Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
alzheimer
RAEVA
Rady, nápady, zkušenosti s touto nemocí v rodině
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POMYJAN --- 16:17:26 20.2.2017
POMYJAN: ...co ještě bylo pro nás velkým překvapením, jak nakonec přijmula realitu faktu, že k ní budou chodit "cizí paní" navzdory svému dřívějšímu tvrzení, že si cizího do bytu za žádnou cenu nepustí. (stejnou situaci tady už někdo popisoval). Naopak si to teď pochvaluje. Předpokládám, že stěžovací období ještě může přijít, ale důležité je, že spolupracuje.
POMYJAN --- 9:24:34 19.2.2017
JELYFISH: ...díky moc za postřehy. Právě, že domů si ji vzít nemůžeme. Naštěstí teď začaly docházet paní z charity, což nám umožňuje si trochu oddechnout. Ale souhlasím s poznatkem, že pokud má takový člověk řád, pravidelně pije a jí je to trochu lepší. Mluví z cesty, ale aspoň nemívá ty šílené psychostavy.
JELYFISH --- 7:30:39 19.2.2017
POMYJAN: Ahoj, nevím jestli ti to k něčemu bude ale my taky začali takhle - tj. pečovali jsme na dálku. Za sebe můžu říct, že tím, že jsme babičku přestěhovali k nám se spousta věcí paradoxně zlepšila - my měli víc času, netrávili jsme větší část týdne na cestách a stresováním se, co zase sama doma provedla a ona byla spokojená, že není sama. Oni jsou totiž lidé s demencí trochu jako děti a často mají různé strachy a úzkosti, takže tím, že jsou "uvnitř smečky" se paradoxně může ledasco zlepšit. Samozřejmě to ale nejde napořád a bez pomoci. Zkoušejte ještě terénní služby, i když vím, že mimo Prahu je to krize.
Dalším řešením je baba-sitting (případně v kombinací s vaší domácí péčí) :) Nám hrozně moc pomohla sousedka, která si potřebovala přivydělat a babička ji znala - pomáhala ji hlídat, a zkrátka se vším, co bylo potřeba.
Hlavní ale je získat příspěvek na péči a to pokud možno 4. stupeň (řeší úřad práce) - bez toho se asi nehnete, protože mít a nemít 12K na zaplacení případné pomoci je sakra rozdíl.
Jinak nemá smysl uvažovat v termínech profesionální a neprofesionální péče - jak jsem říkala, babičky a dědečkové s demencí jsou jako děti a moje zkušenost mi říká, že na ně platí přesně to, co na děti - řád, zázemí a laskavá péče - na to člověk profesionál být nemusí :)
Přeju pevné nervy a hodně štěstí! Kdybyste potřebovali poradit s něčím konkrétním, dejte klidně vědět do zprávy
VRINDAVAN --- 15:08:15 14.2.2017
???: Tak se stalo, žádné představy. U nás to bylo tak jak jsem psal, jestli jsi oboru znalá tak se Ti to asi nestne. Jistě, sociální pracovnice poradila paní řídící také. Každý to má asi jinak.
??? --- 13:44:42 14.2.2017
VRINDAVAN: Detenci takovymu člověku samozřejmě napíše hned, protože nemůžeš člověka hospitalizovat bez jeho souhlasu, kterej takovej člověk není schopen dát... A asi těžko si člověka, který není schopen dimise, vezme domů, takže logicky ve spitalu zůstat musí... Typicky mají psychiatrie oddělení gerontopsychiatrie, kde jsou lidi napříč demencemi, protože jejich etnologie už fakt nehraje roli... Máš dost pokroucene představy, jednak jako doktor vím jak to chodí, druhak jsem to řešila několik let ve vlastní rodině... O tom jak se dělaj přesuny a tím defakto pojistovensky podvody aby člověk mohl někde bejt a špitál nezkrachoval nemusíš vyprávět, to se děje všude
VRINDAVAN --- 12:42:59 14.2.2017
???: žádný lékař z psychiatrie se ti nepodepíše pro umístení člověka s alz mezi toxíky, alkoholiky, schizofreniky, nebo na detenční, proč by to taky dělal, takové lidi tam neléčí a nemají tam co dělat.:D může být tři měsíce na psychiatrii na příjmu pro staré lidi, pak si musíš sehnat LDN a když máš štěstí a je nekde volno tak na LDN můžeš být zase jenom tři měsíce. když LDN neseženeš přijede ti sanitka k baráku a tady máte babičku slečno cornelo, je to tvůj problém né někoho jiného, jak si kdo sežene důchodák je na každém.

řešil jsem to minulý rok touhle dobou s otcem kterému vykvetla demence jako růže rudá a vypálil byt. nikoho nezajímalo že nemá kam jít. za těch šest měsíců podytu na příjmu psychiatrie a LDN se to jakš takš stihlo že se mohl vrátit.

lidi by měli umřít doma a když to není možné tak by měl být důchodák kam můžou jít né si je přehazovat jako horkou bramboru.

ředitelka LDN mi řekla že jestli je pacientův stav vážný a zatím není důchodák a už má za sebou tři měsíce na psychiatrii příjem a další tři měsíce na LDN může se po čase zavolat rychlá a zase se nechat hospitalizovat na psychiatrii příjem. tak se dá získat čas jestli se rodnina nemůže postarat až se najde místo v důchodáku.
možná to někde chodí jinak to nevím, tady to tak chodí.

pak je možnost soukromého sanatoria kde berou hned s alz ale tam se ceny pohybují za pobyt kolem 20 tis měsíčně.
??? --- 9:33:57 14.2.2017
VRINDAVAN: Ale na to nepotřebuješ žádný oddělení při lidi s Alzheimerem.... A ano, pokud se nestará rodina, tak jde člověk do ldn, kam jinam bys taky chtěl lidi davat
VRINDAVAN --- 9:29:32 14.2.2017
???: jak jsem psal tady žádné oddělení na psychiatrii pro alz není jen příjem kde se určí diagnoza a čeká se na duchodák po třech měsících nikoho nevyhodí ale převezou na LDN kde s alz berou. tak to tady chodí.....
??? --- 6:58:34 14.2.2017
KOCOURMIKES: Však jsou, ale málo
??? --- 6:49:08 14.2.2017
VRINDAVAN: Pokud je indikovana psychiatrická péče na uzavřeným oddeleni, tak toho člověka nemůžou vyhodit na ulici jen tak ze uhodil třetí měsíc