Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHONA --- 20:33:51 20.7.2011
MUFLONEK: kniha od F. Mazala - pohybové hry a hraní. rozcviček je tam hodně a všechny jsou super. našla jsem odkaz na její rozšířené vydání. http://www.nakladatelstvi-hanex.com/index.php?akce=VIEW&id=30&row=9
??? --- 11:23:31 18.7.2011
KLAARKA:
pokud to nemusi byt vylozene vlajky a staci jakakoliv tereni hra tak treba krizniky a lode.

Lode jsou decka a maji za ukol prenaset suroviny mezi pristavy (trojuhelniky o strane cca 5m nekde ve velkem uzemi). V kazdem pristavu je k dispozici jina surovina (treba: sul (1b), uhli (1b), drevo (2b), zlato (3b), safir (3b), ...). Vedouci jsou krizniky a snazi se chytat lode s nakladem. Kdyz chyti je naklad jejich. Lod je v bezpeci jen v pristavu. Kdyz kriznik vjede do pristavu tak odevzdava vse co naloupil. Lod uveze najednou jen jeden naklad. Naklad vyklada v pristavu kam dojede.

To je tak nejak v rychle kostce vse... Decka to hodne bavi a vetsinou to konci tim ze se snazi decka nalakat vedouci do hraze aby skocili za nimi v honbe za pokladem :D

Ty pristavy u nas jiz maji ustalena mista ale novacci stejne vzdycky ty pristavy hledaji... ten teren by mel byt hodne clenity (les, louka (posekana, neposekana), cesta, krizovatka, ...) a je dobre kdyz se da sikovne vzdycky nejak vyhnout klasickym polnim cestam (decka to treba obchazeji po zpevnene ceste ktera je dost delsi ale bezpecnejsi, nebo jdou korytem reky, plizi se loukou, ...)
MUFLONEK --- 17:13:23 17.7.2011
Nemáte prosím někdo tipy na zábavné rozcvičky?.o)))
CIBL --- 0:58:35 17.7.2011
KLAARKA: No tak celkem jednoducha hra na tohle tema jsou "Basty" (nazev jsme si vymysleli sami :-) ) kde jde o to, ze v hernim uzemi jsou umisteny krepakem vyznacene kruhy , do ktereho smi vstoupit pouze tym, ktery tam ma alespon jednoho hrace. kdyz jsou vsichni v kruhu vybiti (pouzivali jsme micky) tak kruh ziskava tym, ktery tam vstoupi prvni. V kruhu sedi vedouci a pise cas, po ktery hraci kruh uhajili. Pro spestreni hry je cas straveny v ruznych kruzich nasobeny ruznymi koeficienty. Pro vsechny hrace plati, ze se musi po zasazeni mickem vratit na start pro novy zivot.
Legendou byly jednou basty ve stredoveku, podruhe vysilace , heliporty, ...
Pokud te to zaujalo, mohu poslat sepsana pravidla.
TYCZKA --- 11:27:22 14.7.2011
JANITA: my jsme loni dělali plivání na cíl :D
KLAARKA --- 17:48:09 10.7.2011
nemáte nějakou zajímavou variaci na vlajkovanou? nebo zkrátka nějakou hru, kde mezi sebou oddíly bojují o území. trochu mi dochází fantazie, zjistili jsme, že většina her u nás na táboře se nese v duchu "děti běhají po lese a sbírají papírky" :)
SHONA --- 22:58:13 25.6.2011
oblíbená zařaditelná do soutěží družstev: každé družstvo vylosuje 1 písmeno a za určitý čas musí přinést co nejvíce věcí na písmenko začínající (jen jedobré je upozornit, že se nesmí používat majetek chataře/tábora atd..nebo jim to tam rozeberou)
RADICETA --- 15:57:35 25.6.2011
KLAARKA: Nějak jsme sehnali metrová brčka, tak se děti snažily pocucnout vodu za štaflí do 3,5m.
KLAARKA --- 15:08:41 25.6.2011
???: super, neznala jsem, klidně nahoď další, alespoň to trochu obměníme .)
my máme také ještě další: umístit sirky na krabičky jednou rukou na čas, přetahovat se o kluzký špalík dřeva nebo rozesmát vedoucího (to bývá taky super .)
MUFLONEK --- 13:01:30 25.6.2011
SHONA: shona, díky za tip.o)