Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JANCHR --- 10:32:22 24.6.2007
TOBIAS: Vytocilo? Pokud by se o to TV nova nesnazila byli by ti skutecni hlupaci.
ORTIGA --- 9:44:45 23.6.2007
SIL_NA_SAN:
Soukromá vysoká škola s obory Politologie a Právní specializace - Veřejná správa v centru Prahy v atraktivním prostředí zrekonstruované Měšťanské besedy

http://www.cevro.cz/cs/o-cevro/cevro-v-mediich/193535-cevro-institut-vysoka-skola-langer.html

http://www.vysokeskoly.com/index.asp?menu=1092&record=24833

.... a uz ani moc nejde o to, jestli Langerovi Mestanskou besedu CME vyhodne prodala, nebo pronajala.
TOBIAS --- 14:42:05 22.6.2007
JANCHR: No je to hlavne reakce na dopis majtele CME. Kdyz sem se o nem dozvedel, tak me to taky pekne vytocilo
TOBIAS --- 14:41:06 22.6.2007
SIL_NA_SAN: To je celkem zajimave, je patek, nic se nedeje, tak to du zpracovat, zatim
JANCHR --- 13:26:47 22.6.2007
SIL_NA_SAN: heh tomu rikam postreh:-)) Pred dvema trema lety by to melo vyznam.
SIL_NA_SAN --- 8:21:25 21.6.2007
dle nazvu klubu je to OT, ale zajimat by vas to mohlo a pravdepodobne to i nekdo otiskne/otiskl. ja jen repastuju e-mail, ponevadz prosbe o publikaci nemuzu vyhovet:

OTEVŘENÝ DOPIS režiséra a producenta FERO FENIČE
ČESKÉMU PREMIÉROVI.


Vážený pane ministerský předsedo,
jak jistě víte, osmého června Vám napsal americký občan Michael Garin, ředitel americké společnosti CME. Jak píše, obává se, že její dceřiná společnost TV Nova by mohla přijít o část svých zisků, kdyby zde konečně vznikly nové české digitální televizní stanice. Bojí se toho, že právě to by mohla dokázat tak zvaná digitální mininovela, tedy zákon, který má umožnit rozjezd nových bezplatných digitálních stanic, jejichž nástupu se Nova brání i soudně. Z příprav tohoto zákona pan Garin vyvozuje, že nijak nechráníte práva společnosti CET 21 a jejích vlastníků.

Pane ministerský předsedo, nevím, s kolika představiteli zahraničních soukromých firem probíráte problémy jejich rozvoje a modernizace, ani jaké máte s nimi vztahy. Já osobně jsem jenom občan České republiky, který by si Vás ničím takovým nedovolil obtěžovat a tak až po dopisu pana Garina se odvažuji napsat Vám též. A ptám se: jak chráníte například práva české společnosti Televize Febio s. r.o. a jejích vlastníků?

Podle pana Garina by mohly být investice CET 21 přechodem na digitální vysílání výrazným způsobem znehodnoceny. Nechci komentovat fakt, že investice Novy byly za dobu jejího působení naopak mnohonásobně zhodnoceny, nebo že při úvodním vkladu jednotek miliard korun dosáhly zisky několika desítek miliard a že ještě byly vylepšeny jednorázovou desetimiliardovou „pomocí“ od českých daňových poplatníků. Nechci komentovat ani to, že TV Nova stále vysílá, ačkoli původní podmínky licence nikdy nedodržela.
Co naopak komentovat chci, je fakt, že moje osobní investice do digitalizace již výrazným způsobem dotčeny byly: přišel jsem vinou státu (protože jsem respektoval jeho rozhodnutí)
o většinu svého majetku, který jsem vytvořil poctivou, veřejností i Vámi politiky často oceňovanou, patnáctiletou činností mého dokumentárního studia.

