Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALLEYCAT --- 15:14:12 19.9.2011
Ahoj,
chtela bych se zeptat jestli se tu nekdo nezabyva hrou na klavesy, pripadne jestli nevite na koho se obratit:
Mam nejakou muziku, je to tvrdi kalibr:) A chtela bych ji zkusit oklavesovat.
Ovsem na klavesy jako takovy jsem nikdy nehrala, mam zaklad jen z piana.
Potrebovala bych neci pomoc, nekoho kdo by mi poradil jak na to a zhodnotil, jestli v mym pripade vubec ma smysl se do neceho takovyho poustet. Tomu cloveku samozrejme straveny cas uhradim, stejne jako jakykoli jiny doucovani a pod.
Diky moc
NIMUI --- 0:14:16 14.9.2011
KRTINKA: BGS má opravdu nevýhodu hlavně v pozdním zavedení basového klíče - stále potkávám žáky, kteří s ní tři i víc let hráli a mají fakt problém... i držení ruky a úhozy jsou docela problém.
Já učím podle věku z Klavírní školičky a/či Evropské klavírní školy, ale i z Nové klavírní školy, ale spíš hodně kombinuji - mám kopie několika zahraničních škol i jednoautorových sbírek. To, co mají všichni moji žáci, jsou jen Alba etud a potom vše indviduálně. Jako "prstovky" mi dobře ve všech stupních vyspělosti i věku fungují A Dozen a Day, což jsou krátká cvičení vždy zaměřená na jeden technický problém, která se transponují... Pro starší žáky, kteří mají problém se čtením not mi zase dobře funguje jako doplněk Klavírní prvouka... ale jak říkám, spíš kombinuji...
TONY9 --- 16:41:11 8.9.2011
PROTEKTIK: No já jsem sice spíš houslista. Pravda je , že se ve volných chvílích skladbou taky zabývám. Chci ti jen říct, že IMHO má ta skladba hlavu a patu, tak pokračuj.
PROTEKTIK --- 15:07:59 8.9.2011
zdravim,
snad nebude OT jedna amatérská pianová skladba, hraný je to bohužel ze sekvenceru, hraju na klávesy chvili, nedal bych to ručně;)
http://www.flowtekk23mhz.webz.cz/homoklada_2.mp3
SHILENEC --- 10:44:01 8.9.2011
NIMUI: Aha, to jsem si nevsiml :( No, ja na tom zacinal, ale mas pravdu, s ucitelem a od malicka..
KRTINKA --- 22:29:48 7.9.2011
NIMUI: presne to jsem chtela poznamenat. BGS rovna se Bohmova, Grunfeldova, Sarauer.

Není to pro mě :)
A ano, kombinuji, BGS doporucuji spis dospelakum, kteri chteji hodne nastudovat sami doma, tak aby měli vodítko.

Jinak díky!
A otázka, která se nabízí, podle které klavírní literatury učíte?
NIMUI --- 20:10:28 7.9.2011
SHILENEC: Sarauer je prave ta BGS.... to fakt nedoporucuji z duvodu, ktere jsem napsala. Supluje ji Nova klavirni skola, rozhodne lepe vyvedena... Ale jako ucitel stejne rikam, ze je lepsi veci kombinovat.
SHILENEC --- 8:46:12 6.9.2011
NIMUI --- 22:24:10 5.9.2011
KRTINKA: Tu BGS nedoporučuji... pokud k tomu není potřebně vzdělaný učitel, tak z této školy je fajn jen pár skladeb a závěrečné čtyrřučky. Výklad techniky hry je ale překroucená jinak geniální příručka Kurzova... Ale bohužel, i fotky jsou zavádějící. Také kritika toho, že se zde jede velmi dlouho pouze s houslovým klíčem v obou rukách, je oprávněná, je to zbytečné podceňování žáků a přibírat po téměř třech letech basový klíč je větší problém, než s ním počítat od prvního roku...