Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FLAD --- 23:23:10 25.5.2017
OSIP: Ano je, snaží se tě motivovat k dalšímu čerpání.
Pokud s tím nejsi spokojen, máš zákonné právo požádat o snížení úvěrového rámce na libovolnou menší částku, pokud jej nečerpáš nad onu hranici, kam si to chceš snížit. Cetelem má právo ti říct, že ti na to kašle a že ti jej zruší úplně , jestli na tom budeš trvat.
OSIP --- 17:51:09 25.5.2017
Ahoj, potřeboval bych poradit. Před dvěma lety jsem si u Alzy koupil telefon na splatky pres Cetelem. Problem je ze mi neustale sami zvetsuji uverovy ramec, nejdriv to bylo 15 tisic, po splaceni se to samo zmenilo na 30 a ted mi to zvedli na 50. To je normální?
CMLKA --- 15:56:44 25.5.2017
TBC: ne ne, blokaci právě taky žádnou nemám....
TBC --- 15:49:23 25.5.2017
CMLKA: u mne ok, obrat se na podporu, muze to ale treba tim ze tam mas nejakou blokaci - vyber z bankomatu, nezauctova platba kartou atd.
CMLKA --- 12:08:21 25.5.2017
Máte někdo Equa bank? Stává se mi zvláštní věc, mám zavedené ty smsky notifikační a když mi přijdou peníze, tak mi pak přijde naprosto nereálný disponibilní zůstatek. Už mě to jednou vyděsilo, když jsem po výplatě myslela, že se mi z účtu ztratilo 15 tisíc, ale když jsem se podívala do bankovnictví, tak to bylo v pohodě, odpovídalo to skutečnosti. Teď se mi to stalo zase - rozdíl 4 tisíce. Přitom v opačném případě to funguje správně, když peníze posílám.
PATRIKCHRZ --- 17:04:07 24.5.2017
EDERA: Jo, Unicredit mi taky dost vadí. A taky mBank.
Celkem dobré má Equa, jen kdyby nebylo tak pomalé, převod v rámci banky trvá i desítky sekund, odezva mezi jednotlivými "clicky" jednotky sekund.
PATRIKCHRZ --- 17:01:57 24.5.2017
ELIJEN: Já využívám produkty u celkem 14 bank, výběry "zdarma" (a to kdekoliv na světě, ne jen v EU) mám hned u několika: ČS (Erste Premier), ČSOB (Premium), Unicredit, Sberbank (no, teď vlastně ne, ztratil jsem kartu a zatím si nenechal vydat novou), KB (Top nabídka) a s jedním přivřeným okem u Equa (za 9 Kč). Mám i mBank, která má také výběry (nad ekvivalent 2500 Kč) "zdarma" , ale kartu jsem po zpoplatnění zrušil.
To zdarma píšu v uvozovkách proto, že ty banky si to vyberou jinde - na kurzech. Plíživě, ale trvale je zhoršují a to fakt hodně. Spread je dnes troj až čtyřnásobný proti tomu, co byl před 10 lety! Pro drobné výběry tak nyní používám ČSOB, pro větší částky Creditas. Přestože je poplatek za výběr (poměrně rozumných) 30 Kč, při výběru 3000 egyptských liber (asi 4,5 tisíce českých korun) to vyšlo levněji, než výběr zdarma z ČSOB, Unicredit a mBank (jiné banky nezkoušeny). A to Unicredit ještě nedávno zvyšovala spread, srovnáváno bylo s tím původním.

Každopádně se snažím před odjezdem měnit valuty, pokud měním v dobré směnárně (u Arabů), dostanu se na kurzy, jaké mi banka při výběru z bankomatu nikdy nedá. Platím většinou Tankovací kartou, z nějakého záhadného důvodu má až nesmyslně dobré kurzy (minulé léto, když bylo euro ještě za 27+, tak mi ho účtovali 26,60!), minulý víkend jsme byli v Chorvatsku, tak jsem zvědav na kurzy (musím počkat na výpis) a to mi ještě dává 1 % vratku.

Na drobné platby v EUR používám Easychange, pro drobné platby v PLN a HUF používám Fortissimo (devizy.cz), pro exotičtější měny Akcentu. Velké částky převádím minimálně, tam se rozhoduji mezi Akcentou a Easychange. Na FInexpertu si lidé pochvalují Roklen, ale i ten trochu zpychl a menší platby už zdražil.
ELIJEN --- 16:36:12 24.5.2017
PETER_PAN: IB AirBank má spoustu super vychytávek, ale jeho celkové UX stojí za prd. Už několikrát mě to odhlásilo uprostřed vyplňování příkazu, filtrování transakcí je neintuitivní, je dost pomalé a nefunguje jim tlačítko zpět, protože jim to psali amatéři.
ELIJEN --- 16:17:35 24.5.2017
PATRIKCHRZ: Já u Air Bank mám tan vyšší tarif, kde jsou výběry zdarma i v celé EU a úrok mě moc nezajímá. Lepší IB bych uvítal. Dneska už bych snad konečně měl mít u Fia otevřenej účet, tak uvidim :)

Co používáš na převody cizích měn? Mám smlouvu s eXchange, ale poplatky za převod v USD a dost velká arogance "brokerů" z toho nedělá moc vhodnou volbu.
EDERA --- 7:36:58 24.5.2017
PATRIKCHRZ: Zatímco na druhém konce spektra je momentálně IB UniCredit. Něco tak uživatelsky nepříjemného jsem fakt jinde nezažila. K zadání platebního příkazu se postupně otevřou tři podokna. Je to něco jako kupovat kupon na tramvajenku přes e-shop DPP.