Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
VANEK
Překládáte nějaký text a narazili jste na speciální termín z oboru, který neovládáte? Třeba je tu někdo z oboru a poradí vám.
Měly by zde být pokládány a zodpovídány otázky typu "Jak mám přeložit CT-180 utility launcher?" společně s kontextem těchto termínů.

Varování: Try Googling It First.

php skript na vyhledavani v merriam-webster, cambridge advanced student's dictionary, ve slovníku na seznamu a v princeton wordnet dictionary v jednom okne - tadeas.net/slovnik/
Po práci legraci: Perličky z překladů
Pro práci organizaci (doložíte-li moderátorovi kredenciálie -- je lepší obracet se na moderátora tohoto klubu než tamtoho, neboť onen bývá offnyx): Překladatelské doupě - překlad jako živobytí, překlad pro radost, zkušenosti, disputace et cetera

Doupě translatologů: nosek.i-line.cz - asi chcíplo, zkuste Web Archive

Kdo to má těm lidem furt říkat: Ono by možná pomohlo víc kontextu... :-) Chcete-li něco přeložit Z češtiny, nezapomeňte taky, DO jakého jazyka.

A na triviální dotazy je tu klub Angličtina - slovíčka, fráze atd. aneb Jak se to sakra řekne?
Takže ne, domácí úkoly ani práci za vás neděláme; a resumé diplomek taky výjimečně.


Nevrlý správce varuje: nemám rád flamewary a vůbec příliš vysoký poměr šumu k signálu; dvakrát měřte, přemýšlejte a používejte náhled. Zajímají nás fakta, ne vaše názory. Mažu běžně v zájmu přehlednosti diskuse (ZEJMÉNA: děkujte předem a nebudeme se muset prokousávat dodatečnými "jéé, díky"), a přílišné prudiče jsem už i banoval.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:23:56 31.8.2015
NELDE: jojo! To je jedno z mých řešení.
NELDE --- 17:21:54 31.8.2015
???: "na odstřel"?
KATIA --- 15:23:23 31.8.2015
prosím, nespecializujete se tu někdo na překlady z oblasti sociologie, sociální psychologie? díky (kdyžtak případně do pošty)
NELLAS --- 22:58:37 30.8.2015
???: Žádá jeho hlavu by bylo asi už příliš významově posunuté, viď?
CURDLED --- 11:37:32 30.8.2015
dalsi moznosti: vydat na nej kontrakt, vyhlasit ho za mrtveho muze, urcit ho k likvidaci

Jinak, mam za to, ze verejne prohlaseni tohoto typu je dost neobvykla vec (ledaze se dotycny otevrene rozhodl svedcit proti svym komplicum), vetsinou se takove objednavky rozhoduji diskretnim zpusobem, aby se o nich zamyslena obet nedozvedela a naopak jsou s nim moc velky kamaradi.
??? --- 3:35:28 30.8.2015
NELLAS: pokud jsem to pochopila dobře, tak jde o to, když někdo v rámci vlastního gangu udělá nějakou sviňárnu, tak šéf gangu "puts a hit out on him" a kdokoliv z gangu, kdo ho uvidí, ho může/musí beztrestně zabít, je to jako věc cti nebo tak něco. O odměně tam řeč není, takže se mi to nehodí. Vymýšlím zatím něco ve stylu "prohlásit za odepsanýho" a tak podobně.
NELLAS --- 3:15:09 30.8.2015
???: A myslíš, že někdo půjde někoho odkrouhnout jen tak zadarmo? :)
Jinak pokud se vypíše odměna na něčí hlavu, tak ten zadavatel práce prostě stojí o smrt toho, komu ta hlava patří.. nejde tam primárně o odměnu, ale o ohlášení toho, že je potřeba se někoho zbavit. Kdo to zvládne jako první, inkasuje odměnu. Aspoň tak to chápu já.
NELLAS --- 3:14:10 30.8.2015
???: A myslíš, že někdo půjde někoho odkrouhnout jen tak zadarmo? :)
??? --- 3:10:20 30.8.2015
NELLAS: ono tam právě asi o odměnu nejde, pokud jsem to dobře pochopila.
NELLAS --- 3:05:40 30.8.2015
???: Vypsat odměnu na něčí hlavu?