Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TYPOGRAFIE / Aplikovaná fontologie™ 2.0
BINARY_PARANOIC
[http://i.nyx.cz/files/00/00/07/26/726187_4ca96b71e2e414d1b674.png]
V tomto klubu vítáme jakékoliv teoretické i praktické přispěvky týkající se typografie, odstrašujíci či naopak následováníhodné příklady, odkazy na zdroje kvalitních informací o typografii atd.
Zároveň by měl tento prostor sloužit i jako typografická poradna, pokud si například nebudete jisti správným zápisem data, volbou fontu, rozpaly v logotypu či při sazbě textu. Nebojte se zeptat, rádi odpovíme, budeme-li s to.
Vlastní tvorba typografie se týkající je více než vítána!

Na nástěnce jsou nějaké základní rady a odkazy, jejich seznam je průběžně doplňován a aktualizován.
[ TYPOFOTOGRAFIE / Nevšední a inspirativní typografie ve fotografiích ] / [ Type Design — tvorba autorských písem ] / [ EXPERIMENTALNI TYPOGRAFIE + + + ] / [ Kaligrafie... Krasa rucne malovanych symbolu a pismen ] / [ FONTY shanim font XXXX . nema nekdo ? ] / [ QuarkXPress, InDesign, PageMaker + PDF workflow /Acrobat, Distiller, PitStop atd./ ...zkrátka PrePress ]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REDSNAKE --- 8:20:43 30.3.2013
INFLUENZA: Převážně teraristický časopis, svého času jediný na českém trhu, pokud nepočítáme sborníky, které jsou vydávané myslím jednou ročně některými spolky. Obsahově zaměřen na všeobecnou teraristiku, cestování za zvířatama, etc.
Ještěr z vesmíru budu brzo já:)
INFLUENZA --- 8:10:26 30.3.2013
REDSNAKE: tak nam aspon povedz co to je za magazin. o jesterkach? o cestovani? o jesterech z vesmiru? :)
REDSNAKE --- 6:02:24 30.3.2013
ERGOSUM: dík za tip. Aktuální písmo je tam jen pro představu, nebylo vybráno vůbec jako finální verze. To je aby bylo vidět co tam je za text, prostě bez rozmyslu nějakej font.


ALI: Netuším jestli jsi někdy dělal(a) nějaký projekt neziskově, nicméně pokud si můžeš do podobných věcí dovolit cpát svoje peníze, a že logo není zrovna levná záležitost tady asi vysvětlovat nemusím, tak Ti docela závidím.
ERGOSUM --- 23:27:03 29.3.2013
REDSNAKE: Podle mě by tomu slušelo výraznější T a klička g víc dolů.
REDSNAKE --- 21:54:22 29.3.2013
Asi to sem úplně nepatří, ale rád bych si od nějakého dobráka nechal poradit. Snažím se udělat nějaké logo pro náš projekt, svépomocí.
Je mi jasné, že ve většině případů je takové šetření na nesprávných místech nesmysl, nicméně my z projektu nemáme ani koňuru a tak se snažíme všechno lepit jak se dá.

Každopádně, mám nějaký nástřel loga, ale chtěl bych si nechat poradit font textu.
Asi určitě pro to máte větší cit než já.

Logo bude na webovkách, e-časáku který se příležitostně tiskne, vizitkách, reklamních předmětech, ev. třeba i v různých doprovodných materiálech pro spolupracovníky projektu, etc.

Předem děkuju

DAN_F --- 23:37:27 26.3.2013
INFLUENZA: No co, upřímný design. Grafika odpovídá subjektu :)