Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOMAN --- 20:13:22 30.12.2010
Kalousek chce nechat stíhat celou Zemanovu vládu i Tošovského – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/221049-kalousek-chce-nechat-stihat-celou-zemanovu-vladu-i-tosovskeho.html
SCHWEPZ --- 10:43:16 30.12.2010
SCHWEPZ --- 9:53:32 30.12.2010
Nečas chce, aby Drobila na životním prostředí nahradil Říman | Domaci.iHNed.cz -
http://domaci.ihned.cz/c1-49062650-necas-chce-aby-drobila-na-zivotnim-prostredi-nahradil-riman
GATTA_NERA --- 11:32:55 29.12.2010
Heger uvažuje o vyhlášení stavu nebezpečí :: Domácí :: ČT24
http://www.ct24.cz/domaci/111122-heger-uvazuje-o-vyhlaseni-stavu-nebezpeci/
KAILASH --- 14:12:48 22.12.2010
1. Je to fascinující: jestliže se se svým podezřením z korupce svěříte ministrovi vnitra a předsedovi vlády, dopouštíte se neoznámení trestného činu.

2. Julian Assange na Nobelovu cenu míru.

3. Je to pořád stejné a tak fascinujícím způsobem nové: kausa Savoy, kausa pět v českých, kausa Toskánský Špindl, kauza Topolánek gayem, ještě předtím kauza Klausových kámošů (Bács, Sinha, Pepa z Hong-Kongu a ten dlouhej tenista, myslím Šrejber) – a teď ten pan Michálek.

Pár poznámek při pondělí
http://www.blisty.cz/2010/12/22/art56272.html
??? --- 9:40:43 22.12.2010
Šéfdirigentem České filharmonie bude Jiří Bělohlávek - ČeskéNoviny.cz
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/sefdirigentem-ceske-filharmonie-bude-jiri-belohlavek/573071
ATOMOUSEK --- 19:53:32 21.12.2010
Trochu mene senzacni a dlouhe, ale prepis rozhovoru Michalka s Drobilem. Je zjevne, ze se ministr snazijen urovant vztahy mezi odborniky, kteri maji spolu kooperovat.

http://data.idnes.cz/soubory/domaci/89A101215_TON_SCHUZKA_DROBIL_MICHALE.PDF

A je videt,jak jsou ty zpravy SCHWEPZ zmanipulovane:
Mimochodem, právě s tlaky okolo této zakázky Michálek informoval ministra Pavla Drobila. Ten mu odpověděl, že se takovou "blbostí" nebude zabývat, a doporučil mu buď zajít na policii, nebo důkazy zničit. Pak nabídl Michálkovi kariérní postup.

Oproti zaznamu:
1)
Libor Michálek: A v okamžiku, kdy to dospívá do takové podoby, že připravovaná zakázka
v tom objemu 80 milion korun, tak už po trhu běží, jak přesně bude výsledek té zakázky…

Pavel Drobil: Já nevím, o jakou zakázku se jedná.

Libor Michálek: Poradenství, o kterém se jedná, bylo 80 milionů korun. A v okamžiku, kdy
vám už z jiných poradenských nebo advokátních kanceláří jde informace, že na první místě bude KPMG, respektive vytvoří konsorcium s Mottama…

Pavel Drobil: Mott MacDonalds? Tyhle firmy já bych nikdy nechtěl mít ve své resortu.


2)
Pavel Drobil: Pakliže nám tady zhavaruje zelená úsporám, na kterou se třese polovina republiky, a je v tom 20 miliard korun, vy mi tady říkáte, že máte hlavu v pejru a pořizujete nahrávky kvůli, omlouvám se v tomhle kontextu, blbosti za 80 milionů, a necháte si tady lítat miliardy?

3)
Pokud máte něco, co dokazuje něco, co má nějakou trestněprávní odpovědnost, tak buď s tím zajděte na nejbližší policii, a nebo to zničte. V opačném případě to zničí vás. To říkám úplně otevřeně. Nevím, co máte nahraný, mně je to jedno prostě. Pokud se mně týče, ode mě nikdo jiný mandát než standardní řešení bohužel někdy nestandardních situací, tak jak to v politice bývá, tak neměl a nemá.


