Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Alikvótní zpěv, znáte? umíte? zpívate?
LUNGPA
klub pro zpěváky ale i ty co by chtěli zpívat, nebo se jenom chtěli dozvědět o co vlastně jde (i když tohle bude asi těžký napsat, pokud jste nikdy nezkusili/neslyšeli)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAKOK --- 18:54:16 5.5.2012
ELZA: Zeptal bych se Vlasty Matouška buď on nebo někdo z jeho žáků.
ELZA --- 20:42:37 1.5.2012
Ahoj shanime nekoho, kdo umí hrát na šakuhači a chtěl by si s námi v červnu zahrát na koncertě. Nemáte někdo nějakej kontakt? Díky.
KHANDOMA --- 22:21:37 4.3.2012
Huun Huur Tu - záznam celého koncertu v Berkley ve Fantasy Studios:
Huun-Huur-Tu - Live - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=i0djHJBAP3U&feature=fvwrel
MILLY --- 15:46:49 12.2.2012
Dnes v Praze


Program - Cross Club
http://www.crossclub.cz/cs/program/2016-koncert-omnion/

12. 02. 2012 - Neděle

Koncert / Cross’n’art - Hlavní stage:
KONCERT OMNION

Vstupné: zdarma

Začátek: 21:00

OMNION je sólový projekt hudebníka a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.
Kromě tradičních nástrojů (např. indická tabla, didžeridu, valašský pra-klarinet, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování a vrstvení v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.

Tomáš Reindl:
hlas, alikvótní zpěv, beat-box, tabla, kanjira, didjeridu, pra-klarinet, bluesová harmonika, koncovka, hang, realtime looping
KHANDOMA --- 14:46:41 9.2.2012
Momotaro: Děkuji převelice za odkazy na texty od Dorůžky!

Ty jsi domorodec tam odkud pocházíš a tam jsou i tvoje kořeny. Tož zazpívej svým předkům a místním duchům a přírodě a městu a živlům okolo tebe a najdeš ty kořeny a inspiraci nejspíš někde blízko... v sobě?! :-)
MOMOTARO --- 21:53:53 4.2.2012
STUART_HAMPLE: To máš uplnou pravdu, ale to jsou právě ty technický věci. Myslel jsem třeba když mi Gendos řikal, že jeho styl čerpá z míst odkud je, kde jsou hory a hodně fouká vítr, tečou malé horské říčky... Další zpěvák se kterým jsem toto mohl rozebírat byl mongolský zpěvák z Chentej, který zase napodoboval zvuky z tamnějších míst. Zpěv khoomei mají tito pěvci úzce spojený s folklorem a místy jejich rodišť, určitá specifika zpěvu se místně liší a předávají se z generace na generaci.
No a pak začnu pět já a prostě ty kořeny nemám, zvuky stepy, větru a tamní zvěřeny jsem prostě za těch pár měsíců nemohl načerpat, a ty z města odkud jsem,,,, :-( Takže mám pocit, že i když člověk zvládne vše technické, pořád je to ještě daleko k určité opravdovosti. A právě mě zajímalo, jestli to jsou jen mé zmatené pohnutky či to tak vnímá ještě někdo:-D
STUART_HAMPLE --- 21:59:04 3.2.2012
Vlastní zkoušení, zkoumání a poslech je nepostradatelné...ale je to dlouhodobá záležitost. Já poprvé přičichl k alikvotům v 2001, v 2003 se je začal učit, za cca půl roku jsem měl základy, za cca rok mi to hvízdalo...ale třeba mongolský styly (pokud nepočítám samotnou kargyru) zvládám až poslední cca rok. Hodně moc to záleží na vnitřním rozpoložení a krční svaly a vazy fungují u evropanů taky úplně jinak. Třeba sygyt...tam je třeba sevřít hlasivkový vazy tak, aby v krku zůstala jen škvírka...ale fígl je ten, že nemaj bejt sevřený násilně. Ale pak to nejsou jen "píšťalky", ale "žiletky" :-)
MAEDHROS --- 0:38:59 1.2.2012
MOMOTARO: Cejtím to dost podobně. Před Hykesem nebo Amrheinem smekám, wtz - ale Ayan-ool Sam je Ayan-ool Sam.
MILLY --- 18:07:53 31.1.2012
MOMOTARO: Aha, děkuju. No, mně se Mongolové nikdy nelíbili- ale pravda je, že už je to dlouho, co jsem je slyšela.
MOMOTARO --- 16:17:07 24.1.2012
MILLY: http://www.tudou.com/playlist/p/l8350265i49620242.html?refid=7fcd58389d5a8b50 ? Musím se přiznat že jsem hlavně příznivec původních pěvců a třeba Hykes a další ač světová první liga mě nenadchne tolik jako neznámý pastevec kdesi v Mongolsku ...
Přemýšel třeba někdo kdo aktivně zpívá khoomei, z jakých zvuků či přírodních jevů vycházet ? Často cítim pocit že zvládnout techniku, to je jedna věc, ale pak to postrádá jakési původní kořeny, třeba stejně jako u didjeridoo.