Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:10:43 16.8.2017
[https://i.nyx.cz/files/00/00/17/41/1741468_f0fc2278a14beca63925.jpg?name=ki.jpg]

“The dictatorships of tomorrow will deprive men of their freedom, but will give them in exchange a happiness none the less real, as a subjective experience, for being chemically induced. The pursuit of happiness is one of the traditional rights of man; unfortunately, the achievement of happiness may turn out to be incompatible with another of man’s rights — namely, liberty.”

- Aldous Huxley, Moksha: Aldous Huxley’s Classic Writings on Psychedelics and the Visionary Experience
XCHAOS --- 11:20:04 15.8.2017
[http://www.turismoenportugal.org/Images/poco-iniciatico-Quinta-da-Regaleira.jpg]
... a jako by vizuální složka nestačila: They are known as the Initiation Wells, which were used not for water gathering, but for Tarot initiation rites.
:-)
CRS --- 1:11:22 10.8.2017
na sociálních sítích sekundu poté, co nastane nějaká tragédie
[http://i.imgur.com/sFWeduE.png]
SCHWEPZ --- 11:29:11 3.8.2017
Erich Fromm
"...naše schopnost rozhodování se proměňuje s naší životní zkušeností. Čím déle děláme špatná rozhodnutí, tím víc se naše srdce zatvrzují; čím častěji volíme správná, tím jsou naše srdce jemnější, ožívají… Každý krok v mém životě, který zvyšuje mou sebedůvěru, integritu, odvahu a mé vědomí hříchu, zvyšuje zároveň mou schopnost vybrat si žádoucí alternativu, až se nakonec pro mne volba nesprávného rozhodnutí stane obtížnější, než volba správného…. Většina lidí selhává v umění života ne z toho důvodu, že by byli v základě zlí nebo natolik slabé vůle, že by nemohli vést lepší život; selhávají proto, že si neuvědomili a nevidí, kdy stojí na rozcestí a musí se rozhodnout. Nejsou bdělí; zatímco jim život klade otázky, oni na ně mají neustále vyhýbavé odpovědi. Potom, s každým dalším krokem po špatné cestě, se pro ně stává čím dál tím složitější připustit možnost, že jsou na špatné cestě, často jen z toho důvodu, že by si museli přiznat, že je nutno vrátit se celou cestu zpátky až k první špatné odbočce, a vyrovnat se se skutečností, že promarnili čas a energii"

[https://philosophyforchange.files.wordpress.com/2013/08/erich-fromm-5.jpg?w=660]
ATOMINATOR --- 17:40:59 2.8.2017
XCHAOS: Byl jsem full of doubt, že to je od Bukowského.

"... intelligent people are full of doubts ..." quote | Charles Bukowski - American author
https://bukowskiforum.com/threads/intelligent-people-are-full-of-doubts-quote.7039/
??? --- 11:07:35 2.8.2017
“Whatever affects one directly, affects all indirectly. I can never be what I ought to be until you are what you ought to be. This is the interrelated structure of reality.”

- Martin Luther King, Jr.