P.S. Omluvte, prosim, komentar, berte jej jako reklamu na ten dlouhy, nudny prepis rozhovoru normalniho sefa se svym podrizenym, ktereho bere za odbornika a nejspis trochu podivina.
SCHWEPZ --- 11:29:04 21.12.2010
SCHWEPZ --- 11:28:46 21.12.2010
Boj o důvěru už definitivně vláda prohrála. Blog - Tomio Okamura (blog.iDNES.cz)
http://okamura.blog.idnes.cz/c/168648/Boj-o-duveru-uz-definitivne-vlada-prohrala.html

Ať už příští týden hlasování o důvěře vládě dopadne jakkoli, vláda boj o důvěru už prohrála. Premiér Nečas a jeho tým definitivně přišli o důvěru velké části občanů. To je nejhorší, co Petr Nečas s ministrem Drobilem mohli vládě a ODS udělat. Ve vládě se stále najde dost ministrů, kteří si onu důvěru zaslouží.
Velký díl viny na skutečně zpackané historii Drobilovy korupční kauzy má sám premiér.
A to už bez ohledu, jak se kauza bude dál vyvíjet. Dosavadní veřejně známé informace ukázaly, že :
1) Předseda vlády a jeho úřad podezření z plánů na podvody při veřejných zakázkách systémově neřešili a snažili se podezření ututlat. Povinností premíéra totiž bylo ihned informovat příslušné orgány.
2) Ministr se snažil podplatit ředitele Michálka funkcí náměstka výměnou za zničení důkazů o trestním jednání svých přátel a v opačném případě vyhrožoval okamžitým vyhazovem. Dopustil se tím trestných činů vydírání a zneužití pravomoci úředního činitele. Premiérovi to nepřipadne neetické.
3) Ministr v nahrávkách rozkryl způsob kvalifikace na jemu podřízených úřadech - tím je "politické krytí" a povinnost loajality vůči "pokrývačům". Premiér se od takového pojetí také nedistancoval.

Co premiér udělal a neudělal

Ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek 13. října napsal na premiérův sekretariát mail a žádal zprostředkování pomoci BIS při šetření korupce. Doslova: "Prosím o sjednání schůzky s panem premiérem, (...) a to ve věci součinnosti BIS při zajištění důkazů o korupci ze strany jednoho ze zaměstnanců Státního fondu životního prostředí." Připoměňme názor právníků: „Premiér je institucionálně úředním orgánem, tudíž má podle paragrafu 8, odstavce 1 trestního řádu povinnost neprodleně oznamovat orgánům činným v trestním řízení skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin." Tuto oznamovací povinnost má podle trestního zákoníku v případech podplácení či přijímání úplatku ovšem každý občan ČR. K tomu proč Policii neinformoval sám pan Michálek se vracím nížeji. Premiér BIS ani policii neaktivoval, ale naopak "práskače" Michálka sám ministrovi nahlásil.
SCHWEPZ --- 18:02:19 17.12.2010
Knetig se také svěřil s obavou, že pokud nesežene dost peněz, Drobilovo vedení ho vymění. "A na rovinu, já jsem o tom komunikoval i s Ivanem Langerem, kterej je člověkem, kterej má v tuhletu chvíli na starosti centrální pokladnu. A já pokud jsem v situaci, kdy už to nebudu schopen krýt, tak já se budu muset sbalit a odejít, protože to je jediná šance, co budu muset udělat," říká na nahrávce Knetig.

Knetig se také svěřil s obavou, že pokud nesežene dost peněz, Drobilovo vedení ho vymění. "A na rovinu, já jsem o tom komunikoval i s Ivanem Langerem, kterej je člověkem, kterej má v tuhletu chvíli na starosti centrální pokladnu. A já pokud jsem v situaci, kdy už to nebudu schopen krýt, tak já se budu muset sbalit a odejít, protože to je jediná šance, co budu muset udělat," říká na nahrávce Knetig.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/audio-drobiluv-poradce-knetig-zaucuje-michalka-jak-vyvadet-penize-1cq-/domaci.asp?c=A101217_134333_domaci_kot