Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
UDRŽITELNÁ MÓDA / SLOW FASHION
NATAALKA
~ kde koupit oblečení vyrobené z kvalitních - přírodních materiálů, které příliš nezatěžují prostředí? ~ které značky oblečení a boty vyrábí za ohleduplných a férových podmínek? ~ kteří designéři a značky vyznávají koncept udržitelné módy? ~ jaké máte s udržitelnou módou zkušenosti? ~ jak fungují značky, které udržitelnost neřeší? co dělají špatně a ví o tom zákazníci, kteří u nich nakupují?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIFFI --- 1:06:22 5.1.2020
Cirkulární revoluce pro obnošený textil: Ve Švédsku vzniká oblečení z recyklované bavlny | Zajímej.se
https://zajimej.se/circulose/
??? --- 21:50:01 10.10.2019
???: doplním, že se dají sehnat plátna s velkou gramáží cca 300g na metr a více. Což z tašky dělá už téměř kabelku, neskladné zavazadlo. a to není co bychom rádi.
??? --- 21:47:48 10.10.2019
ANGIOLETTO: Má pravdu. Znáte někdo dodavatele konopného plátna vhodného na ušití tašek? Takové ty klasické, obdélníkový tvar, dvě ucha přes rameno...však víš. Případně i konopný (směs) úplet na mikiny?
Zdá se to jako nesnadno dostupný artikl /vyprodáno/nevedeme. Dopátral jsem jen, že některé shopy mají dodavatele v Rumunsku, přes co jsem se také nebyl schopen dostat.
Děkuji velice
ANGIOLETTO --- 16:25:51 2.10.2019
SCHIFFI --- 1:39:55 16.9.2019
Oblečení je dnes na světě tolik, že není důležité, kolik na něj máte peněz. Já jsem oblečená za 80 korun ze second handu, říká návrhářka značky ODIVI Iva Burkertová, která představila provokativní kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Přemýšlela jsem, jak vypadá v dnešním světě stoprocentně udržitelná kolekce. A zjistila jsem, že neexistuje, líčí. Kritici si myslí, že nás platí EU, přitom to bylo přesně naopak. Modelky se pro tu myšlenku svlékly zadarmo, vysvětluje Burkertová.

https://video.aktualne.cz/...ymi-modelkami-odevni-byznys-se-musi/r~4796449ad00f11e982ef0cc47ab5f122/
SCHIFFI --- 14:02:58 4.9.2019
tak nakonec takto https://nocvedcu.cz/program/pod-podsivkou/
tímto všechny srdečně zvu ;)
REZZ --- 23:37:02 5.8.2019
SCHIFFI: ahoj, osobně kamilu vodochodskou neznám, taky s ní mám malinko "problém", ale to je asi trochu tím, že já jsem taky asi v něčem opatrná když cítím, že si na tom někdo dělá reklamu. ale na druhou stranu tomu podle mě rozumí a dneska zrovna jsem od ní četla fajn článek https://zajimej.se/kam-smeruje-modni-prumysl-vize-modni-koucky-kamily-vodochodske/. štěpánku pivcovou neznám. ale dobrá je Lucie Nencková, momentálně pracuje tu: https://s-ic.cz/cs/zamestnanci/lucie-nenckova-ph-d/ a umí to hezky podat, napsala diplomku na textilní odpad https://1url.cz/TMgMR. taky jsem nějaké přednášky o textilním odpadu dělala, ale já jsem spíš na textilní odpad:) i když vím i ty obecné věci, tady případně článek (mám i novější, ale nejsou online) https://www.sedmagenerace.cz/rekni-kde-ty-hadry-jsou/ ještě se zamyslím, jestli mě někdo nenapadne. suprová je Lenka Vacková, ale ta spíš může mluvit o tom, co dělá myslím.
SCHIFFI --- 23:23:27 2.8.2019
SCHIFFI: Tak jsem dostala tip na Štěpánku Pivcovou, která dělá na ČT pořad Pod podšívkou...

Pod podšívkou, díl druhý: Recyklace oblečení. Je vůbec možná? — 360° — ArtZóna — Česká televize
https://www.ceskatelevize.cz/.../360/pod-podsivkou-dil-druhy-recyklace-obleceni-je-vubec-mozna-02pBY
SCHIFFI --- 16:56:38 30.7.2019
Zdarec, v rámci akce Noc vědců, která má letos téma "Šetrně k planetě", mi v doprovodném programu vypadl přednášející k zero waste problematice... Hledám náhradu a vypadla na mě http://www.vodochodska.cz/ , která na svém webu píše, že dělá přednášky a WS (Módní inteligence ovlivňuje náš každodenní život a zdraví. Chemikálie v textiliích, dětská práce, i to patří k oboru, v kterém žiji. Mým posláním je šířit osvětu o udržitelné a zdravé módě.). Máte s ní někdo nějakou zkušenost? Z webu to mě působí, že udržitelsnost nemá úplně zvnitřněnou- spolupráce s Cosmopolitanem, kde v rohu píšou, kde a za kolik daný hadr lze koupit atp.... Uvítám i tip na někoho jiného... Přednášky budou o cirkulární ekonomice, sociologie popírání klima změn, vymírání včel, ekologická stopa potravin a prezentace od Rebélie proti vyhynutí, takže ideál něco o zero waste obecně bo něco spojeného s hadrama... ještě jsem našla tuto dámu http://udrzitelnechic.cz , ale nechci, aby si tam někdo dělal reklamu na svoje tašky... kdyžtak díky