Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Antikomunisticky klub - Antikomunisticky a antitotalitni klub
PREVIT

Tento klub slouží k boji proti komunismu (a zejména bolševické totalitě) mírovými prostředky. Je třeba stále připomínat fakta těm, co zapomněli a předávat zkušenosti těm, co v tom svinstvu nežili.

[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/06/1306255_1d8cd33dc8d4b75c7765.jpg?name=KHB_K.jpg]

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SHEALA --- --- 22:25:13 7.12.2011 ---
me ten socik prisel jako takovej ustav socialni pece. Proste, klienti sou lehce nakrmeny, lehce pripocurany, a ven se vylezt neodvazi, protoze by je vrchnost servala, a ignorujou ty, co sou zavreny v klecovejch luzkach.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUBOB --- 19:43:39 30.9.2011
Není doba bez ideologie, současná není jiná ... Hrát si že to není ideologie, mne už nebaví.


jenze na to si tu nikdo nehraje. i kdyz - bez velkych zabran - odmitnu postmodernisticke hledisko, ze kterakoliv ideologie je stejne validni jako kazda jina, tak tady je rec o te jedne jedine & kurevsky konkretni. neni to zavod o tom, ktera je horsi nebo lepsi.


ale i kdybys mel tyhle tendence, tak staci udelat body count

LUBOB --- 19:38:10 30.9.2011
... no dovolte, já jsem slušný člověk!


v matematice se tomu rika "podminka nutna, nikoliv dostacujici" :-)

LUBOB --- 19:36:34 30.9.2011
kurna! v cem je problem komunismu? prece v uplne tom samem jako se vsemi ostatnimi rezimy tohoto typu - vybudovani idealni spolecnosti [z neidealnich tvoru zivocisne rise]. jak jinak nez autoritativne?


got the point?

LUBOB --- 19:33:48 30.9.2011
RUDOLF:
Buď mluvíte o diktatuře nebo o filozofii.
o diktature. je to uvedeno v zahlavi tohoto klubu, ty somnambule.

Současný antikomunismus může být tak akorát onanií nad mršinou
tvoje vyjadreni je z principu veci onanii nad mrsinou -- konkretne nad mrsinou onanie nad mrsinou antikomunismu.
hele, nebudeme si na nic hrat, rudlo, jo? nejvetsi hrich je nepoucit se z chyb.

Proč ten váš boj s komunismem, nenazvete jako boj s bývalým režimem ČSSR?
cetl jsi ustavu z roku 1960? tam bylo explicitne uvedeno,
Vedoucí silou ve společnosti i ve státě je předvoj dělnické třídy, Komunistická strana Československa, dobrovolný bojový svazek nejaktivnějších a nejuvědomělejších občanů z řad dělníků, rolníků a inteligence.

ted uz ti jenom zbyva nam tady vysvetlit, ze tu komunistickou stranu jsme si tam vepsali my sami, abychom se meli do ceho strefovat. po 50 skvelych letech.

zbytek tveho prispevku ukazuje -- ostatne jako vzdycky -- co jsi zac.

ja ti dam taky krasnou historku ze skolnich let :

"tak deti, co je to kapitalismus"
"vykoristovani cloveka clovekem"
"spravne. & co je to komunismus?"
"tam je to naopak"

Co tedy znamená nastoupit cestu komunismu?
HELL!

FIN --- 19:23:52 30.9.2011
RUDOLF: ach jo. někdy mám pocit, že snad mluvím zbytečně. zkusím to ještě jednou:

kenny mluví o své "ideální představě (toho správného) komunismu, jak by měl být". já mluvím nikoliv o "něčí správné představě komunismu, jak by v něčí idealistické představě měl být", ale o tom, co se jmenovalo "socialistické zřízení s komunistickou stranou v čele" a co tady skutečně 1948 - 1989 bylo. je to takto srozumitelné? a tento klub, jak mnohokrát připomínal bongi, naposledy celkem nedávno, byl vždy k tomuto určen, jak majitel prevít určil a jak - promiň, že to tak řeknu - nelze z obsahu a nástěnky nepochopit, ledaže je dotyčný skutečně hodně nechápavý. tohle není klub pro akademickou diskusi o možných ideálních komunismech a nikdy nebyl. nevím, zda majitel prevít takovou diskusi zakazuje nebo ne, říkám jen, k čemu tento klub vždy byl určen. (s kennym se nelze dohodnout ne kvůli odlišným představám, ale hlavně kvůli tomu, že se chová jako nepříčetný magor.)

