Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HARALD --- 20:37:03 30.9.2015
NELDE: Není pravda, že napřed se uplatňují nároky státu. To platí u úpadku, nikoliv u dědictví.
HARALD --- 20:35:15 30.9.2015
LENNIEG: Uplatni to jako pohledávku do dědického řízení. Je potřeba zjistit který notář dědictví projednává. Banka ví, který to je.
HARALD --- 20:32:20 30.9.2015
PATRIKCHRZ: Znáš takovou banku na čs trhu? ČNB má dost prostředků proti takovéto bance zasáhnout.
PATRIKCHRZ --- 13:06:30 30.9.2015
NELDE: poslední info, co jsem měl do Dalicha bylo, že kartu je stále možné vydat, ale dělá se to přes pobočku ve Velké Británii s tím, že česká banka musí vystavit záruku - možnost je to ryze teoretická a vhodná tak možná pro nadnárodní společnosti.

Největší výhodou je asi nejsnazší Chargeback, někde jsem četl názor, že AmEx vrátí peníze za platbu zpět jen na základě vašeho tvrzení, že jste ji neprovedli a to i v případě, že vaši platbu bude živě přenášet CNN a dosvědčí ji americký prezident
NELDE --- 9:08:22 30.9.2015
LENNIEG: Já myslím, že se tím řeší možnost vrácení jinou formou - můžeš se s dědicem domluvit na hmotné kompenzaci, může to jít z jiného účtu (dědicova) atd. A také je možnost, že zemřelý toho ani tolik nezanechal - předně se uplatňují nároky státu.
PATRIKCHRZ --- 5:48:19 30.9.2015
LENNIEG: Tak banka nemůže nikomu strhnout peníze z jeho účtu proti jeho vůli. Samozřejmě se můžeš soudit...
LENNIEG --- 19:18:09 29.9.2015
PATRIKCHRZ: Dnes sem se dozvedela ze budu muset uplatnit svuj pozadavek v ramci dedicskeho rizeni...Desi me ale formulace v emailu od banky: "K případnému vrácení finančních prostředků pak následně dojde se souhlasem dědice." To znamena, ze dedic neni povinen mi je vratit? Na to se nevztahuje paragraf o neopravnenem obohaceni? Proc by mi je vraceli pouze "pripadne"?
NELDE --- 15:10:11 29.9.2015
PATRIKCHRZ: Amex není moc vydáván u nás - dělala to jen tuším KB (proto její bankomaty berou i Amex, jiné ne - podobné je to i v zahraničí - třeba v NL to byla také tuším jen jedna banka) a pak amex sám. Po pravdě, moc jsem u ní výhody neviděl - snad jen bezproblémové braní v hotelích. Dokonce má tuším speciální limit na hotely a letenky - i když jsi nad limitem normální spotřeby, tak letenku furt koupíš.
PATRIKCHRZ --- 15:03:46 29.9.2015
NELDE: tohle už dávno neplatí. Obě společnosti nastaví zúčování dle toho, jak si banka zvolí - třeba mBank má svoje karty VISA zúčtované přes eura.
Ale stejně tak je možné zúčtovat z cizí měny rovnou na české koruny (tohle dělá třeba Cetelem) kurzem karetní společnosti, nebo naopak poslat do banky částku v původní měně a ta to klientovi zúčtuje dle svého kurzu deviza-prodej (dělá u svých karet třeba Raifka, která k tomu ještě navíc počítá poplatek 0,25 %). Nově vydávané karty se u našich bank účtují většinou v eurech, v dolarech se účtuje Diners Club a American Express, který ale už prakticky není vydáván.

A ano, nabízí i MasterCard, dokonce bych řekl, že ji tlačí více, než VISA. Já ale aktuálně mám MasterCard karet dost, tak od Sberbank mám k jednomu účtu Maestro a ke druhému jsem chtěl právě Visa.
NELDE --- 14:44:30 29.9.2015
PATRIKCHRZ: Sber nabízí i MC - alespoň podle webu. Osobně žiju v tom, že VISA jede přes USD a MC přes EUR, tedy závísí země od země, která má lepší kurzy.
Ad ČSOB kurzy - ono to vypadá, že využívá jejich služby, časem se ale asi odtrhne - otázka jaké budou kurzy potom.