Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHAJIM --- 10:43:43 15.6.2006
NATASHA: skvele.
NATASHA --- 10:43:16 15.6.2006
Hezký, když budu mít čas, stavím se.
CHAJIM --- 10:38:22 15.6.2006
NATASHA: vypada, ale toho bych se nelekal. je to proste cteni prolozene hudbou magica. delame tedkon prvni rocnik tohodle a chceme pristi rok udelat znovu, uz se sponzoringem, jako treba pivo zdarma a tak.
takze se snazime.
NATASHA --- 10:31:26 15.6.2006
Hmmmm, vypadá to monumentálně.
CHAJIM --- 10:21:35 15.6.2006
[http://necroton.com/images/prazsky_complex_flyer.jpg]

http://www.necroton.com

„Pražský komplex“ vás dostane

Již tento pátek 16. 6. 2006 se nabízí jedinečná šance k shlédnutí neobvyklého autorského čtení. Svébytná umělecká individua spojila své síly a svou práci představí pod značkou „Pražský complex“!

V klubu s příznačným názvem ST.YX, nacházejícím se v Sokolovské ulici, se v závěru toho týdne odehraje nevídaná akce. Zapomeňte na všechna autorská čtení, která jste dosud viděli.
„Pražský complex“ vás dostane a pohltí. Jedinečná atmosféra klubu a neobvyklé umělecké vidění každého z autorů tohoto čtení, vás přenese ze světa všedních starostí do reálií normální absurdity. Svou účast a prezentaci dosavadní tvorby sice přislíbili mediálně nepříliš známí autoři, nicméně o to lepší je přijít a být svědkem historické události.
Nejednou jsme byli svědky toho, jak neznámí stali se známými a jak Malí de facto začali ovládat Velké. Na autorském čtení „Pražský complex“ dojde i na nějaké překvapení, kterých mají pořadatelé v rukávu hned několik. „Myslím, že kdo přijde neprohloupí,“ tvrdí Karel Goldmann, jeden z autorů. „Na večer je připraveno mnoho překvapení v duchu pravého zenového učení.“ Dále ale nic nespecifikuje. Nicméně něco již prosáklo na povrch. Josef Dirbák totiž na veřejnost pustil informaci, že se bude prezentovat nový umělecký směr – normalismus. „Díval jsem se do encyklopedií, slovníku, hledal jsem všude,“ tvrdí Josef zvaný Pepe. „Ale nikde normalismus nebyl zanesen, natož vysvětlen.“
Večer, který si autoři odmoderují sami mezi sebou, vyvrcholí zhruba o půlnoci hudební produkcí pod značkou Magic.

Medajlonky:

Josef Dirbák
Básník a hudebník. Toho času člen skupiny Eat, Shit and Die. Pepe je známější spíš v oblasti alternativní kultury.

Karel Goldmann
V nadsázce řečeno: publicista. Vydal jednu knihu. Věnuje se spíš próze, ale nebojí se ani poesie, nebo jiných literárních útvarů.

Jiří Zradička
Přezdívají mu Ježíšek. To pro radost, kterou jeho zvířátkovské básně ještě před časem šířili mezi omezeným okruhem posluchačů. Svou uměleckou činnost prezentuje převážně jen na autorských čteních.

Lukáš Janata
V nadsázce řečeno: píárovec a grafoman. Přezdívaný Šakal. Jeho největší doménou je próza. To je ostatně vidět i na jeho knize v níž popisuje své zážitky z povinné vojenské služby. Je raritou, vidět Šakala číst.

Luboš Majzlík
Doslova řečeno: básník. Jeho nejoblíbenějším směrem je magický surrealismus, což je Lubošův vynález. Bohužel je K nesehnání:-).

Vzácný host:

Dušan Spáčil
Novinář a básník. Jeho kniha Krajina vláčků Piko, i přes její nesporně neotřelý pohled na svět, vzbudila rozporuplné emoce.
NATASHA --- 10:12:38 14.6.2006
Totem.cz pořádá opět večer autorského čtení:

Tentokrát v ÚTERÝ 20. ČERVNA v 19 hod v Literární kavárně, Řetězová 10, Praha 1.
NATASHA --- 10:42:25 26.5.2006
DVA ROZHLASOVÉ TIPY:1) V sobotu 27. května od 19.00 do 22.00 hodin vysílá Český rozhlas Pardubice živě pořad Večírek.
Hosté: grafička Anna Friedová, novinář Michal Bystrov a spisovatel Martin Fahrner
Hostitelka: Kateřina Prouzová
Český rozhlas Pardubice lze poslouchat na této internetové adrese:
http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani/

2) V neděli 28. května od 22.05 do 22.49 hodin vysílá Český rozhlas, stanice Praha,
pořad Poetické nokturno, v němž zazní písně Umírající a Pekař Jan Marhoul (Kapitola první) v podání Michala Bystrova, Vojty Kouřímského, Tamary Nathové a jejich přátel.
NATASHA --- 12:25:37 22.5.2006
Čajovna 82 vůní v Liberci:
Ernst Jandl (1925-2000) – „Rozvrzaný Mandl“
24. 5. 2006 v 19,30 hodin


Večer věnovaný přednímu rakouskému tvůrci experimentální poesie, jednomu z nejčtenějších německy píšících básníků vůbec. Z jeho tvorby budou číst studenti německého jazyka (TU Liberec, PF), recitace bude opět dvojjazyčná – překlady J. Hiršala a B. Grögerové.
Vstup: 35,-Kč
NATASHA --- 10:07:49 22.5.2006
V červenci ve dnech 13.-15.7.2006 proběhne druhý ročník festivalu Splž 2006.
Splž je vesnička na Šumavě asi dvacet kilometrů od Klatov.
Čtvrtek 13.7. bude věnován poezii. Poezii ve všech jejich formách. Recitované, čtené, volně pronášené, deklamované či spojené s jiným druhem umění v jedno.
Všichni kdo by chtěli přispět, něco přečíst nebo naslouchat jsou zváni.
Ostatní dny festivalu jsou věnovány filmu - pátek 14.7. a hudbě - sobota 15.7.2006.
Již minulý ročník, který jsem měl za čest provázet slovem jakožto moderátor měl velký úspěch a mezi přizvanými umělci bylo například divadlo Vizita J.Duška, nemluvě o mnoha kapelách.
Občerstvení včetně čajovny bude zajištěno.
Bližší informace jak pro ty kdo by chtěli prezentovat svá díla nebo pro ty co se chtějí přijet jen podívat rád podám na e-mailu: miroslav@vaclavek.eu

Postupem času přibudou informace i na stránkách www.vaclavek.eu