Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOLDRIK23 --- 21:51:03 23.9.2008
HuLiDi slaví své druhé narozeniny.

Cyklus HuLiDi oslaví na konci září své druhé narozeniny. V úterý večer budou tradičnímu cyklu večerů HUdby, LIteratury a DIvadla v Crossu gratulovat skupina scénického čtení Misionáři, která poprvé vystoupí bez textů v rukou, ochutnávku své novinky uvede i divadelní spolek Ztracená existence a vrcholem programu budou české rapové legendy Lesík Hajdovský a Manželé. Multižánrový večer nakonec uzavře reggae/hiphopový WaddUp Sound.

MISIONÁŘI stojí už od svých začátků před šesti lety na pomezí literatury a divadla; se svými inscenovanými povídkami už na HuLiDech vystoupili několikrát. Sága o osudech Vesmírných lidí, Ježíše, Satana a dalších kosmických kreatur 357: KAMARÁDI NA ORBITĚ, která měla premiéru na letošních Mighty Sounds, už ale narostla do rozměrů neslučitelných se čtením textu z papírů. Střet sil veškerého dobra a zla totiž není žádná sranda... a Misionáři nás přesvědčí o opaku.

Spolek ZTRACENÁ EXISTENCE servíruje na talíř výročních HuLiDí opravdovou delikatesu - dvě čerstvě uvařené ukázky z chystaného představení! Jednu dle receptu Karla Maye a druhou podle Josefa Čapka - obě se pak slejí do jediné postmoderní POLÉVKY, nové chystané hry, která bude mít premiéru na konci listopadu v Ypsilonce. Takže kdo přijde na ochutnávku do Crossu, bude mít dvouměsíční náskok!

LESÍK HAJDOVSKÝ A MANŽELÉ jsou uznáváni jako průkopníci rapu v české kotlině. Jejich Jižák, kterému o 15 let později vzdaly respek snad všechny špičky tehdejší hip-hopové scény, se v roce 1984 rovnal spíš trhlině v časoprostoru než demáči. Ačkoli Manželé hrají v původní sestavě (doplněné jen rapperem Lesíkem ml.), v současnosti už jejich legendární rýmy nedoprovází na koleně lepené ur-beaty, ale nadupanej bigbít.

Výroční 25. HuLiDi zakončí česko-slovenští ostřílení selektoři z WADDUP SOUND, dočkáme dancehallu & ostatní urban stylů. Vedle hraní WaddUp začali vydávat i stejnojmenný magazín věnovaný právě dancehallu, provozují bohatý web a vůbec jsou na reggae/dancehall scéně neopominutelným zjevem.

Cyklus HuLiDi pořádá o. s. Yettey, klub Cross a hl. město Praha

http://www.ztracenaexistence.cz/
http://www.manzele.euweb.cz/czindex.htm
http://waddup.net/
http://crossclub.cz/
http://www.yettey.cz
NATASHA --- 14:55:49 16.9.2008
A J. Řehák a L. Zedník budou číst příští týden (24. 9. od 17. 30) na Smíchově v knihovně:
http://www.almanachwagon.cz/magazin/akce/poezie_mk.pdf
ONDREJLIPAR --- 18:49:06 15.9.2008
NATASHA: :D díky, tvá účast večer taktéž zásadně vylepšila
NATASHA --- 18:23:41 15.9.2008
Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlašují XII. ročník soutěže


Literární cena Vladimíra Vokolka 2008 - uzávěrka prodloužena!!!Soutěž si klade za cíl objevovat nové básnické talenty a připomenout tak významného děčínského básníka a esejistu Vladimíra Vokolka (* 1. 1. 1913 Pardubice - † 23. 7. 1988 Ústí nad Labem).Kritéria soutěže v roce 2008:

1) Soutěž je zaměřena na poezii a je určena mladým lidem, kteří trvale žijí v ČR.

2) Soutěž se uskuteční ve třech věkových kategoriích:
a) autoři od 15 do 18 let včetně,
b) autoři od 19 do 24 let včetně,
c) autoři od 25 do 35 let včetně.

3) Soutěžní příspěvky zasílejte v maximálním rozsahu 10 textových stran ve třech vyhotoveních na adresu:
Městská knihovna Děčín, ředitel Mgr. Ladislav Zoubek, Raisova 3, 406 55 Děčín IV. Obálku označte značkou „LCVV 2008“.

4) Zaslané soutěžní příspěvky se nevracejí.

5) Své jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště, školu nebo zaměstnání napište na zvláštní papír, který samostatně vložte do obálky k zaslaným příspěvkům. Dále připište souhlas se zařazením Vašich osobních údajů do databáze soutěžících a s případným zveřejněním soutěžního textu. Bez těchto údajů nemohou být příspěvky zařazeny do soutěže. Soutěž je anonymní, proto osobní údaje nepište na listy společně s vašimi příspěvky!

6) Soutěžící, který již 2x za sebou získal ocenění v minulých ročnících LCVV (1. – 3. místo) nebude opětovně zařazen mezi vítěze.

7) Literární příspěvky zasílejte nejpozději do 15. října 2008. Rozhoduje razítko pošty na obálce.

8) Členové poroty budou v průběhu prázdninových měsíců hodnotit tematickou i formální úroveň zaslaných příspěvků, zaměří se zejména na styl textů a na jejich myšlenkovou naléhavost.

9) Výsledky literární soutěže budou vyhodnoceny pětičlennou porotou zcela anonymně. Porota udělí v každé kategorii 3 ceny, případně i uznání poroty; vyhrazuje si též právo ceny neudělit.

10) Všichni, kteří se zúčastní literární soutěže, budou začátkem října 2008 pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků do děčínské knihovny, kde budou oceněné texty reprodukovány a rovněž k této příležitosti bude tradičně vydán tištěný sborník nejlepších prací.


Bližší informace tel. 412 530 728, 412 530 976, www.dcknihovna.cz, email: reditel@dcknihovna.cz
NATASHA --- 14:47:05 12.9.2008
LURA: Pondělí jsem taky minula, ale včera jsem byla.
Mňo...
Ondřej Macura mě po pravdě docela zklamal, Evu znám, jen včera byla přirozeně rozlítanější než obvykle - Jakub Bělan se osobně nedostavil, čímž se jeho část křtu trochu vyprázdnila (i když jeho texty četla půvabná interpretka).

Naštěstí přišel Ondřej Lipár, tím se večer zásadně vylepšil :-)
LURA --- 16:29:31 11.9.2008
NATASHA: To je škoda, vůbec nic nestíhám kolem toho veletrhu a jsem utahaná jako pes... myslela jsem, že zajdu na to pondělní čtení a byla jsem ráda, když jsem se konečně dostala do postele ...
NATASHA --- 12:28:44 11.9.2008
NATASHA: Připomínám, již dnes :)
NATASHA --- 20:51:38 1.9.2008
Zářijové čtení Totemu ve FRA v pondělí 8.9. 2008, zajděte:
http://www.totem.cz/enda.php?a=219748