Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Antikomunisticky klub - Antikomunisticky a antitotalitni klub
PREVIT

Tento klub slouží k boji proti komunismu (a zejména bolševické totalitě) mírovými prostředky. Je třeba stále připomínat fakta těm, co zapomněli a předávat zkušenosti těm, co v tom svinstvu nežili.

[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/06/1306255_1d8cd33dc8d4b75c7765.jpg?name=KHB_K.jpg]

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SHEALA --- --- 22:25:13 7.12.2011 ---
me ten socik prisel jako takovej ustav socialni pece. Proste, klienti sou lehce nakrmeny, lehce pripocurany, a ven se vylezt neodvazi, protoze by je vrchnost servala, a ignorujou ty, co sou zavreny v klecovejch luzkach.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAJVEX --- 15:17:31 24.2.2018
Zítra v neděli 25.2.2018 je na Václavském náměstí demonstrace za svobodu a demokracii. Máme svobodu projevu a slova, proto myslím, že nastala chvíle ji využít. Já osobně tam jdu s přáním, aby na nejvyšších místech byli lidé, kteří ač mají své slabosti a nedostatky, dokážou obstát před národem. Dokážou podpořit sebevědomí lidí kteří nejsou pod nimi, ale kterým mají sloužit jako určitá jistota hodnot, které by měly být nezpochybnitelné. Aby se nepaktovali s takovýma individuama jako je Konvička, Okamura aj., kteří představují v demokratické společnosti předzvěst něčeho daleko horšího, než jsou oni sami. Aby si nevybírali pro sebe jen poslušná média s patolízaly v jejich čele, v tomto případě myslím konkrétně pana Soukupa a jeho Barrandov TV. Aby nepoukazovali na umělce v jiných státech, kteří v textech svých písní kritizují místní poměry, jako na lidský odpad. A chtěl bych, aby se postupně přidávali další, kterým takové manýry vadí a chtějí veřejným projevem nespokojenosti s poměry v nejvyšších politických kruzích spoluvytvářet tlak na pomýlené lídry našeho státu. Tady jsem chtěl ještě napsat i na jejich svědomí, ale obávám se že ho moc nemají. Je to myslím jen jedna z dalších demonstrací, jelikož to bude asi běh na dlouhou trať. Mocní se svých pozic jen tak nevzdají, mají totiž legitimitu svého úřadu a rádi na to poukazují. Bohužel to je smutný stav věci a je potřeba s tím něco dělat.
BIDLO --- 20:23:06 26.1.2018
FIN: Lid je kupa písku.
HAROLD --- 16:40:55 8.1.2018
FIN: Ale to je přece i v tom mém případě.
MAIMONIDES --- 14:32:29 8.1.2018
FIN: Tvůj kandidát podporuje Zemana a Zeman je známý tím, že zásadně mluví za lid. Jen na okraj.
FIN --- 14:29:58 8.1.2018
HAROLD: to není totéž. tos právě mluvil o předmětu (lid/i) a prostěs pronesl tvrzení, aniž bys ověřoval, zda na to lid/i skutečně tu chuť mají. já se ptal (a už dostal odpověď) na to, k čemu to rozlišování (lid x lidi, viz níže vláda lidu, ne lidí) slouží. a nyní je to již známo: je to slovní/jazykový albibismus.

MAIMONIDES: já nevím, při vší úctě, co to zas meleš za píčoviny, ale mám takový dojem - a nijak se za takto formulovaný postřeh nestydím - že zas meleš pěkný píčoviny. a popravdě, jelikož se to už u tebe stalo zvykem, vlastně jsi dost únavný...
já se za volbu a propagaci modře potetovaného hudebníka nestyděl, a proto jsem se ani neschovával za žádný pojem, tudíž myslíš-li to takto, jako obvykle se tvůj "postřeh" míjí zcela smyslem, neboť pravdivostí.
a za druhé, je lepší, rozhodně stokrát lepší, ty šašku už, že to tak musím říci, propagovat a snažit se zvolit byť výstředně vypadajícího potetovaného profesora, než mít rádobychytré kecy na nyxu a pak se ještě rádobyvěcně šklebit.
když tenkrát ten prvok Zeman kandidoval poprvé, propagoval jsem France a sbíral podpisy a spolu s jinými jsme alespoň dokázali, že občané dokáží dotáhnout kandidáta alespoň do volebního pole - navzdory kecům takových chytráků, jako jsi ty. dnes, kdy za chvíli budeme rozhodovat, zda nebudeme mít toho prvoka podruhé, jiní dva lidé, kterých si docela vážím, už rok nebo déle podporují a pracují pro jiného kandidáta - a cos za celou dobu udělal ty? odhadnu si to: nic. alkorát mlít na nyxu o "modrých potetovaných idiotech dovedeš."
takže dovol, abych ti něco řekl: idiot jsi ty. a budeš jako idiot vypadat nadále, dokud namísto takových rádobychytrých keců radši někdy alespoň něco neuděláš nebo udělat nezkusíš. a protože už je mi z té tvé připitomělé rádobychytrosti fakt zle, tradá zas do ignoru. naneviděnou, minimálně po nějakou dobu.
BONGI --- 14:01:45 8.1.2018
FIN: Ja bych vnimal lid jako mnozinu, kde jednotlive prvky mnoziny jsou lidi. Charakter a chovani mnoziny se nemusi nutne shodovat s charakterem a chovanim jednotlivych prvku, a to dokonce ani vetsiny techto prvku - bude spis dan charakterem a chovanim hlasite a akcni podmonoziny, ktera ovsem nemusi byt vetsinova - viz treba casto uzivana "mlcici mensina". Na lid se da ledacos svest, lidem se da ledacos obhajit, lid je jen pojem, nazev mnoziny, ktery na rozdil od jednotlivce nic konkretniho nepodnika ani neznamena.
MAIMONIDES --- 13:36:46 8.1.2018
FIN: A aby se nikdo za taková slova neschovával a my potom nemuseli moralizovat a tvářit se chytře, rovnou volíme příčetně a nikoliv modré potetované idioty nebo Zemany.
HAROLD --- 13:16:56 8.1.2018
FIN: Tak to funguje i naopak. Řekneš, že lid chce vyvraždit všechny, co si šlapou na jazyk, a uděláš to, aniž bys o tom musel mluvit s jediným člověkem.
LONESTAR --- 13:08:42 8.1.2018
FIN: v podstatě ano :)
FIN --- 12:37:05 8.1.2018
LONESTAR: takže lid je vlastně takové hezké slovo, kdy se zatváříme, že je to trochu něco jiného, než jsou ty lidi, a tím pádem to umožňuje ty lidi omluvit, když dělají něco špatného/posratého, protože to najednou neudělali ty lidi, ale ten lid...? takže celá snaha odlišit lid od lidí není vlastně nic jiného než jazykově-myšlenkový alibismus?

no tak je vskutku lidové, protože od lidí asi nic chytřejšího čekat nešlo :-)