Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Alikvótní zpěv, znáte? umíte? zpívate?
LUNGPA
klub pro zpěváky ale i ty co by chtěli zpívat, nebo se jenom chtěli dozvědět o co vlastně jde (i když tohle bude asi těžký napsat, pokud jste nikdy nezkusili/neslyšeli)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ELZA --- 7:51:43 16.8.2010
Ahoj, posílám informace na další setkání, koho by zajímal alikvotní zpěv v evropské úpravě, tedy ne přímo mongolský styl....
hledáme zpěváky se zájmem o alikvotní zpěv do Evrpoského alikvotního sboru, koho by to zajímalo nebo se o tom chtěl něco dovědět, tak je to výborná příležitost, neboť jedním ze sbormistrů je Wolfgang Saus, který je světovou špičkou v alikvotním zpívání.

EOC (European Overtone Choir / Evropský alikvotní sbor) je sborový projekt, na kterém se 2 – 3 krát do roka schází zpěváci z Česka, Německa, Švýcarska a dalších zemí Evropy. V průběhu týdne pracuje sbor pod vedením zkušeného sbormistra prof. Steffena Schreyera (www.vokalsolisten.eu/dirigent.php) a experta na zvuk a alikvotní zpěv Wolfganga Sause (www.oberton.org).
Tito dva vynikající hudebníci společně naplňují vizi ojedinělého sborového zvuku, kde se setkává klasická i současná hudba obohacená o znění alikvotních tónů. Prostřednictvím slyšitelných harmonií zde alikvoty dodávají zvuku další rozměr.
Repertoár tvoří zajímavé tradiční i moderní sborové skladby, experimentální hudební kompozice a improvizace.
Vyvrcholením soustředění je vždy závěrečný koncert, na kterém jsou prezentovány nazkoušené skladby.
Společným sborovým jazykem je angličtina. V případě potřeby se mluví německy nebo česky.

Projektu se může zúčastnit každý, kdo má zkušenost se sborovým zpěvem. Znalost alikvotního zpěvu je vítána, není však podmínkou. Alikvotní zpěv je technika umožňující zpívat dva různé tóny současně. V průběhu sborového týdne vždy probíhají workshopy, na kterých mají všichni zájemci jedinečnou příležitost se alikvotní tóny naučit slyšet a zpívat. Dále se konají workshopy zaměřené na práci
s hlasem, dechem, rytmem a barvou zvuku.
8. sborový týden EOC
se bude konat od neděle 29. srpna do neděle 5. září 2010 ve Štiříně, cca
25 km od Prahy. Místem konání je tentokrát krásný barokní zámek.
Více na www.overtonechoir.eu
ELZA --- 0:04:34 25.6.2010
No to je škoda, ale bude ještě na podzim, tak třeba Ti to vyjde tam.... :-)

ESL --- 19:30:03 14.6.2010
ELZA: Doufám, že příští rok mě to nemine, tentokrát to bohužel rozhodně nevyjde.
ELZA --- 22:48:56 13.6.2010
Ahoj, ještě posílám informaci pro zájemce o alikvocení a zpívání :

Milí přátelé a zpěváci,

Vás všechny, kdo milujete zvuk, hlas a zpěv, bychom chtěli co nejsrdečněji pozvat na již sedmé setkání Evropského alikvotního sboru.

Přesto, že se sbor jmenuje Evropský alikvotní, nemusíte být nutně alikvotními zpěváky. Tohoto projektu se může účastnit každý, kdo má zkušenost se sborovým zpěvem.
Pokud už navíc zpíváte alikvotně, skvělé! Budete mít navíc příležitost si svoje dovednosti zlepšit s expertem na alikvotní zpěv Wolfganem Sausem (www.oberton.org) a poté si vše vyzkoušet ve sborovém zvuku pod vedením zkušeného sbormistra prof. Steffena Schreyera (www.vokalsolisten.eu/dirigent.php).

Nezpíváte alikvotně a vlastně ani nevíte, co to alikvotní tóny jsou? Vůbec nevadí! Máte-li zájem se dozvědět víc, tady k tomu budete mít jedinečnou příležitost a dokonce i možnost se je naučit zpívat. V průběhu týdne proběhne několik workshopů a vzhledem k omezenému počtu účastníků si užijete téměř individuálního přístupu při výuce.

A jak tedy Evropský alikvotní sbor funguje? Sbor se začal formovat v Liberci v létě 2006, další setkání proběhlo o Velikonocích 2008 a od té doby se sbor pravidelně schází dvakrát do roka.

Naše poslední setkání proběhlo na Velikonoce 2010 v německém Soden Salmünster. Letní soustředění se uskuteční již potřetí v malebném městečku jižních Čech v Nových Hradech (http://de.wikipedia.org/wiki/Nové_Hrady) letos v termínu od 11. do 18. července 2010.
Stejně jako předešlé ročníky bude na konci našeho týdenního soustředění souběžně probíhat festival Novohradské znění – festival alikvotní a světové hudby (www.alikvotnifestival.cz), na který mají všichni sboristé volný přístup a v rámci něhož budeme mít se sborem závěrečný koncert.

