Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JIKE --- 3:01:38 26.6.2017
???: jojo můj pohled.
A bud rad ze vše je okay
???: i tak to je mnohém za me bezpečnější, ale i twk je videt , ze je potreba aby vyrobce delal kvalitu. Coldsteel okay spyderco tam ma teochu nedodelek. Ale i tak to bude pevný.
SIRIUS: starý i novy série coldsteel. Stará série spyderco endura, police. I ty lovecký Míkov drží dobre. Byt jsou některý silene zpracovány. Buck treba. Co tu mam ja doma s hřbetní pojistkou vse Ok hlavne ty co mají hlubší zarezy na pojistku. Falcon treba jste jsem mel, fox velmi kvalitni co jsem měli. Pak i nekter na jména si nepamatuji pripadne noname některé fskt se divam jak hluboká je drazka na zaklapnuti pojistky a jak moc musim zmacknout pojistku aby vyjela.. tam pak poznám jak dobre to zapadá dovnit. Dozier kabár (az na plastové strenky). Beru, Ze vic druhu bude okay. Je fskt ze uz tolik zaviraku na backlock asi nemám. Musel bych se podivat do krabice na starý noname kusy a jiný značky hodne slo do světa.
???: rat 1 ano, vzpomínám dal jsem ho jako dárek a ten clovek ho nešetřil a říkal mi a ukazoval ze pri pohybu do stran se zavře.
XMEDA: ukaze cas a pohyb ruky, nepopírám ze vydrzi vic. Ale ty třecí plochy se proste jednou osoupu. U backlocku ne.
XMEDA --- 0:41:42 26.6.2017
Treba ta šrada 308 ma framelock, kterej fakt neni sance udolat. 3mm zaklesnute oceli, rana na hrbet ostri to jen vic zahryzne a pokud je to drzeny v ruce, tak to jeste ruka drzi dovnitr. A taky je to konstrukcne naprosto primitivne jednoduchy. Zadny zbytecny cepy, zadny pruzinky, zadny páčicky, co se jen zaserou humusem.
[http://www.blademaster.co.nz/ic/32915067/DSC03916.JPG]

Muj predchozi EDC Böker Magnum Misson s linerlockem je proti tomu pojistkou uplne trapak, ale stejne se mi za roky pouzivani nikdy nezavrel. Ba vetsina lidi ten nuz nedokaze bez vysvetleni zavrit, a pritom to jde krasne jednoruc.

A obecne mi staci, kdyz tou kudlou muzu naplno svihnout o stul hrbetem a nezavre se. Kdyz timhle testem projde, tak ok. A pritom mnohe vytvory renomovanych znacek u kolegu a kamaradu se vesele privrou, nebo se treba liner kousne vedle cepele a celej nuz se zasekne v nejakym blbym uhlu. I nekolik backlocku povolilo.
MANFRED --- 0:04:43 26.6.2017
XMEDA: Tak potom maj třeba zmáklou propagaci, získávat lidi, co pro ně dělaj zadara je dost dobrý. Připomíná mi to (teda v hard verzi) jistá místa u nás i v zahraničí na stránkách a forech o nožích, kde člověk vleze mezi pavoukáře neboli spyderkáře a jak dostatečně nepěje oslavné ódy na díru v čepeli a zbytek pavoučího nože, sesype se to na něj jak když zabouchá na vosín či včelí hnízdo :-)
SIRIUS --- 23:23:48 25.6.2017
JIKE: nejakej priklad backlock noze?
??? --- 23:08:26 25.6.2017
Já tedy musím říct, že mi linerlock párkrát při nějakém tom náročnějším používání (nemám na mysli pižlání salámu) povolil jak u RAT1, tak u Kershaw Echelon, a nebyl to tedy dvakrát příjemný pocit. Naštěstí se mi přitom nikdy nic nestalo. Kershaw Leek s framelockem zatím v pohodě, ale tomu jsem oproti dvěma výše zmiňovaným nedával nikdy nijak zvlášť zabrat.
??? --- 22:56:35 25.6.2017
Takže u jak u framelocku / linerlocku tak u backlocku záleží na tom, jak to výrobce udělá a taky jakou chytneš sérii.
Já osobně za pevný nůž považuji jen pevný nůž. Cololiv má nějakou pojistku, může (za určitých okolností) selhat.
??? --- 22:52:51 25.6.2017
U backlocku naopak nevíš do čeho jdeš, dokud nůž nerozebereš

backlock Syderco Manix
[http://4.bp.blogspot.com/-sKvoD6Vd7yw/TrgWd2-XPWI/AAAAAAAABJM/1u8V90DcV5M/s1600/Triad+Lock+vs+Conventional.jpg]

Spyderco Native
[http://i.imgur.com/eQYrz.jpg]
??? --- 22:49:45 25.6.2017
JIKE: no, to je ale tvůj pohled. Top nože a nejpoužívanější EDC mají liner a frame locky normálně a jsou naprosto bezpečné i když je používáš roky. Záleží na výrobci.

