Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TIGRE --- 16:39:55 30.6.2010
Jak na baile funk tančej pomocí kroutění zadků holky jsem sem už nahazoval - tady je video od MC Sabara, kde je vidět jak ve na baile pařej malý sígři a jak vypadá jejich pasinho :)
Video má ty otravný červený poznámky, ty se ale dají na youtube vypnout - http://www.youtube.com/watch?v=Bj7mtzYOdO4
TIGRE --- 16:09:52 29.6.2010
Tak umělecké duo Haas & Hahn alias Jeroen Koolhaas and Dre Urhahn vrací úder a po favele Cruzeiro, o které jsem psal tady TIGRE, se tentokrát vrhli na favelu Santa Marta a náměstí Cantão dostalo facelift.

[http://i48.tinypic.com/2j2g6eu.jpg]


[http://i47.tinypic.com/b4by87.jpg]

Více na http://www.favelapainting.com
TIGRE --- 11:28:30 29.6.2010
[http://i49.tinypic.com/34rgmer.jpg]

Knížka Film Posters Exploitation z nakladatelství Taschen ke stažení
English | Taschen | 2007 | ISBN: 3822856258 | PDF | 190 pages | 47 Mb
http://rapidshare.com/files/144692508/Film_Posters_Exploitation_Taschen.rar

"...Exploatace označuje filmy, které záměrně vyzdvihují senzační, skandální, či kontroverzní prvky a lákají diváky na šokantní podívanou. Tato kategorie obvykle spojovaná se sexem, nahotou a násilím má mnohaletou a početně bohatou tradici ve všech rozvinutých komerčně orientovaných kinematografiích. Od hororu se exploatace liší tím, že neobsahuje žádné nadpřirozeno a nic, co by se jakkoli vymykalo uchopení. Naopak, je pro ni příznačná až fanatická víra v racionalitu, kterou ospravedlňuje svůj alibistický nadhled vůči vytěžovaným motivům. Snímky zpravidla vycházejí z dobově aktuálních událostí či nálad, případně vyjadřují povrchní postoje vůči minulým dobám. Při tom nikdy „nenastavují divákům zrcadlo" - a naopak plně stvrzují jejich apriorní pohled na svět.

Jako příklady uveďme americkou klasiku Reefer Madness, která ve 30. letech démonizovala marihuanu, snímky ze začátku 60. let skandalizující nudismus, italské šokující (pseudo)dokumenty z exotických zemí zvané mondo, japonské filmy o sadistických sexuálních praktikách z dob šógunátu či hongkongská teatrálně násilná převyprávění případů z černé kroniky. Klíčovou charakteristikou exploatace je přímé oslovování diváků. Vyzývavé plakáty, apelující propagační výroky, velkohubé vyzdvihování primárních atrakcí i vypjaté názvy snímků fungují na totožném principu jako titulky v bulvárních médiích. Stejně jako bulvár se i exploatace zaštiťuje zatvrzelým alibismem, s nímž tvůrci vznik díla ospravedlňují jako službu veřejnosti či odhalování nepravostí..." (Flígl)


Filmové exploataci je věnované květnové číslo Cinepuru - z tématu alespoň dva články online:

