Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
LIBEREC - mesto jinak... :o)
ATAN

Hotovo. Hirošima Hadr. Hasne Hulení, Hyeny Hodují.....

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIFFI --- 20:19:09 16.10.2020
"Dobrovolníci při první rekonstrukci například objevili polámaná mosazná svítidla, která byla ukryta pod podlahou sálu. "Nevěděli o nich ani lidé, kteří v kině promítali dlouhá léta. Nechali jsme je repasovat a momentálně osvěcují prostor kavárny," říká Pleštil. Zachovaly se také některé historické prvky v podhledu sálu, ty by vedoucí kina chtěl zachovat. "Odkrývání starých skvostů má půvab a vyzařuje étos," tvrdí architekt."

https://magazin.aktualne.cz/...ovuji-dobrovolnici-kvuli-pandemii/r~13c059400eba11eba25cac1f6b220ee8/
CDR --- 21:25:02 14.10.2020
ERVIN: ale lesák funguje :3
ERVIN --- 18:23:44 14.10.2020
???: Ostatně Korytář se taky vycjachnoval před minulejma volbama, jak vyplel amfiteátr... Tohodle hlupce tady radši ani nevytahuj, je to stejnej kokot, jako ty ostatní a ke všemu je idiot - z několika osobních setkání. Kamarádi od filmu by ti pověděli, jak je neúplatnej. ODSka to dělala přes Bílý tygry, Korytář zas přes toho svýho Čmeláka nebo co to je za kundovinu. Když se tehdy dostal k moci, zrušil apriory všechno, to je teda moudrej přístup. U výběrka na novej autobusák bys mu dal pětikorunu, cituji: "Mohli byste to jen tak nahodit pastelkou?"
??? --- 15:09:37 10.10.2020
???: resp. úplně mimo není, jen už byl v novinách tolikrát, že se s ním nikdo ukazovat nebude
??? --- 14:58:39 10.10.2020
GECKO: vařil střílel z brokovnice na lidi, měl problémy s koksem a bl už ovládají jiní. A že byl sikovnej, o tom žádná.
GECKO --- 14:30:57 10.10.2020
???: ANo. možná mohl... ale třeba prostě v tý době měl jiný priority a nelze válčit na mnoha frontách najednou.... nedokážu posoudit.

BTW, Vařil asi nebude vykoksovanej blázen. Pokud není bílej kůň a fakt to ovládá, tak ta strategie napadání a nesoutěžení atd je dost náročná a tohle vymyslet a zorganizovat a ještě se úspěšně skrýt není akce člověka s mozkem na bramboračku
??? --- 14:26:08 10.10.2020
Fakt prostě je, že opozice (vč tauchmanova křiku) se v tomhle případě ukázala užitečná, jakkoli je člověk nemusí milovat.
??? --- 14:20:21 10.10.2020
GECKO: prosímtě tak se trochu o historii kraj vs bl zajímej a uvidíš, že cca od 2014 se dějí různý zajímavý věci a hejtman mohl zasáhnout dříve, tehdy ale jednal opačně
GECKO --- 14:10:37 10.10.2020
???: Hele, já ti nevím, ale vystupuješ divně... ono to, že se stane hejtmanem neznamená (narozdíl od zeměplochy, kde se někdo stane patricijem), že je z něj absolutistický diktátor a může vyřešit všechno a hned a jedním rozhodnutím. Zrovna buslinu postupně zatíná a to celkem efektivně, přesto že odpor byl a asi i stále je nemalý. Navíc ten boj není veden jen směrem ven, ale i dovnitř mezi vlastními lidmi. Těžko se něco mění, když i ve vlastní organizaci máš lidi s opačným názorem, co stávající stav podporují.

BTW, mluvě o Busline je fakt neuvěřitelný bizár současná situace a vývoj kolem MHD Jablonec. Ve čtvrtek bylo mimořádné zastupitelstvo, které mělo schvalovat smlouvu na další dva roky s BL, ale kupodivu to neklaplo. Ale nikdo zjevně nemá plán, co dál. Z toho zastupitelstva je zvukový záznam a je to peklo.... pro město to administruje jakási slovenská advokátní kancelář, její zástupce má vyjadřovací potíže a presentačně je neschopný. Velmi často používá ve slovním projevu spojení "jakokdyby" což je fakt super, protože když vám právník sděluje, že vaším jménem s někým jednal jakokdyby o smlouvě za jakokdyby podmínek tak fakt nevím, co si o tom myslet.

Zastupitelé se v problému zjevně neorientují, evidentně nemají ani ty informace, které jsou běžně veřejně dostupné a presentované v tisku nebo dopravně zaměřených webech a vůbec netuší.

Takže to proběhlo asi takto:
- pan Wejnar (ano, ten Wejnar, co byl statutárním zástupcem BL, následně ředitelem DPMLJ atd... ) zpracoval analýzu, ze které vyplynulo, že vnitřní dopravce je ekonomicky nevýhodný, externí firma je lepší (překvápko)
- ten stejný pán zpracoval veřejnou soutěž na dopravce na 10 let...
- ta se začala provádět časově tak, že by to bylo obtížně stihnutelné, i kdyby se nikdo neodvolával a nikdo to nenapadal.
- soutěž byla zcela překvapivě ostřelována (úspěšně) v více stran, nicméně vše šlo od BL nebo spřátelených firem.
- nakonec byla zadavatelem zrušena.
- BL, který se do původní soutěže nepřihlásil podal nabídku na další dva roky za nehoráznou cenu
- JBC ji neakceptoval
- teď JBC hledá, pomocí výzvy na úřední desce, jiného provozovatele, co mu od února 2020 na dva roky přistaví do města 30 busů a odjezdí MHD

Přitom JBC má podíl v DPMLJ, vnitřního dopravce tedy má, ten navíc má v garážích 6 nových autobusů, které jsou pořízené z dotace a nesmí jezdit jinde než na jablonecku (takže stojí a hnijí) a to je skoro čtvrtina potřebných vozů.Navíc má DPMLJ dostatečné zázemí a dostatečně blízko.

Perlička na závěr, jednatel BL požádal o vystoupení, ale zastupitelé to neschválili (hlasovalo se o tom). Tak se v průběhu jednání o slovo přihlásil občan Jablonce, který je shodou okolností finančním ředitelem BL a ten, coby občan má právo vystoupit automaticky. Když byl následně tázán, zda byl ke svému vystoupení někým pověřen, odpověděl, že ne.

Takže to, že větší část kraje dopravně obsluhuje někdo, kdo není na BL závislý a nejedná s ním ve shodě je velké vítězství, zatím to vypadá, že to bude pokračovat (aktuáůně má BL přijít o českolipsko) a to, že to trvalo tak dlouho není ale vůbec překvapivé, spíš je překvapivé, že se to nakonec zdařilo.