Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SVETLUSKA222 --- 14:47:15 22.10.2017
IV0: Stavíme z VPC Kalksandstein, a super materiál..
CUKI --- 20:37:07 21.10.2017
LINKOS: NN to špatně chápeš co jsem napsal. představ si že tam máš třeba vodu a odpady vysekaný do toho Ytongu. budeš muset mít pod kontrolou rosnej bod v tom místě. Stejně tak s tou omítkou. Musíš pohlídat, aby to bylo difuzně otevřený.
ZATAMOKO --- 18:20:44 21.10.2017
LINKOS: a nepouzivas se v drevostavbach prave pro tyhle ucely instalacni dutina?
LINKOS --- 12:29:59 21.10.2017
CUKI: neplet si parotesnost s nepruvzdusnosti. Pokud vysekas slic do ytongu stale mas dost materilu ta tim,co je nepruvzdusny. Kdyzto kdyz reses prostupy skrze centimetr tlustou osb desku uz jdes skrze nepruvzdusnou vrstvu
CUKI --- 11:31:17 21.10.2017
LINKOS: Tak mě se OSB líbí i pohledově pokud je jen někde. Ale stěny mám rád bílé, takže je většinou pohledové pouze na stropě. Ty prostupy jsou problém, ale to je u čehokoliv. U té OSB desky máš menší šanci je nechtěně poškodit, proto ji rád používám i když je dražší než obyč. parotěska. Jinak OSB můžeš normálně omítnout.
A pokud místo toho někdo použije Ytong, tak to stejně nevyřeší. Protože ty rozvody budou v tom materiálu a ke kondenzaci často dochází taky. Ytong je totiž velmi nasákavý a sice velmi prodyšný, ale jakákoliv finální vrstva bude vždy parotěsnější než Ytong. Takže v těchto detailech často nastává problém. Takže to sice neřešíš u pevného materiálu, ale je to chyba.
LINKOS --- 23:02:19 20.10.2017
CUKI: jednak mi vadi slozeni a krasou tedy take neopliva,ale o pohledove kdekoli bych ani neuvazoval
Ta vnitrni vrstva osb, ma delat nepruvzdusnou vrstvu,ale prakticky kazdou krabickou,prostupem s vodou,topenim atd,ji narusujes a mel bys to pak resit pretesnenim,coz nemusi byt dlouhodobe reseni i kdyz se to vubec povede udelat poradne. To u pevneho materialu neresis
CUKI --- 22:37:54 20.10.2017
LINKOS: no já nemyslel aby to podkroví bylo obytné, ale aby bylo možné tam vlézt a zkontrolovat, natahat elektriku a pod.
Co máš proti OSB desce? Vadí ti jako taková, nebo jako pohledová vrstva? neprůvzdušnosti nevěříš v jakém smyslu? Ta OSB tam není nutná, dá se to řešit všeljak
LINKOS --- 12:09:29 20.10.2017
CUKI: drevene nastavbe se chci urcite vyhnout,nelibi se mi jednak to ze to je sama osb deska a druhak nepruvdusnosti moc neverim.
to provetravane podstresi jsem zatim nejak neresil
Bud pultovka, nebo sedlovka s malim sklonem,ale nechci to mit jako podkrovi,je to opruz,mel jsem u nasich takovy pokoj a nelibi se mi to.
LINKOS --- 12:09:29 20.10.2017
CUKI: drevene nastavbe se chci urcite vyhnout,nelibi se mi jednak to ze to je sama osb deska a druhak nepruvdusnosti moc neverim.
to provetravane podstresi jsem zatim nejak neresil
Bud pultovka, nebo sedlovka s malim sklonem,ale nechci to mit jako podkrovi,je to opruz,mel jsem u nasich takovy pokoj a nelibi se mi to.
CUKI --- 21:55:53 18.10.2017
LINKOS: Ona ta sedlová střecha má něco do sebe. Nevím kde to leží, ale pokud jsi v nějakém vyšším sněhovém pásmu, tak bacha na nerovnoměrné zatížení základů. U starších staveb to někdy je potřeba řešit. Osobně se pultovkám většinou vyhýbám, protože to mezi sedlovkami často vypadá jako pěst na oko.
U pultovky je výhoda že nejsi v patře omezen na okna pouze ve štítu. Netrval bych na plnohodnotném patře. Pokud by na jedné straně začínalo patro ve dvou metrech, je to už ok.

Na starou zděnou stavbu bych asi pokračoval jako samostatnou dřevěnou nástavbu, pokud si to můžeš dovolit.
U pultovky s nízkým sklonem se většinou rezignuje na provětrávané podstřeší, což mi přijde škoda, ale vyjde to zase levněji a je to jednodušší.