Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATRIKCHRZ --- 15:30:30 21.3.2015
PATRIKCHRZ: malá oprava. K Zuno je sice karta zdarma, ale platí se za výběry z bankomatu, takže je vlastně na nic, tak možná na platby v obchodech.
Výhodou účtů Zuno jsou příchozí zahraniční platby zdarma.
Ale jak jsem psal, vzhledem k prodeji je to celkem jedno, ze očekávat, že nový majitel bude dělat úpravy v ceníku
BEBERA --- 17:17:21 20.3.2015
PATRIKCHRZ: děkuju moc...
PATRIKCHRZ --- 15:41:19 20.3.2015
BEBERA: ještě přidám Zuno (bez karty) a Wüstenrot (ten ani kartu neumí). Pokud budou platby odcházet pouze na 3 různé účty, tak ještě ING (to má výhodu, že je možné ovládat i přes telefon, volá se na bezplatnou linku 800..., takže v případě poruchy PC je to zajímavá alternativa).

Jen Zuno je před prodejem (co se bude dít pak, kdo ví) a u Equa odhaduji, že do 2 let to prodají, zavřou nebo radikálně změní podmínky (aktuální sazebník je dle mého názoru dlouhodobě neudržitelný, banka je od založení trvale ve vysoké ztrátě), mBank, zdá se, moc neví kudy kam (viz každý rok významné změny v ceníku).

Ve výsledku bych tak vybíral asi z FIO a Air Bank. Obě banky mají dlouhodobě stabilní sazebník a vypadají že mají určitou vizi do budoucna.
Pro tvůj způsob použití bude vhodnější asi Air Bank, protože na spořicím účtu má slušný úrok - 1,1 %. Není to nejvíc, co jde dosáhnout, ale slušné. Peníze můžeš posílat ven rovnou z toho spořáku. Také, až třeba natankuješ benzín a zjistíš, že mají poruchu a neberou karty, můžeš Air Bank využít k výběru peněz všude, kde mají terminál Sazky - http://www.mesec.cz/...y/kombinace-air-bank-a-sazky-umozni-zasilani-drobne-hotovosti-v-realnem-case/, což je většina benzínek.

Co se IB týče, vyhovuje mi více FIO, je takové jednodušší a přehlednější a je tam víc různých možností nastavení.
BEBERA --- 20:37:10 19.3.2015
AILAS: nene, jen zadám platby přes počítač...ale díky..
AILAS --- 20:24:14 19.3.2015
BEBERA: Pokud budeš používat bankovnictví na mobilu (android/iPhone) doporučuju AirBank. Jsem s ním maximálně spokojen.
BEBERA --- 13:03:11 19.3.2015
ADAMM: moc děkuju, ušetřil jsi mi spoustu času, které bych strávila procházením stránek...
ADAMM --- 12:14:16 19.3.2015
BEBERA: Equa, FIO, mBank (bez karty), Air bank... všechny tohle mají.

mBank bez karty, protože pokud účet nebudeš jinak používat, karta by byla zpoplatněná. Air Bank "malý tarif".
BEBERA --- 10:50:00 19.3.2015
Mohli byste mi prosím poradit banku? Potřebuju účet, na kterém budou jen ležet peníze a měsíčně z něj odejdou tak tři čtyři platby v tuzemsku. Ráda bych, aby mě to ideálně nic nestálo a účet se dal založit přes internet/kurýrem. Nepotřebuju úročení, výhodné kurzy pro převody, nic z toho, jen tam nesmí být žádné podmínky ohledně příjmů (vklady nepravidelně) a nerada bych ukládala peníze do problematické banky, banky před krachem apod...
PATRIKCHRZ --- 12:54:20 16.3.2015
SDN33: Problém je, že v mBank jsou ty služby i „zadarmo drahé“. SEPA platby má sice zdarma, ale příšernými kurzy. V rámci bank se tak vyplatí jen u velmi malých částek (desítky EUR), pak už je výhodnější FIO (20 Kč za SEPA platbu). Ovšem vykročíme-li z bankovního kruhu, jsou tu ještě výhodnější varianty – např. devizovky (Akcenta, SAB, Divíšek, Easychange, Fortissimo), nebo Valutomat (oficiálně ještě neumí platby mimo ČR, neoficiálně se lze po telefonu dohodnout). Kdybys chtěl, mám jak s devizovkami, tak s Valutomatem bližší vztahy a mohu pomoc prošťouchout i to, co běžně nejde. U Valutomatu navíc mohu zařídit bonus 200 Kč za registraci (musel bys mě kontaktovat před registrací).
 
Co se karet týče, je to podobné, vlastně ještě horší. Jiné karty se vyplatí už pod tou úrovní 2,5 tisíce Kč. Tady je nejlepší asi Cetelem s aktivovaným bonusem „výběry v zahraničí zdarma“.
 
PATRIKCHRZ --- 12:39:44 16.3.2015
???: Z těch, co mají kurzy na webu, tak asi ta Alfa prague. Případně zkus mrknout na Czech-Exchange.cz a Eurochange.cz.

Osobně nejvíce měním v prahaexchange.cz v Jindřišké ulici, ale ti nemají kurzy na webu. Naštěstí jsou všechny zmíněné směnárny v pěším dosahu od sebe, tak si je můžeš i oběhnout.