Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Power of Now / O životě v přítomném okamžiku (Eckhart Tolle)
BEYONDMATTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BEYONDMATTER --- 1:14:34 14.6.2016
BEYONDMATTER --- 22:53:46 25.4.2016
yes to what is, is love...

Eckhart Tolle - The Grace Of Disaster
https://www.youtube.com/watch?v=nCrmE4aSU8w
BEYONDMATTER --- 1:22:10 1.3.2016
"Find that place, where the polarities actually don't... are not there anymore. The being - the I'm - is deeper than the form. And go there as much as you can... It may not totally free you of the longing, but that's ok. The longing will just become a thing, that's not longer overwhelming. And then, if, take action and see what happens."

Eckhart Tolle - Vztahy a touha po druhém
https://www.youtube.com/watch?v=irKq3yX2SBk
FIDO_LETI_DOMU --- 7:25:23 28.2.2016
SKATEMURAI: Good guy Greg teaches us, že mínuskování čehokoliv je pod úroveň. A GGGho učili největší velikáni přítomnosti. A jestli se někdo ptá jak velký, tak rozhodně ti větší- to každopádně.
FIDO_LETI_DOMU --- 3:28:34 24.2.2016
AGRICULTEUR: no, on to taky svym způsobem popisoval jako ten kristův úděl. Jakože jedna z cest k uvolnění se je smrt ega skrze donešení toho vlastního kříže do konce a vědět celou dobu, že to ego umře. Což přináší ale holt taky často hrozný útrapy, protože ego se brání jak může.
KEIKIN --- 15:23:29 23.2.2016
SKATEMURAI: asi je to imho o úrovni vnímání adepta, který se vydal na cestu osvobození.
Ovládání (ovládnutí) emočního těla patří k těm vyšším stupňům poznání laicky řečeno.
Bolest, kterou zakusili lidé během celé historie lidstva (války, drancování, znásilňování, mučení, otroctví) žije v ko­lektivní duši (zakódováno v DNA).
Možná pletu dohromady víc věcí, možná to vysvětlí jiný líp.
KEIKIN --- 9:29:40 23.2.2016
MUTHA: jestli to dobře chápu, tak pro něj změna myšlení nastala doslova přes noc. :-)
Je zajímavé si číst, jak jsou zážitky "probuzených" podobné a jak odlišné jsou cesty, kterými ho dosáhli.
KUATO --- 9:13:13 23.2.2016
KEIKIN: nekdy muze napomoct tak lidsky neresitelna obtizna zivotni situace, kdy neni zadne reseni, eventuelne vsechna reseni jsou spatna, ze clovek urcitym zpusobem rezignuje/prijme tu situaci - v tu chvili v nem jakoby neco umre a zaroven dojde k rozstepu vnimani do dvou i vice rovin. jakoby se posune teziste tve bytosti. puvodne bylo ve "vnejsim" svete, ted je "vnejsi" svet vniman jen jako jedna z vrstev, ale stejne vyznamna je i jina vrstva - klidu a miru, ktery je nezavisly na cemkoliv v tom vnejsim svete. dalsi praci uz pak je hlavne stabilizovat tento zazitek, protoze ten ma tendenci se zase vytracet, kdyz se clovek prilis zahledi/zapomene ve svete. ale ta prasklina, ktera se udela, kdyz je dost hluboka, tak uz se nikdy zcela nezaceli, takze je mnohem snazsi toho znovu dosahnout, staci mnohem mensi rany osudu, aby to vykoplo cloveka znovu do toho bodu, kdy se svobodneji dycha. kdyz se na svet divas "odsud", zda se vsechno mnohem snazsi, zda se, jakoby svet opravdu bezel podle nejakych pomalych cyklu vlastniho vyvoje, jako by zpival svuj pribeh, jakoby Buh byl basnik, ktery pise eposy a my ty eposy zijeme, ci spise muzeme zit, kdyz mame koule dovolit vecem, aby sly svoji cestou, protoze mnohdy mame strach - inu, veci nejsou uz pod kontrolou racia, coz je trochu desive.. jako kdybys zil nejakou sagu, kdy nejde o to, hned se dostat k cili te cesty, ale i jit klikatou cestou a zazivat ta ruzna dilci mala dobrodruzstvi, mit z nich potechu, nesnazit se preskocit hned z prvni na posledni stranu pribehu, dovolit, aby ty male dilci zazitky vytvarovaly a rozkosatily tve nitro novyma zkusenostma, vnitrnima zazitkama, emocema.. to vsechno v jedne rovine, soubezne ve druhe po celou dobu vis, ze jsi v bezpeci, v klidu, miru.. :o). IMHO :o).
AGRICULTEUR --- 8:53:54 23.2.2016
mam dojem ze pokus o sebevrazdu se stastnym koncem