Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KERRAY --- 19:07:14 30.12.2011
KERRAY --- 19:33:27 27.12.2011
HARVIE --- 14:31:03 26.12.2011
Reinkarnace v praxi:
[http://img692.imageshack.us/img692/8729/20111224150905e.jpg]
("Křížový kopec" - Český Krumlov)
OMEGAPOINT --- 9:04:00 26.12.2011
“We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.”

― Pierre Teilhard de Chardin“The universe as we know it is a joint product of the observer (perceptor) and the observed (perceived).”

― Pierre Teilhard de Chardin

Pierre Teilhard de Chardin Quotes (Author of The Phenomenon of Man)
http://www.goodreads.com/author/quotes/5387.Pierre_Teilhard_de_Chardin
OMEGAPOINT --- 8:54:44 26.12.2011
Radost

Toto krátké slovo má sílu, která dokáže dát do pohybu celý svět. Radost nás pohání kupředu, pomáhá nám překonat překážky a přivádí nás do míst, na která bychom se nikdy nedostali. Dodává nám sílu a odvahu čelit každé výzvě. Díky tomu objevujeme nové obzory, které jsme si předtím ani nedokázali představit.
OMEGAPOINT --- 4:20:10 25.12.2011
"in eo vivimus"

Obohacení i neklid myšlení naší doby vyplývá bezpochyby z toho, že kolem nás a v nás se stále zřetelněji zjevuje velikost a jednota světa. Přírodní vědy nesmírně rozšiřují propasti času a prostoru kolem nás a neustále objevují nové vazby mezi prvky vesmíru. Z nadšení nad těmito objevy v nás procitá a nabývá na tvaru celý svět přitažlivosti a jednotících sympatatií, které jsou staré jako lidská duše, ale dosud byly spíše sněním než prožitkem. Všude zároveň se objevují - u skutečných myslitelů v promyšlené a nuancované podobě, u polovzdělanců ve formě naivní nebo pedantské -tytéž touhy po širší a lépe uspořádané jednotě, tytéž předtuchy neznámých energií a jejich využití v nových oblastech. Setkání s člověkem, který zcela přirozeně, beze vší strojenosti žije ve výslovném vědomí, že je jedním atomem či jedním občanem vesmíru, je dnes už něčím téměř běžným.

Toto kolektivní procitnutí se podobá zážitku, při němž si člověk jednoho dne uvědomí pravé dimenze svého života. V lidské mase má nezbytně hlubokou odezvu - buď skličuje nebo budí nadšení.

Jedněm se svět jeví..

PTdCH (1881-1955)

OMEGAPOINT --- 22:53:52 24.12.2011
Být v radosti ! Najít tuto radost, která je ze všeho, co je člověku uloženo, tím nejvíce božským. Radost - jediná, která pozvedá a živí, rozvíjí a strhuje, budí odvážný optimismus a skutečně se podílí na lidském činu. Pro mne existuje jen jediný způsob jak žít: nabrat výšku, vystoupit tak vysoko, až se přes povrchní chaos jednotlivostí, byť sebebolestivějších, otevře pohled na významnou pravidelnost určitého velikého údělu lidstva. Vystoupit a prohlédnout - o to jsem se vždy sám pokoušel.

Čím se v životě dostávám dál, tím stále více cítím, že skutečný klid spočívá v tom, že se člověk "zřekne" sebe sama a rozhodně připustí, že být v běžném slova smyslu "šťastný" nebo "nešťastný" neznamená vůbec nic. Osobní úspěch či neuspokojení nezasluhují, aby se u nich člověk zastavoval, když přijdou, ani aby se trápil, když nepřijdou nebo se opožďují. Cenu má jen věrná činnost pro svět - v Bohu. Než to člověk pozná a než podle toho začne žít, musí překročit jakýsi práh, zažít jakési obrácení od toho, nač jsou lidé zvyklí. Jakmile však k tomuto kroku jednou dojde - jaká svoboda pro práci a pro lásku ! ... Můj život je teď pln toho "zřeknutí", které v sobě cítím růst, zároveň jak roste hluboká chuť ke všemu, co je skutečné v hloubi skutečnosti.

PIERRE TEILHARD DE CHARDIN