Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ZERO WASTE
LEJIMADA
aneb vyflákněte se už na ty odpady kua..

a napište jak se vám to daří bo nedaří, tipy, triky a diskuze co můžou pomoct a motivovat ostatní 

jo a nemusí pršet, stačí když kape

:)
 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:13:07 17.8.2019
Neuvěřitelné! U nás v zapadákově:
přírodní kosmetika
https://www.mydlitto.cz/
Mám radost :)
GRETKA --- 7:29:01 14.8.2019
HHANULKA: Děkuji za odpověď. Jsem členkou La Louve kooperativy a když o tom mluvím s lidmi z Čech tak vždycky zíraj a hlavní odpovědí mi přijde, že je “tady nic takovýho nemůže být” a právěže bezobalu byla původně taky nadšenecká záležitost a chtělo to zapsat se do klubu... ale velice rychle to bylo otevřeno i “cizím”. V La Louve už je nás několik tisíc členů, což má svá úskalí a třeba dávat všem klíče nebo ukazovat adresy člena při každém nákupu už se u nás nenosí - ale ze začátku tam ta nadšenost a naivita taky byla :) Jak říká Tom (jeden ze zakladatelů) “máme tu lidi jako na poště” “to znamená běžnou populaci” ...takže i lidi co nás chtějí okrást, bohužel.
V La Louve bylo hned řečeno, že původní investici nám proplatí, ale ne první rok, protože potřebujeme prachy na rozjezd. Avšak povinně chodíme každé 4 týdny na 3h pracovat “zadarmo” aby jsme mohli pak nakupovat :) ceny jsou vlídné, hlavně co se týče ovoce a zeleniny. A pak luxusních čokolád, zmzlin a alkoholu!!!
A naprosto chápu, že nejdůležitější je blízkost obchodu, pro mně je La Louve 30min cesty MHD a je to na hraně.
HHANULKA --- 18:57:15 13.8.2019
GRETKA: Jsem členkou, ale jen nakupující, tedy se nijak nezapojuji do distribuce, komunikace, logistiky atd. Člověk se musí přizpůsobit otevírací době, není otevřeno standardně pět dní v týdnu. Časem možná bude možné každému svěřit klíče, aby si mohl nakoupit kdykoli, ale zatím to funguje tak, že jsou na místě dobrovolníci, kteří nákup markují. Pro mě osobně je to nejbližší bezobalový obchod, to je pro mě hlavní kritérium, ostatním věcem se prostě přizpůsobím. Cenově nedokážu posoudit, nedokážu porovnat například s Bezobalu. Největší problém pro mě byla vstupní investice. Pokud by se obchod třeba přestěhoval, tak bych členství nabídla za nižší částku někomu jinému a tím pádem bych o ten vstupní poplatek snad nepřišla. Ale samozřejmě nemám garantované, že někoho takového najdu. Takže jsem do toho musela s tím rizikem jít. Momentálně je ve spolku 140 lidí, vesměs nadšenci, kteří prostě chtěli podpořit tenhle nový systém spolkového obchodu v praxi.
GRETKA --- 16:12:17 12.8.2019
HHANULKA: Chtěla bych se tě zeptat, zda jsi členkou a jestli jo, jak jsi spokojená s fungováním tédle kooperativy?
HHANULKA --- 14:09:29 12.8.2019
Bezobalový obchod na Florenci, jde o spolkový obchod, nakupovat mohou pouze členové:
Spolek živá obŽIVA
https://obziva.cz
SCHIFFI --- 23:23:03 2.8.2019
Tak jsem dostala tip na Štěpánku Pivcovou, která dělá na ČT pořad Pod podšívkou...

Pod podšívkou, díl druhý: Recyklace oblečení. Je vůbec možná? — 360° — ArtZóna — Česká televize
https://www.ceskatelevize.cz/.../360/pod-podsivkou-dil-druhy-recyklace-obleceni-je-vubec-mozna-02pBY
SCHIFFI --- 22:46:25 30.7.2019
GRETKA: taky jsem to našla- odtamtud mám 2zmíněné dámy níže, ale blbne mi ten web, zkusím to později z jiného PC. Díky za reakci
GRETKA --- 21:55:53 30.7.2019
SCHIFFI: koukala jsem na video prednasek Bei Johnson v Praze co je zakladatelkou zero waste a poradali a sdileli to lidi z bezobalu - https://bezobalu.org/o-nas/ Takze ti radim se obratit na ne.
Nasla jsem zaznam z roku 2016 na jejich FB strankach, maji i web k teto akci, je to http://zerowaste.bezobalu.org ale ramuje mi, treba ti pujde lepe. Mela by jsi tam videt dalsi prednasejici. Ale stejne nejaktualneji to nejspis budou zase vedet v bezobalu. Co takhle se zeptat primo u nich, zda znaji nekoho kdo by se hodil na prednaseni o ZW stylu v oblasti obleceni?
SCHIFFI --- 16:48:14 30.7.2019
Zdarec, v rámci akce Noc vědců, která má letos téma "Šetrně k planetě", mi v doprovodném programu vypadl přednášející k zero waste problematice... Hledám náhradu a vypadla na mě http://www.vodochodska.cz/ , která na svém webu píše, že dělá přednášky a WS (Módní inteligence ovlivňuje náš každodenní život a zdraví. Chemikálie v textiliích, dětská práce, i to patří k oboru, v kterém žiji. Mým posláním je šířit osvětu o udržitelné a zdravé módě.). Máte s ní někdo nějakou zkušenost? Z webu to mě působí, že udržitelsnost nemá úplně zvnitřněnou- spolupráce s Cosmopolitanem, kde v rohu píšou, kde a za kolik daný hadr lze koupit atp.... Uvítám i tip na někoho jiného... Přednášky budou o cirkulární ekonomice, sociologie popírání klima změn, vymírání včel, ekologická stopa potravin a prezentace od Rebélie proti vyhynutí, takže ideál něco o zero waste obecně bo něco spojeného s hadrama... ještě jsem našla tuto dámu http://udrzitelnechic.cz , ale nechci, aby si tam někdo dělal reklamu na svoje tašky... kdyžtak díky