Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ŠaManYsMuS
RYBOSH

[http://sweb.cz/RAADES/rozstrel.jpg] Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZIVA --- 9:09:36 3.11.2010
yaninna: byt tebou nehodim za hlavu anobrz peclive zvazim a projdu co rika ANNA 151320

a co se me tyce - otviram a zaviram oci tak jak mi telo (vedomi) dovoli. a jak jsem leceni vnimala poprve? jako kdyz me nekdo vyuzil, pouzil. jako znesvobodneni. jako dalsi komplikovana zalezitost zivota, se kterou zustanu/budu po jeho vetsinu samotna/sama.
YANINNA --- 20:33:38 2.11.2010
lidi, moc Vam za vse dekuji / za vase nazory...nechtela jsem se ujistit jestli jsem lecitel a jsem natolik dobra, tenhle pristup se mi opravdu prici.. jen jsem chtela vedet, jak jste to vnimali vy, poprve.. jake to pro vas bylo a podelit se o to s vami. jak uz jsem psala, nemam nikoho, kdo mi otevrel oci, ukazal cestu, nemam nikoho koho muzu poprosit o konzultaci a tak jsem se obratila na Vas. na jedne strane jste mi pomohli, ale na druhe strane.. vsak vy vite...nemyslim to zle, pisu jak to citim..nekdo si vybral pravou stranku veci, nekdo levou.. ale vzdy je to takhle a ja se s tim musim naucit zit.. takze dekuji za rady.. :-) jste fain.. ja se zase ozvu, az se budu chtit podelit.. :-) a ja vim, ze mam pred sebou velky kus prace.. ale tesim se na to :-)moc...
ANNA --- 17:43:09 2.11.2010
F0N: každý stav má příslušný modus operandi, různým rozpoložením odpovídají různé způsoby práce.

tím specifickým módem operandi jsem myslela to, co se mi stává, když se ocitnu ve stavu hlubokého vhledu do něčeho, že mě naplní jistota, jistota týkající se především nějakých příčinností jevů/věci, kterou nahlížím. v tom okamžiku ponoru například zcela jasně cítím, že život, tedy ta doba mezi narozením a smrtí, je jen taková částečka jakési snad nepřetržitě se jevící kontinuální existence, cosi jako jeden level hry, nebo že původ nějakého zdravotního problému je přesně v téhle zkušenosti a momentu, ze kterých postupně rostl, apod, doplňte vyhovující... jsou to takové chvíle plné jasně vnímaného smyslu a souvislostí.

ovšem to je změněný stav vědomí. který se změní zas do jiného (jinak změněného) stavu vědomí, jemuž odpovídá jiný způsob práce. moje běžné vědomí, ale i jinak změněné změněné vědomí, nahlíží stejný jev/věc jinak, vidí více možností, neoplývá takovou jistotou, je více spekulativní... nějak s energií pracuju pořád, nejen tehdy, když cítím, že vím, co přesně mám dělat. krom toho, právě následkem toho střídání různých poloh vědomí - různých pohledů, si uvědomuju, jak nejisté to všechno je, že moje přesvědčení o jistotě v nějaké věci je prostě mým přesvědčením, dočasným hlubokým pohledem na něco, který moje mysl přetlumočila, jak přetlumočila. přes veškerou osobní jistotu stejně zůstává na člověku zodpovědnost, která přesahuje jeho osobní prostor, o to víc, pokud chce léčit druhé, nebo jim jiným způsobem zasahovat do života. já se třeba nechci zaštiťovat jen okamžiky, kdy jsem o něčem přesvědčená, nechci v sobě pěstovat nejistotu pramenící z toho, že mám sice spontánní vhledy, ale ve vědomí si to nedokážu srovnat; proto se snažím poctivě pracovat s pochybnostmi, s různými ale, nešít horkou jehlou...
F0N --- 17:04:09 2.11.2010
ANNA: Ten stav "modus opperandi"je vtedy ked pracujes s energiou, takze presne vies co mas urobit?
ANNA --- 15:38:56 2.11.2010
OLIAS: ad 3. imho člověk vnímá děje podle nastavení+nalazení vlastní mysli. imho ten, kdo se cítí povolán k šamanskému umění, by v tomhle duchu se sebou měl pracovat, snažit se vidět za tu tapetu, kterou si člověk natahuje na svět pro zjednodušení orientace ve světě, ne si jen vybrat ze dvou možností "reálné/nereálné", "dobré/špatné"... čiliže by měl být schopen dekonstruovat a nerozsypat se a také stavět.

