Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ŠaManYsMuS
RYBOSH

[http://sweb.cz/RAADES/rozstrel.jpg] Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HONZAL --- 18:10:13 23.4.2018
v religionistice mi nic neřekli, tak zkusim tady

Existuje nějaký pojednání o animismu v západní Africe? Úplně nejlíp etnika Malinke z oblasti hamana/Gberedu, případně Susu, Baga a další na území Guiney, ale hlavně ty malinkové mě zajímaj. Klidně i něco obecnějšího o animický tradici mandig. Popis slavností, masek, souvislosti, historie...

nic sem nenašel, ale možná to je tim, že pokud někdo něco sepsal, tak to bude ve francouzštině :-(
V3S --- 21:03:25 9.2.2018
vzhledem k pozitivnim ohlasum posilam dalsi pozvanky

Pátek 16. února 2018 od 19h čajovna Šamanka, Hálkova 8 Praha 2
Přechodové Obřady - Hledání Vizí a Tanec Hvězd


Moc Vás Zdravím a srdečně zvu na promítání s povídáním.
Tentokrát se dotkneme velice důležitého tématu a tím je PŘECHODOVÝ OBŘAD.
V naší kultuře přechodové obřady již vymizely skoro úplně a nejen i pro to se nemůžeme s mnoho věcmi vyrovnat a přijmout je takové, jaké jsou. Přechodový obřad pomáhá člověku projít si pomyslnou bránou od jedné svojí epochy či období do nového. Pokud to neuděláme, uvízneme na mrtvém bodě a to způsobí, že si něco neseme s sebou dále než je nutné a vhodné:)
Obřad Hledání vizí je krásným zastavením se a ztišením - uvnitřněním toho, kde jsem, jak žiju a jak si přeju žít.... sám se sebou a s ostatními okolo (příbuznými:)
Tanec Hvězd je živý tanec, ve kterém se dotýkáme Země a skrz srdce cítíme Sílu Nebe. Tančíme pro sebe a všechny na tomto světě, za léčení a lásku...

Těším se na Vás, společné sdílení a otázky:)

Pátek 23.února 2018 od 19h čajovna Šamanka, Hálkova 8 Praha 2
I.poradní kruh před MEDICÍNSKOU VÝPRAVOU DO EKVÁDORU 2018

Zdravím Vás všechny, jenž jste v sobě zaslechly volání a rádi by jste se mnou jeli letos do Ekvádoru. Srdečně Vás zvu na toto nezávazné setkání, které je pro všechny, co se rozhodují, rozhodli a přejí si vědět víc podrobností o chystané výpravě -
Prosím pište mi na utisovehovrchu@gmail.com abych Vám rezervoval místo - díky:)

Pondělí 5.března 2018 od 19h Unijjaz, Jindřišská 5, Praha 1
VERNISÁŽ a PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTEK "EKVÁDORSKÁ RODINA"

VÝSTAVA POTRVÁ DO 7.DUBNA 2018

Achoo! Srdečně Vás zveme s dobrodruhem a fotografem Patrikem Jursou na tuto jedinečnou událost.

Prodejní výstava Vás provede zajímavou zemí s doposud živou indiánskou kulturou. Výtěžek z prodeje půjde na indiánský program v Andách pro skvělý příbuzný, Taitu Patricia a Mamítu Izabel. Patíto a Iza pracují v Medicínském kruhu s tradiční medicínou San Pedro a obřadem potní chýše. Žijí na samotě v Andách ve 3000 m.n.m. jsou to překrásní lidé s doširoka otevřeným srdcem. Živí se také šitím mokasínů a různou uměleckou rukodělnou činností. Jsou to léčitelé a rádci na cestě životem:)
Vernisáž bude doprovázena živou andýnskou hudbou, krátkou přednáškou o Patítovi a Izabele a malým občerstvením. Fotky pořídil Patrik Jursa. Výstava s vernisáží proběhne v čítarně Unijazz. Fotky bude možné zakoupit přímo na místě. Těšíme se na Vás. Tuto událost šiřte a přijďte ve velkém:) To bude stát za to:) fotky budou v Unijazzu viset až do 7.dubna, takže si je můžete do této doby prohlížet a kupovat:)

