Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
JARKA1M
Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

!!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
(Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


www.vinohrady.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADAMIRA --- 7:40:13 16.6.2017
LA_PIOVRA: pravda je, že když bude na náměstí stát 1 000 000 číňanů a mezi nima 1 rusák tak já si všimnu toho rusáka.

Nemůžu si pomoc ale za posledních několik let jsem si na ně vypracoval hroznou alergii.
??? --- 19:43:06 14.6.2017
FIN: ja ti nevim ukrajinstinu od rustiny poznam vcelku bezpecne a grantuju ti ze 90% rusky hovoricich na vinohradech jsou z RF
FIN --- 16:04:49 14.6.2017
LEDGE: většina příslušníků národností býv. sssr rusy nenávidí nebo nemá ráda. pochopitelně. ale pro řadu národů/dností zkrátka bude ruština byť nemilovaný, tak univerzální dorozumívací jazyk. skoro jako když v některých čínských "distribučních" samoškách vídám množství asiatů a poté, co +-odliším vietnamce a vyhodnotím zbytek "to asii bude nějaký kout číny", tak zjistím, že řada z nich, včetně vzájemné komunikace s obsluhou, se dorozumívá tou svou, nepříliš kvalitní, angličtinou :-) asi budou různé dálněvýchodní jazyky a dialekty ještě vzdálenější, než je pro ně obtížná znalost angličtiny, jazyka principielně cizího z podstaty. a podobný jev bych očekával u středoasijských národů - ukrajinci, bělorusové a rusové se nakonec v klidu domluví podobnými vlastními jazyky, ale dál už asi ne...
FIN --- 16:01:00 14.6.2017
LEDGE: proto jsem zmínil ty asiaty. jakmile se jedná o standardního bělocha, je prostě šance, že je příslušníkem zmiňované menšiny, kterých v porobených národech za dobu existence sovětského svazu, vytvořili rusové dost. nakonec, v posledních 2 dekádách se ukázalo, jak je výhodné mít někde post-svazovou menšinu, kterou musíme ochránit, kdysž si chceme vzít kus bývalého příslušníka sssr, right?
ale už se mi několikrát stalo, že zaslechnu ruštinu, rozhlédnu se a nikdo z okolních bělochů nemluví. pak si všimnu, že rusky švitoří asiati. ale trochu jiní v rysech než to, co bych považoval za "zhruba archetyp" japonce / vietnamce / číňana (myšleno "standardního", čína je nakonec strašně širokej pojem) a u těch soudím, že půjde o středoasijské národnosti... mají takové jiné rysy zkrátka, více "do mongolska a spol."...?
LEDGE --- 15:29:34 14.6.2017
FIN: Chápu co tim myslíš, ale imho je počet rusky mluvících nerusů naprosto minimální. Zaprvé sem prostě jezdí hrozně Rusů (8-10% ze všech turistů, viz třeba) a ne uplně moc Kazachů apod. A zadruhý rusky mluvící (jakože hlavní jazyk) Lotyš, Ukrajinec nebo Gruzínec atd. se rozhodně nepovažuje za Lotyše, Ukrajince nebo Gruzínce :) Ale to už je OT, sry.
FIN --- 14:14:59 14.6.2017
LEDGE: tak jednak špatně rozeznáváme ruštinu od ukrajinštiny, souhlasím, a druhak z naprosto logicky triviálně pochopitelných důvodů je ruština primárním dorozumívacím jazykem tam, kde se střetnou příslušníci národů z bývalého (teritoria) sovětského svazu. takže když *například* uvidíš asiaty, co na první pohled nejsou japonci, číňané či vietnamci (a pozorný pozorovatel se naučí je jakž takž rozeznávat), ale "odněkud z asie", dost často to jsou příslušníci středoasijských národů a s řadou okolních etnik a národů budou mluvit rusky.
OMNIHASH --- 12:40:09 14.6.2017
???: skutečnost je taková, že kdo z Ruska odject moh, tak už odjel dávno. Z maturitní třídy přítelkyně ze strašlivý prdele uprostřed Sibiře (ročník 91) se odstěhovalo do zahraničí patnáct lidí, z toho pět do Prahy, ono jestli si máš vybrat, jestli pošleš synátora na studia pět tisíc kiláků do Moskvy, nebo sedm do Prahy, už vyjde tak nějak finančně na stejno.
LEDGE --- 12:35:52 14.6.2017
Já teda nejsem starousedlík, bydlel jsem přímo na JzP přes tři roky, ale i tak se toho velkýho nárůstu nedalo nevšimnout. Každou noc pod okny průvody opilejch cizinců neni nic extra. Na náměstí a na trzích mám kolikrát pocit, že drtivá většina z lidí kolem nejsou Češi. Nic proti (pokud to nejsou Rusové), ale na druhou stranu bohatejm cizincům se pomalu přizpůsobuje i Vinohradská nabídka služeb a jejich ceny. Trochu se o budoucnost Vinohrad bojím, a to už tam ani nebydlím :) Nájmy v těch zrekonstruovanejch barácích kolem JzP se pohybujou kolem 35-50k měsíčně. A AirBnB bude do budoucna jen poslední hřebíček, pokud se nezačne nějakým způsobem regulovat.


FIN: A kterej jinej národ hojně navštěvujíví ČR mluví rusky i jen mezi sebou? Spíš je pro nás většinou trochu problém rozeznat ruštinu od ukrajinštiny, takže je všechny považujem za Rusy...
??? --- 11:46:13 14.6.2017
LA_PIOVRA: Cinanskych zajezdu si posledni dobou tez vsimam,ty se zdrzuji, ale spis kolem Vinohradske tridy a okolnich ulic, hloubeji se pravdepodobne neodvazuji.
Take jsem si vsiml vetsiho poctu Spanelu/Portugalcu/Francouzu co vypadaji jako dlouhodobejs rezidenti a co pak smutne koukaji, kdyz na ne prodavacka v Albertu cesky rve, jestli nemaj drobny, po tom co se nepodarila platba kartou.
Rusaci se mnozi aktualne na demarkacni linii Zizkova a Vinohrad, kde obsadili jiz cele domy a skolky na vyznacnejsi svatky uz dokonce vyvesuji vlajky. Svatojirske stuhy jsou samozrejmosti.
FIN --- 11:37:36 14.6.2017
takže když vynechám dvě problematické, protože prasácké skupiny - bezďáci a rusové - zbytek je v cajku, což pro původní české obyvatelstvo není příliš zářivé vysvědčení :-)