Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KOMERCNÍ FOTOGRAFIE - FOTOBANKA - rady a porady pro zacinajici fotografii a reklamu
ZABIAS
Fotograf Ondřej Dobiáš, profesionální fotografie
[http://www.photo-agency.cz/images/reklamam.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/svatbym.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/darekm_resize.jpg]

[http://www.photo-agency.cz/images/moje_fotobanka.gif]
    Photo-Agency.cz

  • fotografové, literáti, grafici, malíři, hudebníci, ti všichni tady mají prostor ukázat své díla která hodlají publikovat a případné je konzultovat,vytahovat se, ci jen oznamovat infa .....
  • odkazy na ruzne galerie klientu photo-agency.cz na nastence a zde do budoucna: neco


  • spřátelené diskuze: [ FOTO - WORKSHOPY ]


!!!! ČINY MÍSTO SLOV !!!!
Než začneš kritizovat ukaž jak si to a nebo neco podobného nafotil ty !


[http://www.photo-agency.cz/images/fotografatelier.gif][http://photographs.fotobanka.cz/images/logo.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZABIAS --- 19:44:46 26.9.2013
BLACKX: porad nechapes jak sem to myslel. misto toho se tady snazis vysvetlit jak to myslis ty coz ja chapu :) to je jedno neres ot. pointa je snad jasna vzit profi fotografa co ma 22 a hotovo :)

EVIE --- 12:47:06 26.9.2013
MIKIMAUS: bude to databáze fotek k použítí pro různý formáty, od webu, přes publikace, po možnost vytištění pro nějaké výstavy, kdybch to chtěla jen pro ty publikace a web, tak to je v pohodě, ty velký formáty jsem si nějak nevěděla rady

každopadnéně všem děkuju, snad už to nějak dám dohrtomady:)
MIKIMAUS --- 9:35:08 26.9.2013
EVIE: pořád nevim, na co ty fotky maji být, jestli do publikace nebo na výstavu...fotka do časopisu stačí podle mě i 8mpx, na plakát A2 postačí 16mpx...nebo jim řekni rozměr fotky v cm a počet dpi (stačí 150)..co se tyce formatu, tak stačí jpg s nejmenší kompresí nebo tif, ale pak počítej s fotkou i 200mb velkou...
jinak určitě závisí na technickym zpracovani fotky, pokud je fotka technicky špatně vyfocená, tak nepomůže rozlišení ani 200mpx a tif...
BLACKX --- 8:02:59 26.9.2013
ZABIAS: Modelový příklad: Uděláš fotku zámku, která má 22 megapixelů, vrátíš se domů a zjistíš, že je o půl stupně našikmo (to se nedá přesně uhlídat ani s vodováhou). Můžeš to opravit, ale tím se dostaneš na 20-21 MPx, což by podle tebe bylo neakceptovatelné. Nebo ji nechat a odevzdat, ale pak bude křivá - pak to někdo dokonce bude muset spravovat po tobě. Takže maximum, co zvládne můj foťák bych nikomu nesliboval. Jestli fotky vůbec neupravuješ, tak samozřejmě fajn.
ZABIAS --- 23:56:55 25.9.2013
BLACKX: asi si me nepochopil ale to je normalni. proste kdyz bude mit fotky z fotaku 22 profi udelany tak vic stejne nedostane :) jedine pak ty steny...
BLACKX --- 23:03:27 25.9.2013
ZABIAS: Spousta fotek se nějak ořízne, takže 22 je extrém... to je splnitelné prakticky jen s Nikonem, ale aby to dávalo smysl, musí být špičkové objektivy (asi hlavně pevná ohniska) a musí se správně použít. Takže stejně není zaručená ideální kvalita.

(Já se focením živím, mám Canon 5D Mark III s 22 MPx a nic lepšího od Canonu nejde sehnat. A 22 MPx bych nikomu nesliboval, protože většinou se na PC něco ořízne.)

EVIE: Zvětšit se dá, ale samozřejmě se trochu "ztratí" kvalita (resp. už se nezlepší). Asi tam spíš počítají s tím, že plakáty se buď složí z více fotek nebo třeba podklad bude fotka v nižším rozlišení, ale text bude ve vysokém, takže celkový vygenerovaný obraz (který jim dodáš) bude mít těch 107 MPx. Ale ten finální obraz vytvoříš až nějakým InDesignem, Illustratorem nebo v CorelDraw... ta celoplošná fotka by tohle rozlišení neměla.
EVIE --- 17:41:09 25.9.2013
BLACKX: díky, dobrá tabulka:) a já si myslela, že potřebuju fotografa, a zase skončím u tiskárny:DDD

Ale pak teda nerozumím tomu, proč Ti třeba tady http://zakaznicka-podpora.fotoskoda.cz/zakaznicky-servis-fotosluzeb/presne-rozmery píšou u velkoformátového tisku píšou: formát 70*110 - doporučené rozlišení - 300 DPI rozlišení 8286 x 12992 - cca 107 MPx. To se pak dá třeba ta 20 MPx fotka bezproblémů upravit v kompu na tuhle velikost?
ZABIAS --- 17:40:14 25.9.2013
EVIE: chtej profiky tj 22mpx a vic ...
BLACKX --- 16:25:39 25.9.2013
EVIE: Já doufám, že to tak je. Jen by to chtělo potvrdit od někoho, kdo opravdu tiskne :)

Jinak tady jsem našel hezkou tabulku s body na palec. Tam je vidět, jaké rozlišení podkladu předpokládá tiskárna u různých velikostí papíru:
Příprava tiskových dat velkoplošný tisk | Srp-reklama.cz
http://www.srp-reklama.cz/priprava-tiskovych-dat-velkoplosny-tisk.php
EVIE --- 16:20:29 25.9.2013
BLACKX: díky, tohle přesně jsem potřebovala zjistit. Prostě potřebuju zadat zakázku pro fotografa a nechtěla jsem mít nereálné požadavky. Počítám teda, že když si nechám udělat fotky kolem 16 - 17 MPx, tak už to v pohodě vytisknu i na plakát A0. A menší formáty pak už z toho jdou bez problému, jasný:)

A když se běžně používají zrcadlovky kolem 20 Mpx, jak jsi psal, tak je to asi v pohodě.

Moc díky.