já třeba kdysi doufala, že až přijde nějaké zásadní prozření, zmizí nejistota, bude jasné, jak co je, ale nakonec to vypadá tak, že nejistota je tu pořád, jen já jsem schopná se s ní mnohem víc smířovat, jinými slovy můj pocit není tak závislý na tom, jak interpretuju dění okolo.
pak jsou samozřejmě chvíle změněného vědomí, kdy jsou určité věci úplně jisté, mizí pochybnosti atd., ale to považuju za takový specifický modus operandi, za specifický projev vědomí. pak je potřeba tyhle zážitky strávit a přenést nějak do jiných stavů vědomí, třeba tzv. běžného.
ANNA --- 15:13:20 2.11.2010
přijde mi, že mezi rizika téhle fáze objevování schopností, které se nejeví zrovna úplně běžné, patří přeceňování sil. člověk se může lehko vyčerpat, stejně jako nabýt přesvědčení o vlastní výlučnosti. pro velké nadšení a vervu si často neuvědomí širší souvislosti (například že dávat energii někomu, kdo jí nebude schopen konstruktivně využít, je nošení dříví do lesa, možností spousta), může vydávat energii na "prkotiny", přičemž v těžších chvílích (nezdar, vyčerpání) bude mít problém se tím nenechat zdrtit a pokračovat... nebo, pokud se opije přesvědčením o vlastní moci, bude lidi manipulovat vlastním egem, nikoliv energií, se vším ne/veselým vytěsňováním, které k tomu patří... příliš mnoho pochybností může člověka zastavit, příliš málo pochybností ho zas může rozjet špatným směrem.

možná bych se ptala, YANINNA: , sebe sama. třeba proč tě zajímá, jestli si tvůj kamarád jen vsugeroval, žes mu pomohla, nebo jestli jsi mu skutečně pomohla? nakolik si na tom například chceš ověřit, že je něco takového skutečně možné, a nakolik v tom hraje roli třeba tvoje osobní důležitost, to, že ti dělá dobře, když se můžeš považovat za léčitele. jestli je pro tebe nejdůležitější to, že je druhému lépe, nebo to, že jsi to ty, díky komu mu je lépe.

jinak bych si asi zkusila představit tu situaci - někdo má problém, já mu ho pomůžu odstranit, on se poté cítí lépe. vsugeroval si to, nebo jsem mu opravdu pomohla?
problém ustal, ať už díky sugesci, nebo jinak.
je otázka, jestli by si s tím problémem ten člověk poradil sám, nebo by mu někdy pomohl někdo jiný, v danou chvíli asi ten člověk sám nebyl schopen to vyřešit sám, takže opět, ať už díky sugesci, nebo něčemu jinému, mu svým zásahem pomáhám řešit problém.

i to je docela dost:))
OLIAS --- 15:00:20 2.11.2010
ANNA: 1. Jo, v internetový komunikaci nemusí bejt zdaleka vždy všechno jasný mezi řádky - obzvláště u podobných diskuzí..tak jsem se ujišťoval, jak je to myšlený.

2. Ano, vše je ´reálné´..hehe:-)) Hodně reálné jsou třeba taky pochybnosti - Jakmile se v nich ocitáme, už praská led..

3. Jak pro koho...Pro někoho může být šamanská moc pomocníkem, pro jiného neštěstím, pro třetího sugescí..

jinak díky..
ANNA --- 14:11:34 2.11.2010
OLIAS: ano. proto jsem reagovala příspěvkem, který se snaží naznačit, odkud mají tendenci rozpory pramenit.

pomíjivá sugesce je přece stejně reálná jako kterákoliv jiná. stejně jako jsou reálné ty rozpory.

z toho Yaninny příspěvku cítím rozpor "jakási šamanská moc" vs. "prosté lidské schopnosti", přičemž pro mě například to nejsou dvě různé věci. tedy po letech zpracovávání rozporností ve jménu duševní integrity:)
OLIAS --- 13:57:05 2.11.2010
ANNA: No, takže si ale rozumíme ne? Já v tom Yaninně příspěvku vidím celkem jasnej rozpor..

Vídím nemoc, pohraju si s ní, pošlu ji, kam patří - ale pak nevím, jestli jsem pomohla, nebo to byla pomoc sugesce..

Na tvou otázku včem by měla být sugesce méně reálná bych odpověděl asi - Sugesce může být stejně tak silná až za hrob, jako pomíjivá..
ANNA --- 13:47:32 2.11.2010
OLIAS: schopnost sugerovat zdraví beru jako stěžejní šamanskou dovednost. úvahy o tom, jestli je něco skutečného, nebo jestli je to sugesce, beru jako klasický produkt mysli fungující v určitém kulturním prostředí, tedy konkrétně v prostředí západní kultury (ne, že by se to nemohlo vyskytovat jinde).
Na jednu stranu je dobré být sebe/kritický, na druhou mi to uvažování "je to sugesce, nebo skutečnost?" přijde jako příznak materialisticky zaměřeného vnímání. v čem by měla být sugesce méně reálná?

ale jo, člověk si může připadat mnohem obyčejnější, když si uvědomí, že jeho magické schopnosti jsou třeba vlastně jen schopnosti pouhé sugesce:))

takže... co člověk, to názor:)