Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MUTHA --- 11:47:52 28.3.2004
"vsichni chteji do nebe, ale nikdo nechce umrit"

r.t. kyiosaki - bohaty tata, chudy tata
KERRAY --- 21:42:22 20.3.2004
The world is like a ride at an amusement park. It goes up and down and round and round. It has thrills and chills and it's very brightly coloured and it's very loud and it's fun, for a while. Some people have been on the ride for a long time and they begin to question, is this real, or is this just a ride? And other people have remembered, and they come back to us, they say, "hey - don't worry, don't be afraid, ever, because, this is just a ride..." And we... kill those people. Ha ha "Shut him up." "We have a lot invested in this ride. Shut him up. Look at my furrows of worry. Look at my big bank account and my family. This just has to be real." Just a ride. But we always kill those good guys who try and tell us that, you ever notice that? And let the demons run amok. Jesus murdered; Martin Luther King mudered; Malcolm X murdered; Gandhi murdered; John Lennon murdered; Reagan.... wounded. But it doesn't matter because: It's just a ride. And we can change it anytime we want. It's only a choice. No effort, no work, no job, no savings and money. A choice, right now, between fear and love.
The eyes of fear want you to put bigger locks on your doors, buy guns, close yourself off. The eyes of love, instead, see all of us as one. Here's what we can do to change the world, right now, to a better ride. Take all that money that we spend on weapons and defences each year and instead spend it feeding and clothing and educating the poor of the world, which it would many times over, not one human being excluded, and we could explore space, together, both inner and outer, forever, in peace.

Bill Hicks - Revelations
KERRAY --- 21:28:45 19.3.2004
I.
V mozku mi kočka promenuje
půvabně jak v svém kvartýru
ztepilá, sladká nadmíru,
a jen taktak si pomňukuje

svým mňoukem něžně diskrétním;
ať zticha nebo rachotivě,
vždy z hloubi, sytě, podmanivě -
v tom je to kouzlo s tajemstvím.

Ten hlásek prosákne až k dřeni
mé nejteplejší bytosti,
perlí se, plní radostí,
ve verš či elixír se mění.

Nejhorší bolest uspává
a obsahuje všechny vzněty;
dokáže sebedelší věty
vyjádřit zcela beze slova.

A nebyl smyčec nalezen tu,
jenž tak by na mé srdce hrál,
nejhlubší strunou vibroval
na královském tom instrumentu

jak hlas tvůj, kočko tajemná,
andělská, podivná až kdoví,
v které je jako v serafovi
vše z tenoučkého subtilna.

II.
Ty její plavé vlásky hnědnou
a já jsem jejich vůni pil,
když jsem je letmo pohladil
navečer jednou, jenom jednou.

Snad je to místní strážný duch;
soudí a vládne, řídí tiše
vše, co se týká její říše:
možná že víla, možná bůh.

Když po té kočce oči točím
jak po magnetu poslušně
takže se vidím zevnitřně,
s úžasem ve svém nitru zočím

ohníčky v jejích zornicích
opálů bledě zažehnutých,
luceren jasně oživnutých,
nehnutě na mně hledících.

Kočka - Charles Baudelair, Květy Zla
WIREBORNE --- 14:52:06 25.2.2004
"Naše hymna Kde domov můj, jasně naznačuje, že náš domov není zde ale v jiné dimenzi"

Ivo Aštar Benda
MUTHA --- 9:30:37 18.2.2004
vsichni mistri sdileji jedno tajemstvi: Delej to, co ses rozhodl delat... Znovu a znovu, dokud se tva vule neprojevi v tvem zivote. Nekterym lidem to trva roky. Jinym to trva mesice. Dalsim tydny. Tem, kteri se priblizuji dokonalosti, to trva dny, hodiny ci dokonce jen minuty. Mistri tvori okamzite. Ze jsi na ceste k dokonalosti poznas podle toho, ze se zmensuje rozdil mezi tim, co delas, a tim, co chces.

n.d.walsch - hovory s bohem 2
PERPLEX --- 1:13:53 15.2.2004
nekdy vseho, kdykoliv neceho, ale nikdy ne vzdy a vseho, i kdyz kdykoliv vseho nekdy ano...:) (parafraze obdobne hlasky o necem jinem...)
KERRAY --- 18:38:54 14.2.2004
Všechny problémy v nás se dají redukovat na jediný, a ten vyřešit je v podstatě jednoduché. Je to pouze otázka toho, zda jsme ochotni kdykoliv se vzdát všeho.
DOSTA --- 17:32:50 12.2.2004
"Music is prophecy: its styles and economic organisation are ahead of the rest of society because it explores, much faster than material reality can, the entire range of possibilities in a given code. It makes audible the new world that will gradually become visible." --Jacques Atalli: Noise (1977)
LEMS --- 13:20:26 6.2.2004
:))
KERRAY --- 11:57:39 6.2.2004
SKUTEKKUTEKK --- --- 10.12:54 6.2.2004 --- [11.44:46 :: sledované diskuze]
V male mexicke vesnicce prirazi ke brehu lodka. Americky turista chvali mexickemu rybari kvalitu jeho ulovku a pta se ho, jak dlouho mu trvalo, nez to nalovil. "Ne moc dlouho." "Tak proc jste tedy nezustal chytat o neco dele a nenachytal jich vic?" Mexican mu vysvetluje, ze jeho maly ulovek je pro jeho potreby a potreby jeho rodiny dostacujici. "Ale co delate ve zbylem case?" "Vstavam pozde, trochu rybarim, hraju si s detma, mam siestu s manzelkou, vecer jdu do vesnice podivat se za prateli, dat si par panaku, zahrat si na kytaru a zazpivat par pisnicek... Mam plny zivot..."

American ho prerusi: "Mam vzdelani MBA na Harvardu a muzu vam pomoct. Zacnete tim, ze budete denne rybarit o neco dele. Pak muzete prodavat ty ryby, ktere ulovite navic. Za tento zvlastni prijem si muzete dovolit vetsi lod, pak si muzete koupit druhou a treti a tak dale, az budete mit flotilu rybarskych lodi. Misto prodeje ryb prekupnikum muzete obchodovat primo se zpracovatelskymi zavody nebo si dokonce nejakou takovou tovarnu sam otevrit. Muzete pak odjet z tehle male vesnicky do Mexico City, Los Angeles nebo treba do New Yorku! Odtud muzete ridit obrovsky podnik."

"Jak dlouho by to trvalo?," pta! se Mexican. "Dvacet, mozna petadvacet let," povida American. "A potom?" "Co, potom? Ted prave to zacne byt opravdu zajimave," smeje se American. "Az se vase obchody doopravdy hodne rozrostou, zacnete prodavat primo do obchodnich siti a vydelate miliony!" "Miliony? Skutecne? A potom?" "Potom muzete jit do duchodu, usadit se v male klidne vesnicce blizko pobrezi, dlouho spat, hrat si s detmi, trochu rybarit, mit siestu a travit vecery popijenim s prateli!"