Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KRTINKA --- 20:20:01 30.9.2013
Ahoj,
je tady někdo, případně znáte někoho, kdo by měl zájem vyučovat klavír v ZUŠ? detaily v poště. Díky!
NIMUI --- 11:57:30 30.9.2013
MICKEY_MOUSE: :-)) Jenom tedy takové vybavení u nás mají jenom velké zušky... a jen pár z nich :-/ A pořád není tak úplně běžné, že se u nás učí populár v takové míře.
MICKEY_MOUSE --- 10:49:07 30.9.2013
Je to trochu OT, protože to není až tak o klavíru, ale "jen" o lidové škole umění. Už pět dní mi běhá mráz po zádech z toho, jak jsou ty děcka úžasný:

46 and 2 by Tool / Presented by Aaron O'Keefe - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=mYKLvYGqaC0

Number of the Beast by Iron Maiden - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=BP0JFPZT0x4

Painkiller by Judas Priest - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=Iq-RdcTMfi8&list=UU2IJbt-vtn0E2Yn8O_iWmbQ

NIMUI --- 10:52:46 27.9.2013
???: Ne - vůbec nekritizuju situaci, kdy toho děcka mají víc - ale kdy toho mají tolik, že nestíhají plnit své povinnosti. Některé zvládne 3 kroužky, některé jen jeden. Ale hlavně je potřeba vědět, co kdo z "vedoucích" očekává. ZUŠ prostě není kroužek a já očekávám, že dítě bude 3x týdne moci trénovat. To samé očekává trenér basketu (a dokonce vyžaduje mnohem víc času). A rodič i dítě musí zvážit, zda mají ten čas, který se po nich chce. Pokud ano, tak ať hraje na tři nástroje a chodí do dvou pohybových kroužků. Pokud ne, ať dělá jen to, co stíhá. JInak je to podle mne k ničemu oběma stranám.
??? --- 8:14:34 26.9.2013
NIMUI: to moc nechapu. Takze mit dva nastroje nevadi, ale mit nastroj a nejaky pohybovy krouzek vadi?
NIMUI --- 21:47:57 25.9.2013
???: u nás mají také dva nástroje, tak třetina mých žáků má dva nástroje, dva bratři dokonce 3 a další chodí místo druhého nástroje do výtvarky. Ale už nechodí do basketbalu nebo na tenis, ani do angličtiny nebo do tanců... Pokud stíhají to, co mají, ať mají třeba pět nástrojů :-)
NIMUI --- 21:46:37 25.9.2013
MEDVED007: No, pozor - různorodost je fajn, ale v tom případě nevolit ZUŠ, ale kroužek při škole nebo soukromou výuku. Učitel zuš musí s žáky projít stejné "minimum" látky jako učitel na zš třeba v češtině nebo biologii. A od toho se odvíjí požadavky na časovou náročnost. Takže by i toto měl rodič zvážit. My už na to u přijímaček upozorňujeme, máme to i ne výňatku školního řádu, protože jinak máme my problém, když "nestíháme" probírat látku. Je to prostě základní vzdělání (i když trochu nástavbové), ale není to kroužek. K jinému přístupu slouží ty kroužky - umožní větší volnost, pestrost a pomalejší tempo.
??? --- 22:36:21 24.9.2013
No a letosje zase klavirni, takze zase soutezit bude.
??? --- 22:35:41 24.9.2013
MEDVED007: no presne.
Moje dite melo na prvnim stupni dokocne dva nastroje a stihalo oba. Navic treba souteze se stridaji kazdy rok - jeden rok jsou dechove, druhy rok komorni, treti rok klavirni a pak se to zas opakuje. Soutezila tedy snad kazdy rok, vyjma pate. V prime(seste) zase byla dechova a to uz tedy fletnu nemela. Navic mela dalsi krouzky, treba anglinu povazuji do zivota rozhodne za dukezitejsi nez klavir.
BANANABOY --- 21:18:27 24.9.2013
ahoj,
doufam ze me neukamenujete dotazem. Rad bych se zacal ucit hrat na klavesy, jsem uplny zacatecnik co nikdy na zadny hudebni nastroj nehral. Ale k hudbe mam velmi blizko od mala a 11let se aktivne venuju DJingu. Doporucite mi nekdo prosim nejaky hodiny pro zacatecniky, at uz v nejakem kurzu nebo u nejakyho lektora, soukr. hodiny, kamarada apod. ?
klidne posta, diky