Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:37:21 30.6.2011
Neprodáváte někdo tyto noty:

http://www.muzia.cz/nikolajev-adie-russische-klavierschule-band-2sik-2-2116 ?
Nebo zde:
DIE RUSSISCHE KLAVIERSCHULE 2 | eNoty.eu - noty, hudba, písničky, akordy, texty, melodie
http://www.enoty.eu/die-russische-klavierschule-2-3992
Ruská klavírní škola je dvoudílná publikace, která Vám nabízí možnost poodhalit tajemství slavné ruské klavírní školy, která dala světu mnoho výborných klavíristů. Jazykové provedení publikace je v němčině, ale textu je zde velmi málo a většina v sešitě uvedených cvičení a skladeb je bez jakýchkoliv komentářů.
MISERY --- 12:31:14 30.6.2011
KOUMAK: Jojo, člověk míní :-) Já jsem si mezitím na to digitální tak zvykla, že už bych asi neměnila, je v tom i jistá pohodlnost - stěhování s ním není problém, ladění už vůbec není problém, hraní v noci - ale jistě, jak je libo :-)
KOUMAK --- 8:43:19 30.6.2011
RAVENIUZ: Ano tuto odpověď jsem dával i já v jiných klubech, ale ono to není tak jednoduchý jak to tu pokládáš Ty. I Ty sám jsi v roce 2008 napsal tohle "http://www.musiccenter.cz/Roland-RD-300-SX/Stage-piana/:3:18901 - toto je momentalne asi najlepsie od rolandu, za tu cenu fakt dobry nastroj, i ked preferujem yamahu.." a tím jsi polde mého ve Tvém příspěvku vyjadřoval to, že nejenom Yamaha může mít kvalitní nástroj. Ani v tu dobu Roland nedělal akustická piana :-) Nejde o hádku, jen jsem nemohl najít co tu lidi na fóru mají. Nikoho nenapadlo v takovém klubu to dát ještě na nástěnku. Teď například vím, že Misery má Rolanda HP-1 a to dost dlouho. A to i když psala v roce 2006, že "jen co to bude možné, půjde do klasického nedigitálního piana" a .... a má pořád digitálního Rolanda a to již cca 5 let. Z toho se dá usuzovat, že v jejích podmínkách je s dig. pianem od Rolanda (tehdy v ceně ~40k) spokojená.

Ono jak prodejci taky reagují na trh, tak prodávají hlavně Yamahu pro běžné lidi, Casio pro chudší, Kurzweily pro zvláštní atd. atd. (nikoho neodsuzuju, jen jsem si udělal vlastní žebříček). Takže když přijdeš do krámu a ptáš se po vyzkoušení Rolanda... většinou nemají. Ale když jsem si to zkoušel já, a byla to klaviatura PHA alpha II bez escapmentu, tak to je ta samá klaviatura co jsi tu v roce 2008 vynášel na světlo jako dobrou v nástroji Roland RD-300. Takže je jak sám vidíš je potřeba širší pohled než jen "Yamaha" :-) Ale to je špíš komentář k tolik oblíbenému "přečti si historii".. :-)
RAVENIUZ --- 11:50:20 29.6.2011
KOUMAK: staci si prelistovat toto forum viac do historie, riesilo sa to tu uz x krat a odznelo tu dost vela nazorov a tipov. ja by som napr. do rolanda nesiel uz len z toho titulu, ze ta firma nema ziadne skusenosti s vyrobou akustickych pian, narozdiel od yamahy, kawaia, co sa pri konstrukcii digit. pian musi prejavit.
KOUMAK --- 8:00:17 29.6.2011
ALL: A co ostatní, nevlastníte dig. piano? Jde mně o rozumy než koupím, pak už půjde jen o to cvičit, cvičit, civičit. V mládí jsem hrál docela dlouho na akordeon, ale piano mě uchvátilo víc. Jen kdyby byl domov trochu větší aby se tam dalo dát třeba normální pianino...
MISERY --- 23:32:59 28.6.2011
KOUMAK: To záleží jak to komu vyhovuje, lehčí věci hraju dohromady rovnou, případně nějaký těžší pasáže si zahraju zvlášť, těžší věci zvlášť, ale mě to moc nebaví hrát to zvlášť, takže to raději morduju dohromady. Ale správnym postupem bych to nenazývala :-)
KOUMAK --- 22:30:42 28.6.2011
MISERY: Děkuju za názor. Já jsem dorazil také k výběru Rolanda a to typ http://www.roland.com/products/en/F-110/. Důvody jsou zajímavé, prostě jsem početl na netu, pochodil po krámech a dal na intuici, pocit z klaviatury a vešel se do svého fin. limitu. Jsem zvědavej co se bude dít až to objednám. Ještě je ve výběru tedy verze http://www.roland.com/products/en/RP201/, která má stejnou klaviaturu, ale prý o kus lepší podání zvuku. No uvidíme.

Ještě možná otázka na pár rad. Když se učíš novou partituru, a je jedno jestli je to etuda nebo složitější skladba, jak postupuješ. Nejdříve jedna ruka a pak druhá a pak obě nebo obě dohromady. A učíš se skladbu spíše celou pomalu nebo po kusech, které zrychluješ, prostě takové nějaké trošku know-how jak na to. Děkuju.
MISERY --- 12:11:38 23.6.2011
KOUMAK: Já mám toto http://www.roland.com/products/en/HP-1/
Hraju na klavír již přes 20 let, vychodila jsem oba cykly ZUŠ, elektrické pianino mám tak cca 8 let.
KOUMAK --- 8:59:03 23.6.2011
All: Ahoj, zajímalo by mně, jakej máte typ klavíru, pianina, dig. piána atd. Sháním slušnej stroj na učení, ale i na později a nemohu si dovolit akustické pianino. Volba padla na Yamaha stroje typu Arius do 30k, ale tak mně napadlo co vlastně doma máte Vy, Nyx pianisti-klavíristi. A taky jak často a dlouho cvičíte? Nebyla by tohle super informace na nástěnku, kdo má jakej nástroj??? :-)
NIMUI --- 22:33:53 9.6.2011
F0N: jo, tihle dva jsou báječní, všechna jejich videa