Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DOKKTOR --- 19:40:12 31.1.2016
DENDROBATA: pokud dáš akumulačku níž než kotel, tak do ní nedostaneš teplou vodu. pokud ji dáš výš než kotel, tak nedostaneš bez čerpadla teplou vodu z ní.
jinak kamarád má samotíží řešené topení v přízemním baráčku (čili všechno v rámci jednoho podlaží) a funguje mu to. trubky od kotle vedou pod stropem a vrací se do kotle po zemi
CYBERBARA --- 17:24:58 31.1.2016
ZATAMOKO: a z těch kamen jde rovnou sprcha?? (tím myslím hadice)... a jde u nich nějak kontrolovat tepllota, aby se člověk neopařil??
ZATAMOKO --- 16:31:12 31.1.2016
CYBERBARA: Co tlakova lazenska kamna? Teda pokud bys netrvala na elektrine.
CYBERBARA --- 16:28:11 31.1.2016
zdravím chytráky elektikáře/stavaře/řemeslníky a všecky, kdo tu jsou... mám dotaz: dostavěli jsme barák a už skoro žijem, jako lidi... akorát furt nemáme koupelnu, budem ji řešit na jaře... a ne že bych neměla chlapa největšího machra na světě, ale když mi vysvětluje systém ohřevu vody, nádrží, čerpadel, tak mi to přijde tak nějak složité... snažíme se na baráku si vše udělat tak nejprimitivněji, jak to jen jde, abych to případně mohla opravovat i já a aby se lehce dalo zjistit, kde je potíž - když se nějaká vyskytne...
Potřebujem vymyslet, jak zajistit, abych si v připadě potřeby mohla ohřát cca 30 - 50l teplé vody a pak ji dostala do hadice, kterou se poleju... jednoduše řečeno... Máme k tomu k dispozici sklepní prostor pod koupelnou, koupelnu a patro nad koupelnou. Máme elektřinu a máme vojenskou sprchu (takový hodně výkonný průtokový ohřívač). Jestli jste někdy u někoho viděli něco jednoduchého, případně to máte sami nainstalované, dejte tip :) děkuju...
OGMIOS --- 12:57:34 31.1.2016
Kdyz by pak chtel hrat akumulacku patronou tak patrona je dole a tepla voda bude stoupat v ni nahoru, rozjede se pak samotiz v cely soustave?
OGMIOS --- 12:55:19 31.1.2016
Leda ze by mel akumulacku jen jako vyrovnavaci nadrz a prez ventily by osetril jeji odstaveni pro rychly nahrati radiatoru...?
??? --- 12:05:02 31.1.2016
Dobře udělaná samotíž na dobíjení akumulačky kotlem fungovat bude, ale při topení z akumulačky se už bez čerpadla neobejdeš.
DENDROBATA --- 11:01:22 31.1.2016
JADR: Pantátovi na obrázku to funguje zdá se bez čerpadla a přitom převýšení není nijak markantní, trubky má 1coulky meděný .. mám dojem že se tím brání výrobci těch kamen abys neupekl ten výměník .. možná se zapojením ochlazovací smyčky což jsou kačky navíc zase
CUKI --- 9:56:04 31.1.2016
JADR: pomaleji, ale nezávisle na EE :-). Primárně bych se snažil o co nejlepší samotíž a pak případně podpořil čerpadlem...
JADR --- 9:50:02 31.1.2016
DENDROBATA: já o samotizi uvažoval ale bylo mi řečeno že se musí použít velké průměry a pak to funguje pomaleji, tak jsem zvolil nízkoenergetické čerpadlo.