argument
"mně stejně tak nezajímá že ty svině nazýváš komunisty"
jsem s politováním nucen odmítnout - a víš proč? protože komunisty jsem ty komunisty, co tu vládli v letech 1948 - 1989, nenazval já - nazvali a zvali se tak oni sami. dokonce byli i partnery jiných ks na světě a členy internacionály. víš, z hlediska skutečnosti, že oni sami se tak v historii označovali a kopali s jinými ks je spíš nedůležitý fakt, že se několik intelektuálů kvůli své idealistické představě ideálního komunismu rozhodlo je tak nenazývat. já jim neberu jejich názor, že "tamten komunismus" nepovažují za ten správný
(což je navíc úplně jiná a druhá věc než to, že z dobrých důvodů ani s tím jejich ideálním a idealistickým komunismem nesouhlasím, protože si myslím, že je to ze zřejmých rozumových důvodů a z podstaty reality nesmyslná utopie)
- ale nebudu kvůli tomu těm (špatným) z dějin nám známým komunistům najednou neříkat komunisté, přestože oni sami se označovali za komunisty, jen proto, že někdo dojde k závěru, že "pro něj to ten správný komunismus" není.

je to asi jako přijít do pekárny, divit se, že se lidé baví o houskách a nenazývají je správně například párky.

a za druhé, tvoje představa o boji s mocenskou strukturou je, nezlob se, poněkud naivní - ta struktura totiž na něčem stála. a blbé/nepříjemné/nehodící se je to, že skutečně stála na ramenou pracujícího lidu. byl to lid, kdo utvořil milice. byli to oddaní budovatelé nového a lepšího světa, kdo desetiletí drželi ten režim - už jen proto, že stranická knížka se nedávala každému, jak jistě dobře víš. ten režim zkrátka musel na něčem stát - a stál na nezřídka na těch prostých a upřímných pracujících, z nichž někteří se během procesů z 50. a 60. let (až tak byli zblblí) veřejně zříkali, hrdě před národem a soudruhy, svých příbuzných.

žádná diktatura se nikdy neudrží bez podpory - a tahle ji dlouho od nemalé části národa měla. opět jsme u prastarého fenoménu: nebyli to nějací "odkudsi (marťany či bolšány) dovezení oni" - byl to klement a podobné svině kráčející v čele národa a to nemalé části svého času. samozřejmě, se stalinem za zády, jeho šílenou armádou a světem unaveným právě skončivší světovou válkou se to kráčelo...

stručně:
1. i kdyby se někdo zvencnul, za komunisty jsem je nikdy neoznačil já - oni se tak označovali, důrazně, s hrdostí a tečka. vkráčeli pod tímto názvem do historie a jsou její součástí. stěžujte si tedy ne mně, ale jim. těm komoušům, co se celou svou existenci prohlašovali za komouše a jejichž pohriobci se tak označují dodnes. ne mně - to jim vysvětlujte, že mají špatnou představu, a tudíž si eventuálně mají přestat říkat komunisti.
2. žádná "odkudsi oni" - ti upřímní prostí obyčejní lidé to byli, kdož je drželi. protože bez toho by to nešlo. přesně ti obyčejní lidé, jimž možná někdo chce přinést ten ideální idealistický komunismus, kterej nikdy nebude fungovat, protože oni jsou pořád jen lidé a to historie nezměnila.