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích je zajištěno v nádherném hotelu Rezidence (http://www.rezidencenh.cz/cs/). V ceně za ubytování je zahrnut volný vstup do bazénu a návštěva solné jeskyně. Počet rezervovaných pokojů pro sbor je omezený a proto se prosím hlašte co nejdříve budete moct.

Zkoušky budou probíhat přímo ve velkém sálu hotelu a nebo v nedaleké hudební škole. Na jídlo budeme chodit do radnice a tentokrát se připravte na kulinářské umění skvělého kuchaře, který bude vařit nejrozmanitější zejména vegetariánská jídla speciálně pro nás!

Ceny se nám podařilo udržet stejné jako vloni! Pro jednotlivé účastníky jsou opět stanoveny 2 rozdílné ceny – pro země neuvedené na seznamu a pro země uvedené na seznamu, kam spadá i Česká republika. Cena je stanovena za celý projekt včetně kurzovného, ubytování a plné penze.

1. cena pro země, které nejsou na seznamu
400 Euro

2. cena pro země, které jsou na seznamu (Česká republika, Makedonie, Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Řecko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko, Estonsko, Malta)
250 Euro (nebo 6.500,- Kč)

Pokud pro Vás byla cena moc vysoká, můžeme zajistit ubytování ve spacáku a karimatce, které výrazně sníží celkovou cenu. Počet těchto míst je ale velmi omezený. V případě zájmu se nám na některý z níže uvedených kontaktů.

Registrovat se můžete prostřednictvím online formuláře na stránkách EOC (www.overtonechoir.eu).

Prosíme Vás, pokud jste rozhodnuti přijet na letní sborový týden, zaregistrujte se co nejdříve. Velmi nám tím ulehčíte práci a celé plánování akce. Děkujeme!

Víte o někom, koho by tato akce mohla lákat? Přepošlete mu prosím naši pozvánku, velmi rádi ho uvítáme mezi nás!

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy nebo potíže s přihlášením, neváhejte nás kontaktovat buď emailem (info@overtonechoir.eu) nebo telefonicky +420 602 490 820 (Míla).

Těšíme se na Vás v Nových Hradech! za EOC Orga-Team
Míla a Adéla
VEZUV --- 13:22:19 7.5.2010
Jedete někdo na Bobbyho?
VEZUV --- 22:12:30 22.4.2010
lepší než vůbec :)
PAKOK --- 16:15:58 22.4.2010
VEZUV: Docela na poslední chvíli... :)
VEZUV --- 15:08:26 20.4.2010
Dnes Marek Gonda v tišnově...není to sice úplně alikvotní, ale hodí se to sem... bude to o zpěvu:) Vlastnou cestou – koncert prirodzenej hudby Michala Mynáře a Marka Gondy

Termín: Úterý 20.4. 19:00 – 21:00
Místo: DDM Tišnov, Riegrova 312, Sluneční sál
Vstupné: dobrovolné

Osedláme rôzne tradičné píštaly, ako fujary, koncovky a pentatonické píšťaly, bubny, hrkálky a v neposledním rade naše hlasy aby nám bolisprievodcom na našich cestach.Takto vystrojený Vás pozveme, abysme objavovali kraje, ktorých farby sú žiarivejšie a sýtejšie, ako môže oko vidieť, zvuky rozmernejšie, ako ucho počuje...
V druhej časti večera spoločne zasadneme do kruhu, aby sme nechali spoločne plynúť náš hudobný príbeh. Prostredníctvom jednoduchých nástrojov sa zjednotíme v prúde spoločnejhudby. To ako sa nám to podarí, je na nás. Záleží na tom, ako prijmeme túto výzvu súznieť so svojím blízkym, ale i prostredím, v ktorom sa to všetko odohrá.
informace: e-mail: domecek@ddm-tisnov.cz, tel. 549 410 118, (www.fujarka.cz)
STUART_HAMPLE --- 19:20:14 16.4.2010
Sygyt i khoomei jsou ve své podstatě jednoduché, mnohem jednodušší, než kargyra. Bohužel pro nás "zápaďáky" vyžaduje zapojení úplně jiných svalů v krku (a především hlasivkových vazů) jakožto i jiné dýchání...a nehledě na to, že drtivá většina Čechů (a podle mě i středoevropanů obecně) mají docela bloky na páté čakře a ve způsobu sebevyjádření..jinak řečeno, příliš to hrneme do slov, není v tom volnost. K zamyšlení i to, jaký styl, kultura a prostředí nás obklopuje...hraniční hory jako svým způsobem izolace, tak trochu svůj vlastní rybníček a něco jako "hospodská" sounáležitost, hlavně, aby nikdo příliš nevyčníval...jaký rozdíl oproti široširé stepi, jednoduchému životu, který je ale přímo spjatý s přírodou a hudbě, která nemá roli pouhého kulturního doplňku nebo něčeho tak trochu mimochodem, ale hudbě, která vypráví, která žije, která má vazbu k matičce zemi.....
MILLY --- 17:25:35 16.4.2010
PEPAFFK: Kdybys napsal, v jakym městě..