Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MICKEY_MOUSE --- 18:32:40 20.3.2013
Kdyby to někoho zajímalo, ozvala se mi YAMAHA, kterou jsem nedávno kontaktoval s dotazem na digitální piano a jeho vhodnost pro výuku hry na klavír. Poslali mi krom jiného PDFko, kde jsou vysvětleny (česky) jednotlivé aspekty současného kvalitního digitálního piana. Vzhledem k nedávno proběhlé diskusi na téma digi/klasika jsem si řekl, že by si to chtěl přečíst i někdo z vás. Kdyžtak ke stažení tady: http://www.clovecenebojse.cz/zrus.zip
NIMUI --- 23:40:56 19.3.2013
EFESH: Jo, tidle dva hudební klauni jsou super. A vždycky si uvědomím, jak dobrý člověk musí být, aby si z profese mohl dělat srandu
EFESH --- 23:14:21 19.3.2013
nejspis probehlo uz nekolikrat, ale me dnes moc pobavilo

Rachmaninov had big Hands - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ifKKlhYF53w
MICKEY_MOUSE --- 19:24:06 19.3.2013
MEDVED007: Já si před pár dny koupil jedny koledy, který jsou vcelku fajn, ale je tam jen pár krátkých koled. Za jeden večer jsem je v podstatě rutinně zvládl hrát (samozřejmě můžu dál pracovat na hudebním projevu), myslím ale, že jsou pro mě už moc jednoduchý, i když při prvním druhém hraní jsem si musel každou skladbu "očichat", nebylo to tak, že bych sednul a celé to hned z fleku odehrál.
Já sám zatím bohužel zjistím až u klavíru, jestli jsou noty pro moji úroveň nebo je to zatím na mě moc, takže v hudebninách moc nepořídím, leda stylem pokus-omyl. Tyhle koledy jsem kupoval spolu s jinýma notama pro začátečníky, úroveň nula, a ty naopak cítím, že nezvládám, trápím se mnohem víc než když postupuju podle nějaké klavírní školy a většinu toho vyloženě nedávám. Takže řídit se jen těma pěti úrovněma které se na notách udávají asi není úplně berná mince. A nechci jít cestou, že nakoupím haldu not jen abych testoval, co je pro mě a co ne, o tom to není. A hledal jsme i na internetu noty ke stažení, ale co jsem našel byl úplný odpad.
MEDVED007 --- 18:55:56 19.3.2013
MICKEY_MOUSE: před cca 2 roky vyšla taková hezká sada not jako příloha MF...ale to už asi neseženeš :-( koledy jsou tam jako melodie a k tomu akordy, což není takový problém zahrát....
MICKEY_MOUSE --- 14:54:38 19.3.2013
Nemáte někdo konkrétní tip na noty pro začátečníky s vánočními koledami? Ideálně: známé koledy, hodně koled, hudebně hezky zpracované a skutečně pro začátečníky (tím nemyslím, že se musí brnkat jedním prstem, myslím tím už trochu rozjetého začátečníka). Chápu, že to zadání asi není úplně jednoduché splnit, ale tím spíš ocením nějaký šikovný tip. :) Díky.
NIMUI --- 19:39:29 11.3.2013
MICKEY_MOUSE: :D Tak to je strašně hezký :D A napadlo mne ještě něco ke čtení not - je dobré se učit noty vyjmenovávat o jednu na přeskáčku. A uvědomit si, že ty noty na přeskáčku (jsou to tercie, což je fajn vědět) jsou vždy na linkách nebo vždy v mezerách (c-e-g-h = v basovém v mezerách, d-f-a-c1 = v basovém na linkách) - usnadňuje to také čtení.
MICKEY_MOUSE --- 20:31:36 10.3.2013
Cteni not pred spanim je super vec. Pochopil jsem malou, ze muze byt po trech vetach ze slabikare skutecne unavena. Zitra ji koupim cokoladu na omluvu, ze jsem ji to neveril.
NIMUI --- 17:35:38 10.3.2013
MICKEY_MOUSE: Ty jo, tak tomu říkám odhodlání :-) - a jo, když člověk čte bez problémů, usnadňuje to ostatní hru. A myslím, že právě to učení "odshora" je logičtější i proto, že cca jedna oktáva se tradičně zapisuje v obou klíčích (podle výhodnosti, logiky zápisu, podle potřeby), takže si to člověk lépe uvědomí. To, že jeden a týž tón lze zapsat v obou klíčích. Navíc ta tzv. malá basová oktáva je u začátečnických skladeb častější.
MICKEY_MOUSE --- 14:41:51 10.3.2013
NIMUI: dík. mně například hodně pomohlo, když tu zaznělo (tuším že od tebe), že je šikovné se učit basák "odshora" od c1. taková zdánlivá drobnost, ale hrozně mě nakopnula. já se ho do té chvíle učil kdesi odspodu a bylo to zbytečně zmatené. tudíž mě zajímalo, jestli takovýchhle vychytávek nemá hudební nauka víc, abych se zbytečně netrápil. cítím, že se na čtení not chci teď hodně zaměřit, že se to náramně hodí už v začátcích. myslím, že čím víc napiluju "ty věci okolo", tím víc se pak budu moct soustředit na hraní jako takové. teď si tisknu noty a před spaním je čtu namísto knihy. :)