za zajímavý považuji tento postřeh:
"ynická část společnosti, k níž patřím, bude vždycky na koni"
ano, v tomto odbodí ano. z dlouhodobého hlediska si myslím, že jednou, až si lidi pořádně vymáchaj rypák ve sračkách a konečně jim dojde snad až příliš nadměrný blahobyt, nezbytně nutně nastane návrat určitých hodnot a cynikové se opět mohou dokonce dočkat toho, že jako bezhodnotoví jsou odmítáni. nicméně toho já se už, bohužel, nedožiji.
BONGI --- 18:31:11 30.9.2011
RUDOLF: Pekne se ptas. Koneckoncu na spoustu tvych otazek odpovedely klasicke "kapitalisticke" firmy, ktere to maji automaticky v programu - koneckoncu jsme uz davno tady ( s Kennym) rikali, ze individualni myslenky Marxe a i dalsich levicovych ekonomu, vzala zapadni ekonomika za svoje a bezne je uplatnuje.
Podstatne ovse je k tem tvym otazkam dodat - kde je rozdil? Podstata rozdilu je v tom, ze institucialni uplatnovani techto pozadavku odtrzene od tech, kdo pak nesou rizika a naklady, je problem. Je jiste videno verejnosti pozitivne, pokud stat naridi vytvoreni dalsich mist v soukrome sfere, pokud naridi spoluucast na vyrobnich prostredcich, pokud nastavi minimalni mzdu na podstatne vyssi urovni, pokud naridi kolovani zamestnancu bez potrebne kvalifikace a schopnosti, pokud naridi jednostranne ochranu zamestancu.... a dusledky a naklady necha nest soukrome majitele a podnikatele.

Ten problem netkvi v propagovani humannich a socialnich myslenek - to je jiste popularni, ale v tom jak je realizovat v praxi, kde brat zdroje a jak nest za tato rozhodnuti a jejich dusledky nakladovou i politickou zodpovednost. To prvni vidime vsichni, to druhe je jaksi bud vubec nezminovano ci automaticky "vnimano" - zaplati to ti bohati, schopni, tudiz vsehoschopni. To je to, co vytykam i stavajicimu komunistickemu programu - populisticke ideje bud jen s velmi obecnym nastinenim zdroju, ci ziskani zdroju na ukor jinych skupin. Moralne se toovsem zduvodnuje tak, ze bohaty nemuze byt "poctive bohaty"

Hodne jsem zjednodusil, ale koneckoncu i ty sam jsi nakonec zminil spravne "ve vlastní továrně".......
RUDOLF --- 17:24:03 30.9.2011
FIN: cywe, však píšu fenomén komunismu v jehož počátku dlí Marx.. Fenomén je tedy i vše další, hrušky i jablka. Vy do fenoménu cpete koncentráky, kenny akciovky, přesněji určité principy uspořádání spoluvlastnění podniku které lze nalézt. Tobě to zhmotňuje diktaturu, Kennymu filozofii. Jak se asi chcete dohodnout? Buď mluvíte o diktatuře nebo o filozofii.

Jak tě nezajímá zda všechny ty prasata stály na ramenou Marxových, mně stejně tak nezajímá že ty svině nazýváš komunisty. Mluvíme o totalitě, to je ústřední bod. Když mluvíme proč lidi totalitu akceptovali, jsme třeba u zmíněného Pullmana a hle jsme najednou u české společnosti, co dělala a co nedělala. Byl to strach? Byli náckové tak úspěšní ve vymydlení lidí jednajících z pozice vlastní etiky, čechové po válce tak zbídačení že se totalitě nepostavili a ti kteří se drželi na nahou, tak úspěšně pozavíraní? Jaktože tyhle otázky nejsou najednou nijak zásadně ideologické ale spíš deskriptivní a analytické, nevytváří osu zla komunismu versus etické bytí. Ale snaží se porozumět situaci. Prezentoval zdejší totalitu jako komunistickou, je asi tak přiléhavé jako nazývat Pinchettovu nebo Jakobínskou diktaturu demokratickou.

