Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
VANEK
Překládáte nějaký text a narazili jste na speciální termín z oboru, který neovládáte? Třeba je tu někdo z oboru a poradí vám.
Měly by zde být pokládány a zodpovídány otázky typu "Jak mám přeložit CT-180 utility launcher?" společně s kontextem těchto termínů.

Varování: Try Googling It First.

php skript na vyhledavani v merriam-webster, cambridge advanced student's dictionary, ve slovníku na seznamu a v princeton wordnet dictionary v jednom okne - tadeas.net/slovnik/
Po práci legraci: Perličky z překladů
Pro práci organizaci (doložíte-li moderátorovi kredenciálie -- je lepší obracet se na moderátora tohoto klubu než tamtoho, neboť onen bývá offnyx): Překladatelské doupě - překlad jako živobytí, překlad pro radost, zkušenosti, disputace et cetera

Doupě translatologů: nosek.i-line.cz - asi chcíplo, zkuste Web Archive

Kdo to má těm lidem furt říkat: Ono by možná pomohlo víc kontextu... :-) Chcete-li něco přeložit Z češtiny, nezapomeňte taky, DO jakého jazyka.

A na triviální dotazy je tu klub Angličtina - slovíčka, fráze atd. aneb Jak se to sakra řekne?
Takže ne, domácí úkoly ani práci za vás neděláme; a resumé diplomek taky výjimečně.


Nevrlý správce varuje: nemám rád flamewary a vůbec příliš vysoký poměr šumu k signálu; dvakrát měřte, přemýšlejte a používejte náhled. Zajímají nás fakta, ne vaše názory. Mažu běžně v zájmu přehlednosti diskuse (ZEJMÉNA: děkujte předem a nebudeme se muset prokousávat dodatečnými "jéé, díky"), a přílišné prudiče jsem už i banoval.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DASHA --- 18:56:09 27.1.2016
MAKROUSEK: nakej takovejhle zdroj by k lepsimu slohu taky mohl pomoct*
Dobrá čajovna Frýdek-Místek - Čajový lístek
http://www.dobracajovnafm.cz/cajovy-listek.php
??? --- 13:38:27 27.1.2016
MAKROUSEK: Čaj se nevaří, pouze spařuje, zalévá a louhuje :), výsledku se říká nálev, s tím by se možná dalo nějak pracovat.
IDLE --- 11:42:36 27.1.2016
MAKROUSEK: Zkusila bych tam nějak zapracovat slovo "vroucí".
MAKROUSEK --- 10:43:39 27.1.2016
Ha, dosla mi fantazie. Literarni navod na pripravu caje, jednotlive useky jsou uvedeny slovnimi hrickami: "Trouble brewing" a "Royal brew". Existuje neco, co by v cestine tak nejak odpovidalo, nebo alespon nejake hricky, ktere by neco znamenaly a taky by se vztahovaly k caji?
DASHA --- 2:00:56 26.1.2016
MATHEZ: to druhy asi zni lip, dikes * (vzhledem k tomu, ze se nikde jinde v rozhovoru o pozornosti nemluvi, nejak mi nezni "tak dlouho", kdyz nikde predtim nerika jak =D )

NELLAS: dikes =)
takova pondelni zalezitost, no.. =D
MATHEZ --- 0:53:00 26.1.2016
DASHA: ke stáru je těžký udržet dvě věci: moč a pozornost :)
takže: v poslední době jsem si všimnul, že už neudržím pozornost tak dlouho. (..že se mi zkracuje doba po kterou udržim pozornost.)
i když to první zní krapet divně...
NELLAS --- 0:52:49 26.1.2016
DASHA: Což takhle udržet pozornost?
DASHA --- 0:19:29 26.1.2016
Zdravim, pomohli byste mi, prosim, jak nejlepe nalozit s attention span? =)
Lately I've been noticing my attention span getting shorter "

--ze se mi zkracuje 'doba soustredeni' i 'doba schopnosti soustredit se' mi zni silene, nenapada me, nez to volne prelozit na 'ze uz nejsem schopen se soustredit tak dlouho' nebo nejak podobne..
Nebo to ma v Cj svuj termin?
Diky*
GOBERS --- 20:19:24 25.1.2016
SKRU: To je pravda. Taktéž ovčáci, věžní a podobně. Proto také spousta těchhle povolání byla dědičná. Nejen po meči, ale vlastně i po přeslici, protože dceru takový otec nejsnáze provdal za syna otce téhož řemesla ze sousedního města. Třeba antoušci v celém Rakousku a Čechách byli příbuzní (a proto se v antouškách mohl tak snadno skrývat slavný lupič Grázl). Ale to už začínáme být OT.
SKRU --- 19:19:49 25.1.2016
GOBERS: v knize Bezectní lidé jsem cetl, ze ve stredoveku tak byli brani i napriklad mlynari, kteri kvuli "prirodnim podminkam" zili nekde za vsi u potoka/reky a kdovi, s jakymi elementy tam po nocich obcovali..