Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
SAP

*

odkazy


- jak na kávu

- cuketka

- home - barista
*


Kafe roku není:

*

JACOBS
*

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZOBAAK --- 23:09:44 19.1.2017
VIK: no mě právě přijde, že takový ty různý plastový upíjecí mechanismy se blbě mejou... takže na nich (a možná i přímo v nich, v té hmotě) můžou zůstávat nečistoty a nežádoucí látky, ovlivňující vůni, chuť i zdraví. A taky pak tu horkou kávu piješ přes ten plast, podle výrobce samozřejmě naprosto bezpečnej, a neustále ho nutíš zahřát se a ochladit (teplotní namáhání).
Takže, já si radší dám kafe do kovový termosky (sice s plastovým víkem, ale aspoň je ta káva v kontaktu převážně s kovem, zatímco teplota plastu je stabilnější - jasně, taky kompromis), a odliju si podle potřeby do něčeho, z čeho to pak piju (třeba malá skleněná zavařovačka od jogurtu, nebo papírovej kompostovatelnej eko kelímek, pokud pije víc lidí a nádobí na víc použití třeba zrovna neni praktický).
Jinak kompromis jsou i víčka (termo)hrnků ze silikonu... silikon má sice údajně vydržet zdravotně nezávadnej i při teplotách přes 200°C, dělaj se z něj i formy na pečení - jenže pokud je obarvenej, tak ta barevná složka může nějakej bordel uvolňovat i při teplotách nižších (stane se i zavedený firmě, jako je třeba Tescoma - v minulosti něco takovýho museli stahovat z trhu).
VIK --- 21:31:27 19.1.2017
ZOBAAK: Tak ta IKEA mě nenapadla, tohle vypadá dobře http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20287685/ Ten kelímek ze Starbucks je plastovej, tak nevím, jak bude vypadat, až ho zítra najdu v autě po tom, co dva týdny stálo na parkovišti na letišti. Ten nerez z IKEA se teda zdá jako lepší řešení.
ZOBAAK --- 20:56:40 19.1.2017
MAR_TINA: Mě touhle metodou vychází kafe k plné spokojenosti (filtr, teplota vody při zalití 80°C). Ředím vodou kolem 50°C. Výhodou je, že teplota kávy pak v termosce není příliš dlouho natolik vysoká, aby víc degradovala některý složky chuti (obecně mi přijde, že do kvalitní termosky je lepší dát kafe ne co nejvíc horký, ale spíš přiměřeně blízký teplotě, při který ho chceš pít). Termosku používám IKEA EFTERFRÅGAD (300 Kč) - je malá a lehká (objem půl litru), široký hrdlo pro snadný vymývání a těsný, šroubovací uzávěr. Fotky viz http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40288354/ (jako termohrnek ale použitelný omezeně, protože nejde upíjet bez toho, aby se uzávěr úplně neodšrouboval; ale zase má stabilní, široký dno)
TEEAK --- 20:52:43 19.1.2017
BOODIA: nikdo neříká že nefunguje .. za mě je stejnej (akorát dražší) jako dalších x ze starbucks (který jsou kvalitou zpracování imho na tom stejně)
BOODIA: plast se asi snad neuvolňuje, ale natahuje do sebe oleje z kávy a zasmrádá (a to fest) .. nechci trashovat keepcup (rozhodně je to lepší, než jednorázový kelímek - pokud ho někdo fakt nosí), ale slyšela jsem na něj od uživatelů spoustu nepěkných věcí (a většina je stejně nakonec nechá doma) .. navíc to nic nemění na tom, že to prostě není termohrnek (což si spousta lidí neuvědomuje a pak jsou zklamaní, že je to drahej "kelímek" na nic)
BOODIA --- 20:21:21 19.1.2017
MAR_TINA: koncept je skvely! misto kazdodenniho vyhozeni kelimku pouzivate jeden... a vypitej se uplne v pohode da dat do tasky... a do napoje se zadnej plast neuvolnuje, nemuzou si to dovolit...
BOODIA --- 20:17:28 19.1.2017
plechovy termohrnek od Haria :D to ze k tomu nenapisu dalsich 100 slov neznamena,ze to nefunguje :D
PULKA --- 19:43:35 19.1.2017
TEEAK: Kleen Kanteen s verzí víčka 2.0 - je super (ale do autodržáku se nám myslím nevejde). V Čechách je mívaj skladem tady: http://www.yogaguru.cz/cs/eko-lahve/klean-kanteen-insulated-granite-peak-matna-355-ml ze zahraničí o něco levnějc.
TEEAK --- 18:19:10 19.1.2017
MAR_TINA: hlavně zavařovačku člověk koupí v jakémkoliv železářství nebo domácích potřebách v kdejakých tvarech a objemech .. čili win-win :)
RYBKA --- 17:50:17 19.1.2017
Já měla nějaký noname termohrnek, co netekl, víčko bylo šroubovací, pitná dírka zacvakávací s těsněním, šel dobře vymýt. Bohužel asi po 5 letech používání jsem strhla závit a bylo po hrnku. Na další takový jsem zatím nenarazila. Když se vydávám na cesty, používám termosku s násoskou, ze které se dá hned pít https://data.vsedomu.cz/volny-cas/0053/460/termoska-lamart-branche-lt4009.jpg Nevýhoda je, že se člověk může snadno pěkně opařit.
MAR_TINA --- 17:24:42 19.1.2017
TEEAK: zavařovačka je mimořádně geniální, všestranný, těsnící a umytelný koncept :)
A je recyklovatelná a levná. Všechny šejkry světa se oproti sedmičce od medu (ne okurek, kysele smrdí) mohou jít vycpat.

S těmi plasty jsem nesvá z barevných, ale průhledný mi přišel ... čistý. Já vím, úplná blbost.