Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 11:36:01 23.2.2018
8BB76E1: Slouží k ověření platby. Většinou je tam fuzzy matching, nejen na cizích abecedy, ale i základní záměny (Dr. za Doctor). Všude se klientům rika, že to musí bejt přesně, protože jinak by ti tam každej psal, co chce a ty bys to nespároval ani párem koní.
8BB76E1 --- 0:21:40 23.2.2018
jen tak ze zvědavosti.. jakou roli hraje jméno držitele karty při platbě?
jsem si vždycky myslel, že musí být přesně jako na kartě, jak všude píšou. ale teď se mi stalo, že jsem platil kartou, na které mám jméno v latince, ale server mi to vzal jen když jsem ho napsal v katakaně.. tak snad to bude ok.. je tam status, že platba byla dokončena..
BUNDA --- 11:01:48 22.2.2018
???: tak celé číslo tam není, ale jsou tam ty důležitá chybějící čísla :)
??? --- 10:48:50 22.2.2018
Nejlepší je ten dovětek, že celé číslo karty je k dispozici i v podobě variabilního symbolu na výpisu. Ale proč to dělat jednoduše, kdyz člověk může ukojit své hackerske touhy že jo:)
??? --- 7:54:38 22.2.2018
Raiffeisen bank má docela problém u PDF výpisů ke kreditní kartě

Když šifrování snižuje bezpečnost a banka vyzrazuje číslo karty - Root.cz
https://www.root.cz/clanky/kdyz-sifrovani-snizuje-bezpecnost-a-banka-vyzrazuje-cislo-karty/

Heslo k PDF lze uhodnout za 0.1 vteřiny, číslo karty pak lze získat v podstatě ihned, platnost karty lze také dopočítat, a s takto "ukradenou" kartou můžete vesele platit třeba na Amazonu, který nepotřebuje CVV/CVC či 3D Secure
ENDER --- 7:47:52 20.2.2018
Zalezi na nastaveni karty, pripadne autorizace issuera. Obcas muze pozadovat switch interface, tzn. vlozeni karty do terminalu. Jedna asociace (nepamatuju si ktera) pro tuhle funkci nemela spravny response code, takze to takhle zamitalo transakce.
??? --- 6:24:43 20.2.2018
???: Rekne si o pin, ne o vlozeni karty. Ja kontaktne neplatil snad nekolik let (air)... a tim ze nakupuji rozumne casto nad 500 (cti: zadavam pin), tak se u me nekona ani to random zadavani pinu u mensich plateb.
??? --- 21:27:40 19.2.2018
OMNISLASH: Jde o počet platbe - prostě jednou za několik plateb (náhodně, 5+) by si měl terminál říct o vložení karty (nikoli zamítat). Ale stalo se mi už párkrát u hloupých nápojových automatů, že to kartu odmítalo, dokud jsem ji nepoužil jinde (kontaktně), aniž by cokoli řekli.

Takže zřejmě nějaký zastaralý terminál...
OMNISLASH --- 20:54:39 19.2.2018
PATRIKCHRZ: asi to tak bude. ted jsem chtel platit bezkontaktne v restauraci a opet neslo. tak jsem to tedy schvalne zkusil kontaktne s overenim a bez potizi proslo. je zvlastni, ze jak v tom zelezarstvi tak v te restauraci jsem drive s tou samou kartou bezkontaktne platil
PATRIKCHRZ --- 20:04:16 19.2.2018
OMNISLASH: a po druhé jsi to zkoušel opět bezkontaktně? Jak jsem psal, občas se mi u jedné karty stává, že bezkontaktní platba prostě nejde. Zaplatím kontaktně a pak zase jde. Nebo zaplatím u jiného terminálu a pak to jde zase.

Prostě podle mne - ne úplně správné nastavení terminálu v "nefungujícím" obchodě, neporadí si, když se kartou před tím cca 5 krát zaplatilo bez ověření a měl by si vynutit ověření, ale on to u bezkontaktních plateb neumí. Tenhle problém mám v Normě.