Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KLAARKA --- 9:54:08 12.3.2012
Kdyby měl někdo zájem, nabízíme pronájem našeho tábořiště na srpen (od 29. 7.)
Máme krásné zázemí na louce u lesa kousek od vesnice Líšnice v podhůří Orlických hor. Hned u tábora teče Divoká Orlice, v okolí spousta míst na výlety, hrady, zámky, přehrada...
Tábořiště je uzpůsobené pro max. 50 dětí (ideálně spíš míň), máme k dipozici dřevěnou kuchyni, maličkatou klubovnu pro vedoucí a buňku, kterou využíváme jako marodku a sklad.
Fotky a kontakty najdete tady: http://www.skupinabor.cz/
GENEVIEVE --- 16:26:33 4.3.2012
Nabízíme možnost pronájmu objektu na tábory či rekreaci v Jižních Čechách u Jindřichova Hradce. Je to překrásný objekt s pevným zázemím, toalety a sprchy v budově, k možnosti přespání stany s podsadou či případně i hromadně v budově (v omezeném počtu). Oddělené ubytování pro kuchaře, místnost pro nepřízeň počasí, velký stan, ve kterém se jí.
Více informací na: http://nove.ivanbauer.cz/objekt/
RADDINO --- 15:15:43 9.1.2012
Ahoj,
na letošní tábor (a nyní již probíhá v průběhu roku) plánujeme celotáborovou hru na téma druhá světová válka - partyzání na českém území. Nedělali se někomu doma jakékoliv drobnosti k tématu, který by mohl postrádat? Typu: odznaky, zbraně, kostýmy (maskáče, uniformy,...), cokoliv? Díky moc
SHONA --- 20:33:51 20.7.2011
MUFLONEK: kniha od F. Mazala - pohybové hry a hraní. rozcviček je tam hodně a všechny jsou super. našla jsem odkaz na její rozšířené vydání. http://www.nakladatelstvi-hanex.com/index.php?akce=VIEW&id=30&row=9
??? --- 11:23:31 18.7.2011
KLAARKA:
pokud to nemusi byt vylozene vlajky a staci jakakoliv tereni hra tak treba krizniky a lode.

Lode jsou decka a maji za ukol prenaset suroviny mezi pristavy (trojuhelniky o strane cca 5m nekde ve velkem uzemi). V kazdem pristavu je k dispozici jina surovina (treba: sul (1b), uhli (1b), drevo (2b), zlato (3b), safir (3b), ...). Vedouci jsou krizniky a snazi se chytat lode s nakladem. Kdyz chyti je naklad jejich. Lod je v bezpeci jen v pristavu. Kdyz kriznik vjede do pristavu tak odevzdava vse co naloupil. Lod uveze najednou jen jeden naklad. Naklad vyklada v pristavu kam dojede.

To je tak nejak v rychle kostce vse... Decka to hodne bavi a vetsinou to konci tim ze se snazi decka nalakat vedouci do hraze aby skocili za nimi v honbe za pokladem :D

Ty pristavy u nas jiz maji ustalena mista ale novacci stejne vzdycky ty pristavy hledaji... ten teren by mel byt hodne clenity (les, louka (posekana, neposekana), cesta, krizovatka, ...) a je dobre kdyz se da sikovne vzdycky nejak vyhnout klasickym polnim cestam (decka to treba obchazeji po zpevnene ceste ktera je dost delsi ale bezpecnejsi, nebo jdou korytem reky, plizi se loukou, ...)
MUFLONEK --- 17:13:23 17.7.2011
Nemáte prosím někdo tipy na zábavné rozcvičky?.o)))
CIBL --- 0:58:35 17.7.2011
KLAARKA: No tak celkem jednoducha hra na tohle tema jsou "Basty" (nazev jsme si vymysleli sami :-) ) kde jde o to, ze v hernim uzemi jsou umisteny krepakem vyznacene kruhy , do ktereho smi vstoupit pouze tym, ktery tam ma alespon jednoho hrace. kdyz jsou vsichni v kruhu vybiti (pouzivali jsme micky) tak kruh ziskava tym, ktery tam vstoupi prvni. V kruhu sedi vedouci a pise cas, po ktery hraci kruh uhajili. Pro spestreni hry je cas straveny v ruznych kruzich nasobeny ruznymi koeficienty. Pro vsechny hrace plati, ze se musi po zasazeni mickem vratit na start pro novy zivot.
Legendou byly jednou basty ve stredoveku, podruhe vysilace , heliporty, ...
Pokud te to zaujalo, mohu poslat sepsana pravidla.
TYCZKA --- 11:27:22 14.7.2011
JANITA: my jsme loni dělali plivání na cíl :D
KLAARKA --- 17:48:09 10.7.2011
nemáte nějakou zajímavou variaci na vlajkovanou? nebo zkrátka nějakou hru, kde mezi sebou oddíly bojují o území. trochu mi dochází fantazie, zjistili jsme, že většina her u nás na táboře se nese v duchu "děti běhají po lese a sbírají papírky" :)
SHONA --- 22:58:13 25.6.2011
oblíbená zařaditelná do soutěží družstev: každé družstvo vylosuje 1 písmeno a za určitý čas musí přinést co nejvíce věcí na písmenko začínající (jen jedobré je upozornit, že se nesmí používat majetek chataře/tábora atd..nebo jim to tam rozeberou)