Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 20:04:13 31.3.2009
Sociální demokraté změnili názor a budou požadovat odchod kabinetu Mirka Topolánka během tří či čtyř týdnů. Původně jej chtěli nechat "dovládnout" do konce českého předsednictví EU pod podmínkou, že z vlády odejde ministr vnitra Ivan Langer. To se ale zřejmě nestane.
http://www.novinky.cz/domaci/165312-paroubek-kvuli-langerovi-chceme-odchod-vlady-do-mesice.html
JARDDOS --- 16:14:38 31.3.2009
Odpouštění poplatků poprvé narazilo. Moravskoslezský kraj nesmí platit za lidi, kteří chodí do lékárny v opavské Slezské nemocnici. Krajský soud v Ostravě totiž vyhověl žalobě soukromé konkurence a lékárně zakázal uzavírat trojstranné dohody, které neplacení poplatků umožňují. Postup zavedený ČSSD soud označil za nekalou hospodářskou soutěž.

http://zpravy.idnes.cz/soud-poprve-zakazal-krajske-lekarne-aby-odpoustela-poplatky-p54-/domaci.asp?c=A090331_150623_domaci_dp
SCHWEPZ --- 15:43:34 31.3.2009
SCHWEPZ:
Premiér Mirek Topolánek v úterý prohlásil, že očekává, že ho prezident jako předsedu nejsilnější strany pověří k sestavení nové vlády, ale zároveň připustil, že by v ní nemusel figurovat. Představil také čtyři varianty dovládnutí současného kabinetu.
http://www.novinky.cz/domaci/165295-topolanek-chci-sestavit-vladu-ale-nemusim-v-ni-byt.html
SCHWEPZ --- 14:48:25 31.3.2009
Dohodli jsme se s Topolánkem na vládě odborníků, řekl Paroubek
http://www.novinky.cz/domaci/165268-dohodli-jsme-se-s-topolankem-na-vlade-odborniku-rekl-paroubek.html
Šéf ČSSD Jiří Paroubek v úterý oznámil, že se s odstupujícím premiérem a předsedou ODS Mirkem Topolánkem dohodl na vytvoření nestranické vlády odborníků. Prohlásil také, že by se předčasné volby mohly uskutečnit do 20. října letošního roku. Paroubek se už dopoledne ve Sněmovně sešel s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem, nepřesvědčil ho ale, aby KSČM říjnový termín podpořila. Filip nadále trvá na září.
JESSIEATREIDES --- 13:07:26 31.3.2009
tramtadadáááááááááááááá ;o))
??? --- 16:06:35 30.3.2009
LADDOBAR --- 15:44:27 30.3.2009
Ahoj, mam tu jednu zpravu do kolonky "co bude" - snad to nebude OT : )

Chtel bych vas pozvat na dalsi akci, kterou s kamarady poradame - demonstrace na vyjadreni podpory soucasne vlady v demisi: Diky vlade!

Demonstrace se uskutecni 2. dubna v 17.00 na namesti Republiky v Praze (pripojte se k akci tady na nyxu nebo na Facebooku, pozvete sve zname).

Vice o nasich duvodech se doctete zejmena v prohlaseni na nasem webu: http://www.dikyvlade.cz/

Nelibi se vam odvolani vlady? Prijdte : )
SCHWEPZ --- 15:15:27 30.3.2009
pěkně se odkopávaj...

Melčák: Topolánkova vláda vůbec neměla vzniknout. Chtěl to po mně Tlustý
http://domaci.ihned.cz/c1-36547750-melcak-topolankova-vlada-vubec-nemela-vzniknout-chtel-to-po-mne-tlusty
Opoziční poslanec, který podržel Topolánkovu vládu při jejím vzniku, tvrdí, že příkaz přišel z Hradu. Tlustý to popírá.

Miloš Melčák, jeden z bývalých poslanců ČSSD, díky kterým Topolánkova vláda přežila čtyři hlasování o nedůvěře a prosadila klíčové zákony, tvrdí, že byl v roce 2007 pod velkým tlakem poslance Vlastimila Tlustého.Tlustý po Melčákovi chtěl, aby nedal tehdy nově vzniklé Topolánkově vládě důvěru. Bez jeho hlasu by druhý Topolánkův kabinet nemohl začít vládnout."Pan poslanec Tlustý si mě zavolal v době rozpravy o vyslovení důvěře vládě a řekl mi, že má za úkol "z nejvyšších míst", aby vláda neprošla a abych jí nepodpořil. Šel jsem za ním přes celou sněmovnu, novináři si nás fotili, když jsme spolu stáli. Co jsem mu odpověděl, je myslím jasné z toho, jak jsem se zachoval," řekl poslanec Miloš Melčák v rozhovoru pro iHned.cz a HN.