Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Patentové právo & duševní vlastnictví
TILIO
Diskuse o tom, jak to chodí, jak fungují patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a třeba topografie polovodičů :) Jak ochránit vynálezy a další věci, co dělat a co nedělat. Diskuse není primárně o tom, jestli jsou patenty zlo nebo nejsou, ale o tom, jak se věc má a jak to funguje.

Pokud máte jakékoli dotazy v situaci "kde o něco jde" (peníze, vaše firma), neřiďte se radami na internetu. Najděte si právníka nebo patentového zástupce a nechte si poradit od někoho, kdo na to má papír. Majitel diskuse se snaží prezentovat to, o čem si myslí, že je to pravda, ale účelem diskuse je všeobecná informovanost, nikoli dávat právní rady.

První kroky potenciálních budoucích majitelů patentů mohou vést např. sem:
http://www.upv.cz/cs.html (Úřad průmyslového vlastnictví - aneb lidi, co udělují patenty v ČR)
https://www.epo.org/index.html (Evropský patentový úřad, zdroj zábavy a poučení)
http://vpi.int/index.php/en/ (Naše "nová" ISA, PCT rešerši vám udělají v češtině! A pak to stejně budete muset celý přeložit kvůli publikaci...:)
http://www.wipo.int/pct/en/ (NB: z existence PCT n e p l y n e existence světového patentu)
https://www.uspto.gov/ (když všichni furt řeší Ameriku)

Kde se dobře hledá:
https://worldwide.espacenet.com/ Espacenet navždy!!
https://worldwide.espacenet.com/beta Espacenet Beta, vylepšený funkcionality, ale některý věci zatim brutálně nefungují

Známky a designy:
kromě ÚPV ještě: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en
http://www.wipo.int/madrid/en/ WIPO Madrid - známky
http://www.wipo.int/hague/en/ WIPO Hague - designy = prům. vzory
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TILIO --- 20:40:00 4.6.2019
???: Ja vim, kdyz jsem byla v EPO na Praktika Intern, tak moje skupina delala A01C a A01D a bylo, a bylo jich tam jak malejch psu (dve working groups, pulka celyho patra, a vim ze stejny veci delali jeste nekde v Mnichove).

Film Kulovy blesk. :) :)
??? --- 20:05:18 4.6.2019
TILIO: CPC classification in specific fields. No, zajíimavý. Z mýho rybníčku jedna třída a ta se vešla do půl odpoledne :P. Ale je zajímavý slyšet lidi, co mají jedinou podtřídu, zatímco většina z nás od A po...u mne G.

Já před pár lety použila film Kulový Blesk, skoro jsem litovala, že neodpověděli na 1. zprávu.
TILIO --- 19:58:32 4.6.2019
???: To je jeste lepsi nez ty zprofanovany ping pongovy micky!

(Co to je za seminar? Zajimavy?)
??? --- 19:56:36 4.6.2019
Jsem na semináři v Mnichově a zcela výjimečně jsou tu kolegové z Austrálie. Dali jsme se do řeči a došlo na vtipné historky. Někdo u nich před pár lety použil jako stav techniky na vynálezeckou činnost Star Wars I.: Phantom Menance. Někdy tu práci prostě miluju,.
TILIO --- 10:53:28 6.4.2019
Zde v tomto clanku se referuje na patent na jezka v kleci, US 558 009.

Patent na ježka v kleci slaví 123 let, proslavil ho Jaroslav Foglar - iDNES.cz
https://www.idnes.cz/hobby/domov/jezek-v-kleci-prvni-patent-vyroci.A190405_122122_hobby-domov_bma

Patent attorney samozrejme nema lepsi napad nez si otevrit espacenet a podivat se (...espacenet samozrejme nezklamal):

Espacenet - Original document
https://worldwide.espacenet.com/...nt?CC=US&NR=558009A&KC=A&FT=D&ND=3&date=18960407&DB=&locale=en_EP

To byly casy! Celej patent se vesel na dve stranky. Celej popis se vesel na necelou stranku! Jeden primocarej narok, kterej je sice mirne unclear, ale taky neskutecne zbytecne limitovanej. (13 hrotu jako proc?)

Zajimavy je, ze (podle dnesniho prava & vykladu) vetsina tech jezku na tech obrazkach neni chranena tim patentem co se tam na nej referuje. :) No jo, tehdy to asi chodilo jinak, zejmena v US...
MARIPOSA --- 23:25:51 11.2.2019
MARIPOSA: Nikdo nic? :)
MARIPOSA --- 22:41:48 16.1.2019
Ahoj, můžu mít dotaz ke kombinovaným ochranným známkám? Není mi úplně jasné, co je u nich chráněno. Uvedu jako příklad kombinovanou ochrannou známku RENAULT, viz obrázek níže. Je u této OZ chráněno označení RENAULT jen v této grafické podobě anebo je chráněno i samotné slovní označení RENAULT? Abych vysvětlila, proč se ptám. Klient má registrovanou kombinovanou ochrannou známku, která vypadá obdobně, také se skládá jen z graficky ztvárněného, ale jasně čitelného slovního označení. Konkurent klienta používá na svých internetových stránkách jen slovní označení (nepoužívá ochrannou známku v té grafické podobě, v jaké je zaregistrovaná) a klient se chce domáhat toho, aby ho používat přestal. Může se toho domáhat na základě kombinované OZ?

[https://isdv.upv.cz/obr/ozwipo/738/308738.jpg]
TILIO --- 11:23:09 12.1.2019
RAINBOF: S timhle asi nemuzu poradit bez detailni znalosti veci. :( Navic software uplne nedelam.
Akorat si prosimte dej trochu bacha, kdo ti to vysvetlil - jestli ten clovek ma nejakou zkusenost, kvalifikaci, neco o veci vi...
RAINBOF --- 11:18:10 12.1.2019
TILIO: Oboje. Chci ozivit starou vec s tim ze bude opensource. Navazal bych na nejaky svuj vyzkum pred 10ti lety kdy jsem diky chybe reverzoval protokol takze opensource by byl dokonce kompatibilni s puvodnimi aplikacemi.

Bylo mi vysvetleno ze nejlepsi bude kdyz ke znacce pridam predponu Open, zalozim ji na svem reseni a puvodni protokol necham na urovni pluginu.
TILIO --- 11:17:43 12.1.2019
Radosti jezdeni do Mnichova poklabosit v epi: v Mnichove byla naprosta snehova kalamita. Cekali jsme skoro dve hodiny ve fronte na odmrazeni, takze mi pak ujely vsechny rozumny vlaky z letiste a do postele jsem se dostala kolem 3.20 - a to mame prosim hodinu casovej posun! O_o