Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SASA_GR --- 15:02:49 28.3.2008
Literární server mezera.org hledá redaktory!

Rychle se rozvíjející literární server mezera.org poskytující prostor a služby začínajícím autorům hledá dobrovolné redaktory do Uživatelské redakce. Hlavní náplní činnosti redaktora je zejména hodnocení děl ostatních a zviditelňování zajímavých autorů, doplňkově pak spolupráce na pořadech internetové literární stanice Rádyjo MLHA.
Členství v uživatelské redakci není podmíněno odborností, redaktory mohou být i laici schopní postihnout, v čem spatřují kvalitu, případně nedostatky díla.

Bližší podmínky:
Alespoň 30 krátkých ale smysluplných literárních kritik měsíčně k dílům publikujících autorů. (Můžete psát např. jednu denně, 7 jednou za týden atp.)
Schopnost dobře a přehledně formulovat svůj názor, vystihnout podstatu problému.
Naprostá korektnost, nadhled. Schopnost nenechat se „vtáhnout“ do žabomyších sporů.
Vzdělání v oblasti literárních věd, popř. v jiných souvisejících oborech je výhodou, nikoliv však podmínkou.

Výhody pro Vás:
Účast na zajímavém projektu Nakladatelství M E Z E R A.
Propagace Vašich aktivit (akcí, časopisů atp.) na atraktivních místech serveru, v Rádyju MLHA, popř. na doprovodných akcích.
Odměna ve formě 4 knih ročně z nabídky Nakladatelství M E Z E R A dle vlastního výběru.

V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zaregistrujte se jako uživatel na www.mezera.org, pište kritiky a dejte nám vědět o svém zájmu stát se redaktorem (na mail nebo do interních zpráv nicku saša gr.) Po čase Vám dáme vědět, zda jste byli do redakce přijati.

Uživatelská redakce bude čítat přibližně 15 redaktorů a je volena redakcí nakladatelství s přihlédnutím k činnosti zájemce i k názoru ostatních uživatelů serveru.

Ať již se rozhodnete redaktorství zkusit, nebo jen publikovat či číst dílka na našem serveru, přeji Vám, aby se vám na Mezeře líbilo. Budeme rádi, když tuto nabídku přepošlete lidem, které by mohla zaujmout.

Saša Gr.
- správce serveru
tel. 739 351 844
www.mezera.org
NEMESIS --- 10:52:32 24.3.2008
ONDREJLIPAR:
WATTEVILLE: děkuji vřele!:-)
NATASHA --- 11:42:56 22.3.2008
BOLDRIK23 --- 22:06:56 21.3.2008
Hulidi v březnu
Tisková zpráva o. s. Yettey
19. komponovaný večer hudby, literatury a divadla - HuLiDi
klub Cross, 25. 3. 2008, 20:30

Hvězdou prvních jarních HuLiDí bude jedna z nejpopulárnějších argentinských kapel současnosti Un Kuartito. Ska, reggae, raggamuffin, latino i punkrock - každý z těchto hudebních stylů podpírá zvuk Un Kuartito, plný nápadů, zvratů, emocí a nefalšované energie, jejich texty jsou prošpikovány levicovými tendencemi a politickou angažovaností. Vydali alba "Sal a la calle" a "Skalofriante".

Un Kuartito však budou až zlatým hřebem večera. Ten zahájí dvojice básníků Zuzana a Sísa, která vytvořila ze svých básní mírně dialogické pásmo. Dusnou a temnou atmosféru textů, které ze své tvorby vybrali, zdůrazňuje živá hudební improvizace - mezi slovy se proplétají Honzovy apokalyptické klávesy a Mikšova uplakaná jazzová trubka. Třetí rozměr performanci dodává VJ Igor, který do své projekce míchá mimo jiné i úryvky právě čtených textů.

Následovat bude čtení Vikiho Shocka, básníka a prozaika, který se na literární scéně pohybuje už řadu let a vyzkoušel už také všeliká stylová zákoutí. Zvědavce odkazujeme na jeho stránky www.vikishock.cz. Tentokrát se od Vikiho dočkáme povídek z cyklu Povoláním povaleč a jiné postřehy z hospodského života.

Od poezie se přesuneme k tanci. Klasický tanec Kathak má své kořeny až ve staré severní Indii a pochází od nomádských bardů známých jako Kathaks (vypravěči pohádek, chrámoví tanečníci).
My však uvidíme dnešní Kathak v podání oslnivé Shanti. Tanec už vyspělý, který zaznamenal důležité změny ve svých formách a jeho součástí je moderní choreografie.

One Drop Nation podpoří večer hned dvakrát! Během literárního bloku přečte Kekel pár krátkých kousků z rozsáhlejšího cyklu Kübl aneb Až po okraj a stejně tak nebude chybět ani nová pentalogie Příběhy z balkonu. Jako host One Drop Nation vystoupí také Matyáš, od kterého můžeme čekat nezvykle osobitý projev energického poety. Hudební úsek za ODN reprezentují selektoři Lewin, Bare a Teamatique. A kdo se těší na příjemné rocksteady, reggae nebo trochu opravdového junglu, rozhodně si přijde na své.

Komponovaný večer pořádá obč. sdružení Yettey ve spolupráci s klubem Cross, Radiem Wave, festivalem Mighty Sounds a hl. m. Praha.

http://www.myspace.com/unkuartito
http://onedropnation.net
http://www.yettey.cz
??? --- 17:17:29 20.3.2008
NEMESIS: tohle ti možná pomůže http://www.ucl.cas.cz/ceny/
ONDREJLIPAR --- 9:55:01 20.3.2008
NEMESIS: tuším, že průběžně se objevuje třeba na czlitu
NEMESIS --- 20:15:13 19.3.2008
ahoj, vím, že má otázka je znamením čiré lenosti, ale nevíte o nějakém přehledu literárních soutěží? Na nyxu tu byl poměrně dlouho takový odkaz, ale ten teď nějak nefunguje...
NATASHA --- 9:40:38 18.3.2008
SORRYLOOKING: Nějak nevím, co přesně nevidíš - tohle jsi asi četl: http://www.vetrnemlyny.cz/rozrazil/online/vetrak/info.html
SORRYLOOKING --- 20:02:08 17.3.2008
sem lůser. já nikde nemůžu najít vyhlášení toho větráku. a když sem moc nervozní, tak to dycky poseru :)) kdybys třeba, Natasho, něco viděla, tak mi prosim dej vědět.