Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATRIKCHRZ --- 7:26:36 6.12.2016
TOMINO_I: Přesně tak, počítá se to jako splátka karty
PATRIKCHRZ --- 7:25:54 6.12.2016
???: spíše bych řešil kde měnit. Rozdíly mezi jednotlivými způsoby (banky, směnárny, devizovky) je i několik desítek haléřů.
PATRIKCHRZ --- 7:24:25 6.12.2016
NELDE: co jsem četl ve fóru na Finexpertu, tak podmínky N26 se pro nové klienty výrazně zhoršily a v podstatě to už moc nemá smysl
PATRIKCHRZ --- 7:22:23 6.12.2016
KACZER: Tak myslím, že se v téhle problematice celkem vyznám, viz www.mesec.cz/autori/chrz
FLAD: musí to být jedna banka? Nebo je možné zřetězit více bank a případně dalších služeb (jako jsou devizové společnosti)? Protože kombinace FIO a třeba Akcenty nebo Easychange nemusí být úplně marná. K tomu nějaká kreditka s dobrým kurzem (Cetelem, Tankovací karta České pojišťovny). Jde jen o to, jestli chceš hlavně jednoduchý produkt, nebo to může být trochu složitější kombinace více produktů.
VANEK --- 16:06:57 30.11.2016
FARFELOO: Problém je, že jak peníze zbylé po srážce z důchodu přijdou na účet, exekuce je tam zablokuje taky; a dostat je odtamtud je nejisté a každopádně vyžaduje nadprůměrnou dovednost v papírování. Výhledově se má podle pravidel EU zavést sociální chráněný účet, ale to ještě potrvá.

FARFELOO: Fio pokud vím nedělá ani bezdomovcům problémy se založením účtu (který je zdarma), pokud mají požadované dva osobní doklady (ale karta se posílá poštou, tam může být problém; osobně předávat na pobočkách moc nechtějí). Síť bankomatů aspoň v centru Brna ujde: http://www.fio.cz/o-nas/kontakty?®ion=2
??? --- 15:01:49 30.11.2016
???: tusim, ze opatrovnikem muze byt i obecni urad, takze pak prachy chodi na urad a je urcena urednice, ktera se o takoveho stareho nebo cloveka zbaveneho prav k ukonum (prpste je to debil) stara

Veřejný ochránce práv - Výkon opatrovnictví
http://www.ochrance.cz/...-si-stezovat/zivotni-situace-problemy-a-jejich-reseni/vykon-opatrovnictvi/
??? --- 15:00:21 30.11.2016
NELDE: no, dostanes opatrovnika, budto je to nekdo z rodiny a nebo koho urci soud nebo nakej zakon.
NELDE --- 12:11:54 30.11.2016
Problém je v tom, že bez karty nevybere. A jak bude mít kartu, tak mu ji někdo sebere. Nebo ho donutí, aby prachy vybral a vše mu dal. Takže potřebuje někoho, kdo mu pomůže v této oblasti a kdo ho neokrade.
Na druhou stranu, pokud bude mít důchod, tak může jít do nějakého domova pro seniory/azylového domu - nechat si posílat peníze tam - většinu strhnou za pobyt a zbytek mu dají jako kapesné. Nemám zkušenosti, ale jak jinak by se starali o ty málo chodící 90+.
FARFELOO --- 11:11:27 30.11.2016
???: s tímhle souhlasím, ale chtěl jsem být ready, když ho zase potkám. Díky moc, každopádně.
??? --- 10:36:28 30.11.2016
FARFELOO: tak si nejdriv zjisti jaka je jeho situace, jestli ma doklady, jak to ma s financema a pak teprv res nejaky ucty. kolikrat pro tyhle lidi je lepsi bejt uplne mimo system, paklize se na ulici pohybujou dlouho. osobne si myslim, ze kdyby byl koser a nemel problemy, je tu dost moznosti jak si nechat pomoci. myslim, ze neziskovky pro pomoc lidem v nouzi jsou v kazdym okresnim meste.