Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATRIKCHRZ --- 11:04:48 31.12.2013
Malý tip - Fortissimo zlevňuje drobné platby
Fortissimo má bez poplatku platby do Polska, Maďarska a eurozóny - Měšec.cz
http://www.mesec.cz/...uality/fortissimo-umoznuje-bez-poplatku-platby-do-polska-madarska-a-eurozony/
PATRIKCHRZ --- 15:01:27 30.12.2013
LUKEH: Tak předpokládám, že i z toho ostrova Man to budou posílat jako SEPA platbu, to je plus.
Pokud se budou peníze tak jako tak převádět na CZK, tak by bylo nejlepší je nechat zasílat přímo na účet devizové společnosti, ne? Některé mají příjem plateb zdarma, takže si ušetříš starosti jak s poplatkem za účet, tak s poplatkem za jednotlivé transakce.
Pokud z nějakého důvodu potřebuješ, aby ti přišly nejdříve v EUR a pak sis vyměnil třeba jen část (a část si ponechal v EUR nebo vybral v hotovosti), tak doporučím zřídit si účet tam, kde má účet i devizová společnost, přes kterou budeš měnit - spolu s nízkými poplatky za transakce a nulovými za vedení zde docela dost bodů dostává FIO - účet je zdarma, poplatek za europlatby je nízký a u FIO má účet devizová společnost Akcenta a Easychange (možná i další). Takže si udělej rámcovou smlouvu s několika devizovkami - pro inspiraci můžeš použít můj článek - http://trhy.mesec.cz/.../prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/ . Uzavření rámcové smlouvy je zpravidla zdarma (jen Fortissimo chce 4 eura) a nezavazuje tě k žádnému objemu obchodů, takže "chleba to nežere" a čím více smluv, tím účinněji budeš moci s jednotlivými devizovkami vyjednávat o poplatcích a kurzech. V mém minulém zaměstnání jsme před každým obchodem obvolali čtyři devizovky a vzali jsme u té, která dala nejlepší pomínky :).
LUKEH --- 10:56:33 30.12.2013
PATRIKCHRZ: Diky, ten clanek na mesci jsem vcera studoval, ale nezarizuju to pro sebe a nemam ted vsechny informace bohuzel. Ty EUR se pak budou menit na CZK, proto jsem psal o te devizovce. Myslis ze je lepsi mit napriklad podnikatelsky ucet u CSOB vedeny v EUR a z nej to prevadet na osobni v CZK nez to resit nejakou kombinaci dvou bank ala FIO+CSOB?

Bohuzel nevim odkud presne budou ty penize chodit, jen vim ze to bude neco jako Londyn/Skotsko/Island of Man. Odchazet budou vzdy na osobni ucet u CSOB vedeny v CZK. Ten Man je v tehle vecech zvlastni (viz http://en.wikipedia.org/wiki/External_relations_of_the_Isle_of_Man) protoze se nekdy bere jako soucast EU (napr pri palceni DPH) a nekdy zase ne.....pritom Man bude nejpravdepodobneji zdroj tech penez.

Dekuju za rady, zkusim se pripadne ozvat az budu mit vic informaci.
PATRIKCHRZ --- 10:37:46 30.12.2013
VANEK: na slovenském FIO určitě, jak to bude s českým si nejsem jist
VANEK --- 10:28:08 30.12.2013
PATRIKCHRZ: Jestli to dobře chápu, v rámci nějaké vnitroeurové harmonizace přechází vnitroslovenský styk od února ze starého zúčtovacího systému NBS na čisté SEPA, což by se mohlo projevit i na Fiu.
PATRIKCHRZ --- 9:21:40 30.12.2013
LUKEH: Devizovka nepřichází do úvahy, pokud má platba odcházet ve stejné měně, jako přichází. Většina devizovek má přímo v popisu licence, že MUSÍ provést směnu (nemusí jít o směnu na české koruny, ale klidně EUR-USD), pokud už může provést odeslání ve stejné měně, tak to neudělá zadarmo, samozřejmě na tom chce vydělat.
PATRIKCHRZ --- 9:16:00 30.12.2013
LUKEH: Doporučil bych ti banku v zemi, kde je euro národní měnou - na Slovensku (např. Privatbanka, slovenská mBank), Německu (DKB.DE), atd.

Ty platby budou SEPA (tedy ze zemí EUR), nebo "ostatní"? Celkem levné platby má FIO (25 Kč příchozí, 50 Kč odchozí), ale protože nefungují v systému SEPA, ale TARGET2 (http://www.mesec.cz/clanky/jake-jsou-rozdily-mezi-platbou-sepa-a-target2/), některé (zejména německé Raifeisen a Volksbank a také Deutsche Bank) banky s tím mají problém. Můžeš to zkusit, jestli to projde.

Pokud ne, zkus Equa - 9 Kč příchozí a 99 Kč odchozí za SEPA platbu. Pokud to ale nebude SEPA (tedy peníze budou přicházet ze země mimo EU a opět odcházet mimo EU), tak možná ZUNO. To má všechny příchozí zahraniční transakce zdarma a odchozí za 280 (SHA) nebo 480 (OUR).

Pro lepší radu bych potřeboval více údajů - tedy odkud budou peníze přicházet a kam budou odcházet. Některé banky totiž mají převody v rámci banky zdarma nebo za sníženou cenu. Pokud tedy budou peníze směřovat vždy do ČSOB, tak bych zauvažoval o zřízení devizového účtu tam.
ADAMM --- 0:51:36 30.12.2013
LUKEH: napiš Daliborovi Chvátalovi z Měšce, nebo počkej, až se tu objeví ID PATRIKCHRZ, ten se taky vyzná, případně mu napiš přes poštu
LUKEH --- 0:12:10 30.12.2013
VXP: Fio je zatim nase volba, jeste spekulujeme o vyuziti nejake devizovky, ale to zatim asi ne. Jak poznam jestli je banka v systemu target2 (jinak nez pres fio IB)? Bude to chodit nekde z UK, ale je mozne ze to bude treba Ostrov Man a ten je takova vyjimka v mnoha vecech.