Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JON --- 22:37:54 31.3.2003
Najit spicaty utvar (kopec,strom,skalu), den pred planovanym nalezenim se mrknout kam vrha prvni / posledni stin a tam to soupnout :)

Kdyz nevyjde slunce, je to zajimave cviceni z geometrie pro starsi deti - staci kompas, casovy udaj vychodu/zapadu slunce, a datum.
PYRO --- 21:06:04 31.3.2003
Nenapadá někoho jak udělat aby se zjevil poklad, zjistilo se přesné místo kde se nalézá nebo něco takového. Celkem by jsme to potřebovali pro efektivní zakončeni tábora.
GERUND --- 19:43:53 30.3.2003
Hmmm - Yawgmothe, tys to asi nepochopil, nebo to Pyro nevysvětlil - nechce se mi to číst.
Jde o pana X, který poklad na konci ukradne - teď se mi to nechce vysvětlovat, ale snad pozdějš.......

viz Kenny: tábor s víc jak 50 dětma mi přijde už dost maso, ale to asi záleží na vkusu - u nás je to asi 20-30 dětí na zhruba 8 vedoucích (někteří jsou praktikanti, ale my to nerozlišujeme)
YAWGMOTH --- 22:26:09 29.3.2003
jakápak honička, obyčejní pašeráci, ne? Nebo tak tý hře říkáme jenom my? :-))
PYRO --- 19:20:01 29.3.2003
tak takhle to u nas dopadlo.

Výsledná varianta – DOMORODCI
Děti jsou hledači pokladů. Slouží Ogoronskému vládci. Ten jim na začátku řekne, že jeho říše je ve veliké finanční krizi, a proto by potřeboval najít ztracenou státní pokladnu,
té je takové bohatství, že by to stačilo pro tisíce obyvatel říše. Pokladna byla naposledy spatřena tam a tam, takže jděte! Děti vyrazí za pokladem. Nebude to obyčejná bojovka. Děti dorazí do města Hier ils savent (íérilsav), kde bude plno obyvatel. Úkolem dětí bude, poptat se lidí na informace, a z informací zjistit, kde je poklad. (některé info dostanou jen za splněný úkol). Zjistí to ale až překvapivě rychle, a vypraví se k pokladu. (cesta nocí se zavřenýma očima přes kukuřici, či jiné alternativy). Jdou k pokladu po družstvech!!! Bohužel tam objeví jen prázdnou bednu – to už bude na večer. Najednou se na ně vrhne kupa domorodců (asistentů) s křikem (varianta – psycho – děti se otočí k pokladu, a v tu ránu na ně skočí zezadu neznámo kdo a uvězní je – viz. níže) – děti se snaží utéct, ale domorodci je stejně pochytají. Pak jim zavážou oči / nezavážou oči – a děti vlezou po družstvech do žoků na piliny. Tam si pobudou do večera, pak jim pan X podá zprávu, jak se z žoku dostat. Děti vylezou. Ve zprávě také bude, jak se dostat k pokladu - SVITEK - Ví, že k získání pokladu je potřeba získat tři předměty, jejichž pomocí se poklad objeví na svém místě. Kde jsou předměty a jakým způsobem je lze použít je zaznamenáno na svitku. Další dny děti po skupinách z žoků předměty – s tím, že se mohou rozhodnout, pro který předmět se ten který den vypraví. Předměty jsou na území domorodců, a tak je to nebezpečné. Poslední den poklad vyzvednou, ale musí se sním ještě dostat přes nepřátelské území – honička.
YAWGMOTH --- 15:03:42 29.3.2003
k těm dětem a vedoucím: my jsme vždycky měli max 40 dětí a k tomu až 25 vedoucích :-)
ale spousta vedoucích tam nebyla celou dobu, takže průměr takovejch 15
JACA --- 11:46:54 29.3.2003
Delal jste nekdo tabor s zeleznicni temaikou??

Zkuste napsat vase vychytavky..
KENNY --- 17:02:39 26.3.2003
(navíc tábor trvá tri tejdny a po první tretine jdou velký na trídenní puták, takze na poznávání je dost casu i prílezitostí)
KENNY --- 17:01:11 26.3.2003
ESE: Ti lidi se znaj, (resp. v 60ti se vzdycky znali, v nekterejch prípadech az moc dobre ;), tábor je od peti do patnácti let, takze jsou deti rozdelený na \"malý\" (do 10ti) a \"velký\" s tím, ze kazdej velkej má na starost nejaký malý... krom toho se poznávaj dopoledne na angline (je to anglictinárskej tábor) a odpoledne ve druzinkách na hrách... fakt to v tech 60ti neni takovej problém, nevim jak v 80ti.
ESE --- 13:18:51 26.3.2003
Kenny: Vzdyt se ti lidi nemuzou ani navzajem znat. A kdyz se vyrazi nekam ven, tak to pripomina skolu na vylete a je k tomu nutny strasny hygienicky zazemi a tak...