 • Jiří Flígl - New Yorku a Libni zdaleka se vyhni / Exploatační tendence v české porevoluční kinematografii: http://www.cinepur.cz/article.php?article=1831
 • Eva Chlumská: Zachraň si kdo můžeš... krk / Exploatační film s lesbickou upírskou tematikou: http://www.cinepur.cz/article.php?article=1827
 • ??? --- 16:06:26 25.6.2010
  TIGRE: supr!
  TIGRE --- 19:09:03 24.6.2010
  JAEN: tak já o faktu, že na lodi kromě normálních lidí byli i hovada, nepochybuju - o tom ale spor myslím není... :)
  JAEN --- 17:13:43 24.6.2010
  TIGRE: jj, to je úplně jasný (jen se asi nevyjadřuju moc jasně já). mě zajímalo spíš nakolik bylo v zájmu organizátorů konvoje vyprovokovat nějakou potyčku a bylo to předem připravený jako scénář. ale podle všeho se zdá, že to byla akce pár přemotivovaných jedinců a spíš to nebylo úplně organizačně zvládnutý.
  TIGRE --- 15:12:17 24.6.2010
  JAEN: Tak ono se to má přibližně takhle - nikdo podobný zásah nečekal. Jasně, že primárním účelem konvoje nebylo dovést pomoct, ale upozornit na nelidské a nespravedlivé podmínky v Gaze, kdy je z politických důvodů uplatňován tvrdý a nespravedlivý kolektivní trest na běžné obyvatelstvo, bez větší odezvy už delší dobu. Už jenom kvůli tomu (jako živé štíty) aby se nic podobného nestalo, tam měli být ti poslanci, diplomati nebo lidi z kulturni sfery. To, že Izrael bude nějákým způsobem reagovat se dalo čekat, jiná věc je ale co nakonec nastalo - nemluvě o tom, že se celý incident odehrál v mezinárodních vodách.
  TIGRE --- 14:58:08 24.6.2010
  Včera jsem si stáhnul autobiografii Charlese Hitchense, která nedávno vyšla:

  [http://i49.tinypic.com/2mhdf2s.jpg]

  Hitch-22. A Memoir.
  ISBN 978-1-74175-962-4

  Zatím jsem spíše prolistovával a pročítal vybrané pasáže v chvilkách mezi prací - mimochodem Hitchens se v knížce dotýká i událostí v Československu v souvislosti s jeho okupací vojsky Varšavské smlouvy. Tomu věnuje částečně kapitolu Havana versus Prague. Nebo vzpomíná na to jak byl v roce 88 v Praze zatčen a v Rudém právu označen za trockistický živel.

  [http://i48.tinypic.com/33k6sk8.jpg]
  V Kurdistánu - 1991

  Nepopírám, že enfent terrible Hitchense mám rád a mám pro něj velkou slabost, i když se v mnoha politických názorech nemůžeme lišit víc, tak v mnoha ohledech cítím až pozoruhodné souznění: Od vztahu k náboženství až po oblíbené a neoblíbené osobnosti :) Hitchens neuatoritářský marxista, je navíc jeden z nejzajímavějších amerických liberálů dneška a kouzelně vtipný, arogantní a zdrcující diskutér. I když knížka nebude druhý God is not Great, tak myslím, že stále stojí za pozornost.

  Christopher Hitchens na WIKI - http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Hitchens

  Knížka ke stažení v PDF - http://rapidshare.com/files/402313571/h22.pdf.html
  Recenze na Hitch 22 v NY Times - http://www.nytimes.com/2010/06/20/books/review/Senior-t.html
  JAEN --- 14:41:05 24.6.2010
  tak to fakt dobrý, ten příběh za tím;) připomíná scénu z oh brother where art thou, kde si dva chlápci stopnou v pustý prérii auto s trochu nervózně vypadajícím chlápkem, aby vzápětí zjistili, že právě vykradl banku a zdrhá před policií :))


  jinak tak obecně... chvíli jsem totiž měla dojem, že to je celé především informační bitva o postoje veřejnosti a že i když ti aktivisti určitě nechtěli, aby to dopadlo takhle krvavě, drobná provokace a malé divadlo pro média, které mají pro tento účel sebou, by se hodila. a z videa natočeného izraelci to tak i dost vypadalo. jenže na té lodi, kde došlo ke střetu, bylo i nějaké malé dítě a stará paní, a vůbec podle různých drobných věcí se mi jeví, že takovýhle scénář napsaný nebyl... chci říct, že to asi neměl být tak úplně happening. achjo, média. je to boj, dohrabat se k něčemu, čemu se dá věřit...