Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
"Medvědí brloh" - medvědi a jejich příznivci vítáni, téma libovolné :)
XMEDA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 10:34:54 16.4.2018
ALDARION --- 2:51:40 2.4.2018
Oproti tomu tady jeskynní medvěd z jeskyně Chauvet, to je vysloveně roztomlý míša. ;)

[https://thumbs-prod.si-cdn.com/Fo_7_Oh_YFWp11re-hSqVhgOsXc=/800x600/filters:no_upscale()/https://public-media.smithsonianmag.com/filer/Cave-Bears-Chauvet-painting-631.jpg]

Tohle auditko vlastně navazuje na ty nejlepší kořeny. ;) Ty názory, že neandrtálec nějakým způsobem vyjadřoval respekt až náboženskou úctu medvědům byly vždy menšinové, ale docela mne lákají. ;) A nemyslím si, že by byly tak drtivě vyvrácené, že by zabývat se jimi byla vyslovená pitomost, jak píší někteří oponenti... A jakmile se objeví moderní lidé, není o čem se hádat. Fascinace medvědy je vlastně základ naší kultury. ;)

ALDARION --- 2:40:26 2.4.2018
XMEDA: To samozřejmě. Ale tenhle americký diluviální obr prostě vyvolává respekt. ;) Nehledě na to, že nejspíš byl mnohem více masožravý než současný všežravý grizzly (podle obsahu dusíku-15 v kostech). Jak tolik masa sehnal je pořád věcí diskuse, ale ať už štval koně, přepadal bizony ze zálohy nebo šikanoval smilodony a pravlky a zabavoval jim jejich úlovky, mohl být poněkud agresivnější než současné druhy...
Je to samozřejmě čistě virtuální otázka, protože se bavíme o pravěkém zvířeti, které vyhynulo brzy po příchodu prvních lidí do Ameriky, takže neprošlo tím dlouhým přirozeným výběrem, v němž měli medvědi, co učili svá mláďata vyhýbat se lidem, velkou výhodu. ;)
XMEDA --- 2:01:04 2.4.2018
ALDARION: Vetsina medvedu se lidi boji a zmizi driv, nez si jich lidi vubec vsimnou. Pak je more setkani, kdy lidi ignoruji a nebo okamzite zdrhaji.
Jen maly procento jsou pripady, kdy se k cloveku sami blizi.. a i z toho je jeste velka cast spis ve smyslu cloveka prozkoumat, obrat o zajimavy/chutny veci nebo ho z odstupu zahnat, nez zabit a sezrat. To uz musi byt fakt zoufale hladovej, nebo vydesenej, ze zautoci.

btw
Man vs Bear Compilation ★ Crazy Close Call Videos ★ FailCity 2016
https://www.youtube.com/watch?v=EXSSSt1HK_4
ALDARION --- 1:50:21 2.4.2018
Prokrastinuju s pravěkem (když už rýmičkuju o svátcích, tak aspoň s něčím zábavným) - a musím přiznat, že ačkoli mne jistým infantilním způsobem mrzí, že vyhynula všechna ta megafauna doby ledové, tak medvěda krátkočelého bych vlastně ani potkat nemusel. ;)

[http://www.ljplus.ru/img3/c/r/crazy_zoologist/arctodus3.jpg]

[http://images26.fotosik.pl/308/5a4e8dfcdca4ae32.jpg]