Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
UDRŽITELNÁ MÓDA / SLOW FASHION
NATAALKA
~ kde koupit oblečení vyrobené z kvalitních - přírodních materiálů, které příliš nezatěžují prostředí? ~ které značky oblečení a boty vyrábí za ohleduplných a férových podmínek? ~ kteří designéři a značky vyznávají koncept udržitelné módy? ~ jaké máte s udržitelnou módou zkušenosti? ~ jak fungují značky, které udržitelnost neřeší? co dělají špatně a ví o tom zákazníci, kteří u nich nakupují?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REZZ --- 23:37:02 5.8.2019
SCHIFFI: ahoj, osobně kamilu vodochodskou neznám, taky s ní mám malinko "problém", ale to je asi trochu tím, že já jsem taky asi v něčem opatrná když cítím, že si na tom někdo dělá reklamu. ale na druhou stranu tomu podle mě rozumí a dneska zrovna jsem od ní četla fajn článek https://zajimej.se/kam-smeruje-modni-prumysl-vize-modni-koucky-kamily-vodochodske/. štěpánku pivcovou neznám. ale dobrá je Lucie Nencková, momentálně pracuje tu: https://s-ic.cz/cs/zamestnanci/lucie-nenckova-ph-d/ a umí to hezky podat, napsala diplomku na textilní odpad https://1url.cz/TMgMR. taky jsem nějaké přednášky o textilním odpadu dělala, ale já jsem spíš na textilní odpad:) i když vím i ty obecné věci, tady případně článek (mám i novější, ale nejsou online) https://www.sedmagenerace.cz/rekni-kde-ty-hadry-jsou/ ještě se zamyslím, jestli mě někdo nenapadne. suprová je Lenka Vacková, ale ta spíš může mluvit o tom, co dělá myslím.
SCHIFFI --- 23:23:27 2.8.2019
SCHIFFI: Tak jsem dostala tip na Štěpánku Pivcovou, která dělá na ČT pořad Pod podšívkou...

Pod podšívkou, díl druhý: Recyklace oblečení. Je vůbec možná? — 360° — ArtZóna — Česká televize
https://www.ceskatelevize.cz/.../360/pod-podsivkou-dil-druhy-recyklace-obleceni-je-vubec-mozna-02pBY
SCHIFFI --- 16:56:38 30.7.2019
Zdarec, v rámci akce Noc vědců, která má letos téma "Šetrně k planetě", mi v doprovodném programu vypadl přednášející k zero waste problematice... Hledám náhradu a vypadla na mě http://www.vodochodska.cz/ , která na svém webu píše, že dělá přednášky a WS (Módní inteligence ovlivňuje náš každodenní život a zdraví. Chemikálie v textiliích, dětská práce, i to patří k oboru, v kterém žiji. Mým posláním je šířit osvětu o udržitelné a zdravé módě.). Máte s ní někdo nějakou zkušenost? Z webu to mě působí, že udržitelsnost nemá úplně zvnitřněnou- spolupráce s Cosmopolitanem, kde v rohu píšou, kde a za kolik daný hadr lze koupit atp.... Uvítám i tip na někoho jiného... Přednášky budou o cirkulární ekonomice, sociologie popírání klima změn, vymírání včel, ekologická stopa potravin a prezentace od Rebélie proti vyhynutí, takže ideál něco o zero waste obecně bo něco spojeného s hadrama... ještě jsem našla tuto dámu http://udrzitelnechic.cz , ale nechci, aby si tam někdo dělal reklamu na svoje tašky... kdyžtak díky
??? --- 7:44:57 28.5.2019
???: objednáno, tak uvidíme.
??? --- 21:32:56 25.5.2019
???: Muj kluk je ma, jsou velmi pekne usity a kvalitne vypadajici. Ma je zatim asi pul roku, tak tezko hodnotit vydrz.
??? --- 20:58:54 25.5.2019
máte někdo zkušenosti s botama z Vasky.cz?
SGNLR --- 11:34:17 21.5.2019
UMIAKI --- 22:29:13 13.5.2019
YYUGH: Zkus hledat na fler.cz - třeba brablik https://www.fler.cz/brablik
YYUGH --- 21:02:42 13.5.2019
Ahoj, zkusím to i sem... Hledám někoho, kdo šije batohy z pevných materiálů jako je banner. Díky.