Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PERPLEX --- 11:18:41 24.12.2013
Vocalization of non-violence doesn’t mean Gandhi wasn’t lethal with his wit. One such incident was when Gandhi traveled to London and a reporter asked him what he thought of Western civilization. Gandhi replied with this scathing remark: “I think it would be a good idea.”
DARJEEL --- 11:40:57 23.12.2013
Nemusíme dělat nic zvláštního ani nového. Všechno, co musíme dělat, je pokračovat v tom, co jsme dělali dosud: orat svá pole, ohánět se kladivem, vyšetřovat pacienty, vodit své děti do školy a na hřiště, vyprávět o denních událostech, pronikat hlouběji a hlouběji do tajemství přírody. Tohle všechno děláme, jenže si myslíme, že na tom nezáleží. (...) Všechno, co musíme dělat, je pokračovat v tom, co jsme dělali vždycky a co vždy dělat chceme: zabývat se svou prací, nechat své děti šťastně vyrůstat, milovat svou ženu. Kdybychom to dělali neústupně, s neotřesitelností rozhodnutí, nebylo by válek.

- Wilhelm Reich
AIM_FREEMAN --- 5:12:34 23.12.2013
Kdo pracuje rukama, je delnik.
Kdo pracuje rukama a hlavou, je remeslnik.
Kdo pracuje rukama, hlavou a srdcem, je umelec.

- Frantisek z Assisi
VETE --- 0:19:46 21.12.2013
HARVIE: Jo, Země dýchá, o tom žádná... K tomu aby to ovšem bylo poznat lidským okem potřebuješ ale buď časosběr nebo solidní dávku acidu ;)
Life Is Born (from All.I.Can)
http://vimeo.com/52728056
TLUSTEI --- 12:06:41 20.12.2013

Your experience is your state of mind objectified.

LOOKASH_II --- 10:15:45 20.12.2013
The initial difficulty of spirituality is a schizophrenia between true understanding and the sorrow of everyday life. Our enlightenment clashes with the outer impurities. That is why some novitiates withdraw into isolation. Once people gain true spiritual insight, they dispense with this split. They can live in this world and yet not be stained by it. They are the strongest and most serene swimmers of all. They act, and yet they barely disturb the water. Their actions are outwardly no different from ordinary actions, but they leave no wake.
—Deng Ming-Dao (contemporary Taoist)
NE0 --- 22:11:20 19.12.2013
DAW --- 12:48:46 17.12.2013
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mě jen varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě. Dnes vím, že se tomu říká BÝT PRAVDIVÝ.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, jak moc druhého zahanbuje, když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není ani vhodná doba, ani na to ten člověk není připravený, i kdybych tím dotyčným byl já sám. Dnes vím, že se tomu říká POKORA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem mě je výzvou k růstu. Dnes vím, že se tomu říká ZRALOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje, je správné. Od té doby jsem mohl být klidný. Dnes vím, že se tomu říká DŮVĚRA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce, dělám to po svém a svým vlastním tempem. Dnes vím, že se tomu říká POCTIVOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, situací, a především toho, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného. Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem. Dnes však vím, že je to SEBEÚCTA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu. Tak jsem se méně často mýlil. Dnes jsem poznal, že se tomu říká PROSTOTA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, nechtěl jsem už žít dál minulostí a starat se o svou budoucnost. Teď žiji už jen v tomto okamžiku, kde se děje VŠECHNO. Tak dnes prožívám každý den a říkám tomu BDĚLOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé smýšlení může udělat ubohého a chorého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal rozum významného partnera. Tomuto spojení říkám dnes MOUDROST SRDCE.

Nemusím se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým a s ostatními, protože dokonce i hvězdy se spolu někdy srazí a vzniknou tak nové světy. Dnes vím, že TO JE ŽIVOT!


Charlie Chaplin & Kim McMillen