Byl jsem celý svůj život v dobrém i zlém s touto zemí a nikdy jsem neporušil žádný zákon a ani se nedopustil ničeho, co by mohlo být důvodem k takovému trestu. Jen jsem, v naivní víře v rovnost příležitostí, požádal o televizní digitální licenci a po roce a půl přísného výběrového procesu ji získal. Jen jsem věřil v právní stát a rovné podmínky podnikání pro všechny. Jen jsem věřil, že pro politickou reprezentaci této země bude nejdůležitější český občan.

Ne já, ale každý z deseti milionů obyvatel této země. Český občan, pro kterého vznik nových bezplatných televizních stanic bude nejen přínosem v oblasti informací, kultury a zábavy, ale především dokončením budování demokratické společnosti, která konečně přinese skutečnou pluralitu také na televizním trhu.

Z dopisu pana Garina (kterému nestačí ani to, že jim za případnou spolupráci na digitalizaci chcete věnovat tři televizní kanály) mi vyplývá, že podle něj by proces přechodu na digitální vysílání v ČR měl diskriminovat všechny ostatní konkurenty TV Nova a že na jejich logické komerční zájmy a práva se brát ohled nesmí. Já si myslím opak. Žádná diskriminace v naší zemi by neměla být trpěna a práva by měla být stejná pro všechny – tedy i pro CME.

Chápu a rozumím, že TV Nova se těžko vzdává podmínek, jaké jí za peníze českých daňových poplatníků naše vláda kdysi vytvořila, stejně jako se těžko vzdává práva si upravovat sama české zákony (jak se to stávalo v nedávné minulosti). Rád bych se ale dočkal důkazu, že tato léta jsou již za námi.

Vy jste, pane předsedo, představitel suverénní země. Zatímco šéf americké CME Vám, předsedovi vlády, mezi řádky vyhrožuje, že pokud nebude po jejich, vynutí si zachování svého monopolu v nějaké další arbitráži, já jen bezmocně sleduji, jak někteří politici – a dokonce i někteří ministři – mu kvůli tomu (a možná nejen kvůli tomu) nadbíhají a připravenou digitální mininovelu zákona o vysílání se pokoušejí odsunout na věčnost. Přestože odpovídá programovému prohlášení Vaší vlády.

Nechci ale uvěřit, že by Vaše vláda nebyla hrdým představitelem suverénní země. Naopak pevně věřím, že brání především zájmy českých občanů a českých podnikatelů. Proto Vás, pane ministerský předsedo, nežádám závěrem dopisu tak jako pan Garin o utajenou schůzku. Veřejně Vás prosím o něco jiného: pečujte o rozvoj demokracie a plurality v naši zemi.

Fero F e n i č. v.r.
(jednatel Televize Febio s r.o.
a původní držitel televizní licence na plnoformátovou televizi FEBIO TV, která měla zahájit vysílaní v březnu 2007)

Na vědomí:
Ministr vnitra MUDr. Mgr. Ivan Langer
Ministr průmyslu a obchodu Ing. Martin Říman
Ministr a předseda legislativní rady JUDr. Cyril Svoboda
CD0M3 --- 1:31:31 8.6.2007
ORECH007: LONESTAR: no, uprimne, v tomhle smeru bych videl paroubka jako cloveka delajiciho si z novinaru HN dobry den. viz predchozi a nasleduji otazky. spis by mi vadilo toto:

HN: Zdá se vám postoj ČSSD jasný? Vy říkáte něco, váš první místopředseda říká něco jiného, někteří vaši poslanci jsou pro radar, jiní jsou proti.

To byl soukromý názor pana místopředsedy Sobotky a on byl na našem ústředním výkonném výboru kritizován a já jsem se ho nezastal. Myslím, že všichni ti sociální demokraté, o kterých je řeč, budou hlasovat proti radaru, pokud nebude věc řešena referendem.
ORECH007 --- 18:21:56 7.6.2007
LONESTAR: jenom aby nevyhral pristi volby ...