Současný antikomunismus může být tak akorát onanií nad mršinou. Protože i kdybys šel bojovat do číny s komunismem, budeš bojovat s mocenskou strukturou, nikoliv s ideologií. Ideologie je to co popisuje Pullman - ideologie je jen společný kód, který nastavuje autoritativní diskurz. Za bolševika ho šířila propaganda, dnes průmysl spektáklu. V každé době máš možnost jednat za sebe, nebo se schovat na konformní postoj a jít předšlapanou cestou, jak se většna lidí naučila od dob nácků a bolševiků. Dnes se lidi rádi prezentují svoji individualitou, trh je doslova přesycen zbožím, jež dodávají individualitu. Většině lidí je to směšné, našli od toho cynický odstup, ale klidně se na tom dál podílejí. Jediná kritika přichází vně takového světa, z periferie, tam kde lidí žijí v průmyslovém 19. století a asi tak se stejnými právy. Ale tohle je chápáno jako externalita, neodstranitelné zlo, za nějž nese odpovědnost vláda tamní země, ačkoliv je zaplacená a ačkoliv jde jen o konkurenceschopnost na trhu, protože se snižují náklady. Době je pro nás příznivá, protože třecí plochy odstranila vně nás. Ideologicky se zdá se poradí i s tím že začínají lidé v některých odvětvích chudnout na úroveň, že skončí na ulici. Cynická část společnosti, k níž patřím, bude vždycky na koni. Vždycky flexibilní a vždycky schopná se adaptovat na podmínky pracovního trhu. Bezdomovci budou chápaní jako ti, jež toho nebyli schopni, nikoliv jako ti, jimž trh neumožnil realizaci jejich vlastní existenci a jejich práce. A ne, není to postesk nad vládou ochranitelkou.

Není doba bez ideologie, současná není jiná a baví mně ten střed pohledů. Ale inzerátům na práci už vládne vlastní slovník, reklamě, médiím a i politikům. Není statický jako ten totalitní, ale je módní, rozumí spotřebitelům i nejistotě. Jen už nemluví k člověku, k tomu promlouvá už jen umění. Hrát si že to není ideologie, mne už nebaví. Je sice to sice spektrum názorů v němž se nám lépe dýchá, ale ideový kurz je nastaven, Fukuyamův konec dějin...

Dnes nevolíme TOP09/ODS/ČSSD/KSČM/VV protože jsou jako politici dávno mrtví. Jsme ujišťáváni že vidět v poltiice jen boj o moc a korýtka je vlastně trapné zjednodušení. Přesto je korupce všudypřítomná, u nás navíc víceméně beztrestná, páč legální. Když nakonec dáme straně hlas, děláme to s odstupem, bez víry ale s myšlenkou že sice nic nezměníme, ale třeba se to neposere až tolik. Pokud je regionální politika neoportunistická, tak ta nad ní oportunisticky přebírá kontrolu skrze financování a síť přátel/soků. Cynismus je perspektivou doby, ideál je něco nebezpečného, něco co ubilo lidskost represí. Náckové i Klaus mají pravdu v tom že národ je chápán šovinisiticky, protože je ideálem. Protože jejich ideálem není můj ideál, v mém světě je i buzna člověk, který má právo na adopci a věřím v něj a v jeho výchovu vlastního dítěte. Cynismus umírá s ideálem.

Proč ten váš boj s komunismem, nenazvete jako boj s bývalým režimem ČSSR? Chcete tam narvat celý východní blok? I se všemi rozdíly daných regionů? Nebo chcete hrdinně prohlásit, já nejsem komunista?! // Jeden můj kamarád měl krásnou historku, když se ho někdo ptal jestli je členem strany, tak odvětil.. no dovolte, já jsem slušný člověk!
Co tedy znamená nastoupit cestu komunismu? Dát část akcií své firmy jejím zaměstnancům? Nedřít zaměstnance v sámošce, nedávat jim minimum a dát jim smlouvu na rok? Umožnit jim pracovat na více místech v rámci sámošky, aby nedělali jednostranou činnost? Dohlížet nad nepřekročením bezpečnostních rizik ve vlastní továrně v zemi kde se nerespektují lidská práva? Zaměstnat všechny příjemce dávek? Pomáhat lidem co nemají kde spát?
MARYO --- 14:54:52 30.9.2011
OJIRIO: V takovy praci bych asi nevydrzel... Ale na uradech mozna trochu jo no, nastesti jsem tam uz par let nemusel.
OJIRIO --- 14:09:29 30.9.2011
MARYO: No jak tam pise Pullmann - v praci, skole a na uradech ano.
MARYO --- 13:39:40 30.9.2011
OJIRIO: Ty predstiras sve chovani?