Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
JARKA1M
Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

!!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
(Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


www.vinohrady.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAWIDOS --- 16:58:47 31.12.2008
MIKULAS: Taky jsem si vcera i dneska dal cinu na Vinohradske/Perunove (kazdopadne jen proto, ze to mam nejbliz z domu a je to rychlovka). Prijde mi to docela v pohode, i kdyz prazdno tam teda je skoro porad (mam spis pocit, ze vic lidi si tam jen bere jidlo s sebou domu).

Jinak dobrej vycet tady, nekdo by se mohl hecnout a udelat recenze pekne odshora:) http://www.nelso.cz/cz/praha-3/cinska-kuchyne/
CUBICULA --- 11:26:26 30.12.2008
SPIPI:
NANTHEI:

diky za vycerpavajici odpovedi...
NANTHEI --- 10:36:08 30.12.2008
CUBICULA: dělají. naprostá většina jídel, s kterými se tady můžeš setkat, má svůj předobraz v čínských jídlech stejného názvu (kung-pao, sladkokyselé kuře, smažené nudle i to "něco osmi pokladů"). záleží už jen na tom, jak moc jsou chuť/ingredience přizpůsobené našim/nečínským podmínkám.

to se tedy týká hlavně té čerstvosti a způsobu přípravy, sračky jako glutaman do toho sypou v číně stejně jako kdekoli jinde. tady se ti snad nestane, že ti na stole skončí talíř toufu posypaný lžící glutamanu - myšleno jako místo soli.
SPIPI --- 18:25:55 29.12.2008
CUBICULA: jasny no.. hele delaj a nedelaj. V Cine, pokud vim, tak maj naky 4 zakladni oblasti, co se tyce kuchyne - a i z toho vychazej ty buface - jako treba pekingska kachna, nakej ten kanton nebo secuan nebo jak se to jmenuje.. ale nejsem zadnej ultra znalec.. a uz jsem to tady psal - cinskej bufac je proste mismas vseho, tak, aby to pripominalo cinu, vlk se nazral a koza zustala cela=)

(taky si tam obcas zajdu, ne ze ne)
CUBICULA --- 18:16:13 29.12.2008
SPIPI: ale ne, ja nemyslim kvalitu...myslim jestli je to cinsky jidlo zkratka...jestli kure osmi pokladu si delaj lidi v cine...jestli mi rozumis
SPIPI --- 18:01:20 29.12.2008
CUBICULA: hele, to mas proste stejny, jako kdyz si das v bufaci hamburger a druhej den si ho das v restauraci, kde se honosej americkou kuchyni.. rozdil je snad dost patrnej ne?
CUBICULA --- 16:17:22 29.12.2008
FIN: tak ja to upresnim...jsu tu ciny co temer stejnej interier, zidle stoly, prosirani... rekneme ze je par takovyhdle sítí...

a ja chci vedet, jestli to jidlo co delaj pod oznacenim "cinska restaurace" je cinsky jidlo nebo ne

na to by mohla bejt odpoved ne :)
FIN --- 16:13:40 29.12.2008
CUBICULA: oprava: tak ta je - zní 42 - ale asi ti moc nepomůže.
??? --- 16:12:40 29.12.2008
FIN: (42...) srry ... :)
FIN --- 15:31:58 29.12.2008
CUBICULA: zapoj spoje, mladý padawane, a snadno dojdeš k jednoduchým poznatkům... tak například to, co my souhrně nazýváme "čína", samozřejmě všechno čína není... že. něco jsou číňani, jindy vietnamci, thajci a kdo ví co ještě atd. různé východní pronárodové. takže když si trochu pocvičíš zrak, za čas budeš třeba číňany, thajce, vietnamce atp. rozeznávat. navíc leckdy dělají jedni pro druhé (jejich komplikované mezinárodní vztahy nemá smysl řešit). navíc různě na různých místech svou nabídku/kuchyni mění a jako u našich hospodských, i oni jsou jedni kvalitnější a druzí méně. atd. cos čekal? jednoduchou univerzální odpověď na všechno? :-) ta není :-)