Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOLDRIK23 --- 14:16:09 19.9.2007
1 narozeniny Hulidí s The Display Team!
Zázraky se dějí a komponovaný večer hudby, literatury a divadla, dobře známý jako Hulidi, dospěl ke svému ročnímu výročí. A taková příležitost se musí oslavit speciálním narozeninovým koktejlem: Z pestré hudební složky nabídneme Britskou ska punkovou kapelu The Display Team, která načerpala energii v špinavých ulicích Londýna. The Display Team vznikl v roce 2000 a od té doby rozhýbává ztuhlé kosti evropského publika. Skupina natočila v roce 2002 skvělé EP Huzzah! Už vás někdy lechtal ďábel na chodidlech? Pokud ne, The Display Team vám to předvede.
Dalším dárkem bude komorní dívčí vokální soubor Brécy, který se věnuje jak moderní, populární a etnické hudbě, tak i písním latinského středověku, barokním a renesančním vícehlasům.
V neposlední řadě nás čekají ostřílení selektoři ze Swamp Safari Sound System, pyšnící se přízvisky reggae univerzity a nejstaršího Českého sound systému!
Ale dárky nejsou jenom hudební! Přepadne nás Zodiac-není to slavný londýnský vrah, ale poslední módní přehlídka autorské dvojice De luxe. Autorky tvoří modely z alternativních materiálů jako jsou například igelitové tašky, pytlovina, různé kovy, ale i vatové tamponky a jiné vyfikundace a libůstky...
Vzpomínáte si na červnovou exhibici spolku Misionáři? Tehdy jsme se dočkali thrilleru k jejih nové hře „Láska, sex a lajničky“ a hle už jsme se dočkali pražské premiéry. Ti, kteří byli mezi smějícími se v divadelním stanu už vědí, ostatní čeká poctivá porce nechutné zábavy k popukání! Drogy, sex a Jarek Nohavica!
Absintová víla Pavla Fridrichová uvede svojí první sólovou performance s názvem „Mrtvá romance“. Překvapením bude nejen originální poetičnost divadelních postupů výše zmiňované, ale i hudba zkomponovaná pro toto představení mysteriózním Horhem Williamsem B.
Kolem Petra Machana obíhá kohorta legend, někteří tvrdí, že je velkým méďou součastné poezie, jiní ho nazývají temným bardem, který z hlubin pochmurného sídliště čerpá součastnou poezii, ze které se občas zjevý duch mrtvé kočičky přejeté poslední denní tramvají číslo 17 směr sídliště Modřany.
A jako vždy i tento večer uspořádali a hrdými oslavenci prvního roku HULIDÍ se cítí být Club cross, Yettey os, Magistrát hlavního města Praha a festival Mighty sounds. 25.9.V Crossu vstup zdarma.


http://www.myspace.com/thedisplayteam
http://www.brecy.info
http://www.myspace.com/swampsafari
http://www.yettey.cz
http://www.myspace.com/crossclub
http://www.myspace.com/mightysounds
NATASHA --- 11:49:54 19.9.2007
ONDREJLIPAR: Břišní tanec.
25.9. každopádně nemůžu, protože máme zároveň doma návštěvu, ale za ty další 2 týdny, tj. 9.10., to bych mohla přijít (sice později, ale jo - cca v 21.30).
Nebo se domluvme na jiný den (a spíš asi v poště, tady je to vlastně už off topic).
ONDREJLIPAR --- 10:38:56 19.9.2007
NATASHA: Vrtíš? :) Vysvětlení prosím :) Každopádně bychom se měli sejít aspoň někdy jindy, Jonáš Zbořil by tě určitě rád poznal osobně a já doufal, že na té DA by to bylo všechno v jednom.
NATASHA --- 10:33:02 19.9.2007
ONDREJLIPAR: Miluju reklamní akce :--)
Jaká smůla, že nyní v úterky vrtím, tj. nemám čas.
ONDREJLIPAR --- 0:36:15 19.9.2007
Příští úterý je tradiční sezení Dobré adresy v Jerichu. Kdo přijde a bude chtít, dostane zdarma jeden výtisk nového kousku z naší (čti ortenovskokutnohorské) edice První knížky. Tedy abych byl přesnější, prvních patnáct zájemců :)
GOBERS --- 19:23:42 13.9.2007
OKEYA: Ale no jooo... my jenom tak zertujeme...
OKEYA --- 18:50:14 13.9.2007
Náhodou, musim se holandštiny zastat. Taky jsem říkával, že je to angličtina křížená s němčinou a chrochtáním, ale po tom, co jsem tam několik měsíců žil, musím říct, že je to moc krásná řeč... (ostatně tak je to skoro se vším) ... je docela zvukomalebná a taková měkká do pusy.... a různý ty š a pod. s nima máme podobný.
FIN --- 16:47:45 11.9.2007
NATASHA: cha cha cha búrové, no od těch to sedí
NATASHA --- 16:46:33 11.9.2007
FIN: Jihoafričani.
FIN --- 16:45:26 11.9.2007
to byli nějací dost zvláštní cizinci, hele, to totiž slyším poprvé. a mezi holandštinou a námi neslyšet mohutný rozdíl... nebyli to nějací barmci, thajci, korejci či co?