Wáclav
http://www.utisovehovrchu.cz
V3S --- 13:06:31 16.1.2018
zdravim a preposilam pozvanku od dobreho kamarada :) ... uz tento patek

Výcvik "šamana" v Latinské Americe
Srdečně Vás zvu na povídání s promítáním v pátek 19.ledna 2018 od 19h do čajovny Šamanka v Praze 2, Hálkova 8

Na cestách jsem se dostal k lidem, kteří byli již od malička vybráni k léčitelské - šamanské cestě a dnes jsou to již vyzrálí lidé s mnohaletou praxí a spoustou zkušeností. Znám léčitele, kteří zasvětili této práci celý svůj dosavadní život.
V naší společnosti se nám některé věci nebo způsob života většiny nelíbí a hledáme jinou cestu, třeba jak řešit své zdraví, vnitřní rozpoložení, směr našeho života...
Někdo u léčitelů - šamanů hledá pomoc, nový pohled nebo se sám chce stát takovým léčitelem - šamanem.
V naší kultuře, není tolik možností, kde by člověk zjistil, jaký je opravdu léčitel ke kterému jde nebo kde by se člověk mohl učit více do hloubky....
Tak o tom budu mluvit z vlastní zkušenosti a věřím, že se povídání rozvine díky Vám a vašim otázkám. Těším se na Vás.
Vstup dobro - volný

p.s.: na konci povídání budu krátce mluvit o připravované Medicínské výpravě do Ekvádoru v létě 2018


U Tisového vrchu
http://utisovehovrchu.cz/
JASONEKK --- 14:23:59 6.12.2017
MIRALORO1 --- 15:19:58 15.5.2017
Vážená paní, vážený pane,

s radostí Vám sdělujeme, že jsme spustili českou verzi Globálního průzkumu o užívání ayahuascy. Tento průzkum je zaměřen na užívání ayahuascy v různých kontextech po celém světě, včetně souvisejících postupů a názorů, individuální motivace a zaznamenaných účinků na zdraví a životní pohodu. Průzkum zjišťuje i případné negativní dopady, které můžete užívání ayahuascy připisovat.

Zveme Vás k účasti na největším průzkumu o užívání ayahuascy v historii! Odborně ho pod záštitou University of Melbourne vedou výzkumníci z Austrálie, Brazílie, České republiky, Španělska, Švýcarska a Itálie. O výsledcích tohoto průzkumu publikovaných ve vědeckých časopisech Vás budeme informovat.

Průzkum je anonymní. Vaše účast bude mít velký přínos v oblasti vědeckého poznání o ayahuasce a může též přispět k dalším vhledům do Vašich zkušeností.
Pokud se máte zájem průzkumu zúčastnit, klikněte, prosím, na následující odkaz:

Globální výzkum o užívání ayahuasky - Global Ayahuasca Project
Globální výzkum o užívání ayahuasky - Global Ayahuasca Project
https://www.globalayahuascaproject.org/cz/

Předem děkujeme za Váš čas a odhodlání podělit se o Vaše zkušenosti! Budeme vděční, pokud budete tuto zprávu šířit ve svých sociálních sítích.

Za český výzkumný tým srdečně zdraví,
Mgr. et Mgr. Miroslav Horák, Ph.D. a Mgr. Hana Simonová

Mgr. et Mgr. Miroslav Horák, Ph.D.
MENDELOVA UNIVERZITA V BRNĚ
Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií
Ústav jazykových a kulturních studií
Zemědělská 1/1665, 613 00 Brno, Česká republika
Tel.: +420 545 136 253
E-mail: miroslav.horak.ujks@mendelu.cz
URL: http://jazyky.frrms.mendelu.cz/
NOONE --- 19:31:37 23.4.2017
JASONEKK: Pro mě příjemná, nic nenutící akce. V podstatě stručná esence podle Michaela Harnera. Obsahem semináře byla praxe popsaná v jeho knize Cesta šamana (cesty do dolního a horního světa, kamenné orakulum a duchovní kanoe).
KALICOR --- 8:52:02 21.4.2017