Sebenza - frame lock,
Spyderco Military a Paramilitary, Tenacious - linerlock (mám Tenacious, nikdy problém)
Ka-Bar Dozier D2 - linerlock. (nám, nikdy problém)
Esee Zancudo, Avispa - framelock (mám, Avispu - nikdy problém)
RAT1 - linerlock (mám, nikdy problém)
Leatherman TTi - linerloc(y) (mám, nikdy problém)
Gerber PR 2,5 . linerlock (mám, nikdy problém)
JIKE --- 21:11:40 25.6.2017
SIRIUS: Záleží na vhodnosti použití. Však vstupuje vždy do toho ta proměnná a to je náhodné použití nezvyklým způsobem. Nejlepší je pevný nůž, bezpochyby a to full tang a kvalitní železo. Pak pojistky typu Back lock, tri-A.D-lock, ty nikdy zatím nezkamaly. (Až na čínský levný shits). A beru to z typu nožů co i něco vydrží (nepočítám noze typu motylek, microtech halo apod). Ještě vhodně jsou pojistky na nižší typy zatizeni jako axis lock (ball apod). Kde se snizuje odolnost cepele vybrusy pro pojistku. Důležité je taky materiál ve kterém je pojistka zasazena a co tvoří pojistku. Už se mi taky hnus frame lock, a ohnul lineclock (když opomenu jak jsem kdysi daval video kde se povolil úplně s čepel sklapla).
Další dobra pojistka je co ma victorinox workchamp, nebo ceska dýka Mikov vystrelovak (z hlediska toho jak drží). Dobře je to i vidět na příkladech testu Andrew Demko, který je zatezuje a je vidět jak která povolí při jistě zátěži a jak. I cíle steel má (tvrdší) ale linerlocky ze se ohnou. U liner či frame si nevybavuji šle spis oboje i při nejakem zacházení jsem při pohybu otevřel rukou pojistku (což má lépe resen crkt (lock pojistky)) ale to nevylučuje to ze ten plech či tenký kus kovu je náchylný na ohnuti. Back lock dobře udělaný by se neměl stisknout rukou ani při těžší práci (Spiderco police) kupříkladu má vybrus na části pojistky co se Macka rukou (aby snížili možnost nechtěného otevření).
Já nakonec zjistil ze krom Back lock typ pojistky me Zetík žádná jiná ve své retenci neuspokoji. (Ne dlouhodobě) a nůž má vydržet generace (jako zednicky nůž s backlock po Pra-dedeckovi). Za par mu bude 100let :-).

Vím ze některým vydrží hodně i liner lock (jak píšu je to v rámci typu použití). Jenže tam je jednoduché vysvětlení. Ty plochy u ty pojistky se třou a časem změní své vlastnosti vzhledem k užívání. U backlocku ne. Tam pokud je Ta hrana ostrá tak se max zakulati šle na vliv s funkci pojistky to nemá... žádný. Tam spíše jde pouze o materiály, ze kterých se skládá a v čem s na čem je usazena.

Vím ze je odsuzuji, šle je to má zkušenost, a názor. Backlock beru jako pevný nůž.
Btw(i v jendnom z orvnixh dílu někde při sekání Bearu G. Povolil liner lock (myslím ženu nejakeho gerberu). A bylo to i vidět pekne.

(Liner lock je možné u me a za me pouze jako doplňková pojistka u noze v případě ze se jedna o leathermann kde primárním nástrojem není nůž šle kleste). Tedy jako doplněk na lehké doplňkové práce a lepší bezpečí. To je jediný kde to beru. (I z hlediska možnosti velikosti a typu použití)

Další pojistkou je opinel (dobra kvalitní a nikdy při práci na kterou je nžuz určeny nezklame) ale časem při těžší práci udělá čepel do pojistky malý vrip. Nicméně pokud je v poradku také nezklame. Šle už i tenka čepel napoví, ze není na těžkou práci apod.

Snad jsem na nic nezapomněl. :-)
SIRIUS --- 19:32:57 25.6.2017
JIKE: co teda uznavas za bezpecny?