Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIFFI --- 20:50:30 16.1.2017
VESPER_INDIGO --- 0:32:47 16.1.2017
Jak si doma udělat kořenovou čistírnu odpadních vod : Ekologický institut Veronica
http://www.veronica.cz/otazky?i=342
STETKA --- 9:47:03 10.1.2017
DON_PEDROPOULOS: přesně tak, vlhkost z domu určitě půjde do izolace - může to ale trochu vydejchat přes to zdivo - záleží na tom jak vypadá, jestli je na něm nějaká difúzně zavřená omítka tak to je dost problém - to ostatně ilustruje, že vedeme spíš akademickou debatu - ovlivňuje to spoustu věcí (třeba přítomnost/nepřítomnost řízeného větrání...)
DON_PEDROPOULOS --- 17:26:05 9.1.2017
STETKA: K tomu zděnýmu štítu - no právě čistě selským rozumem, když nějaká vlhkost v domě vznikne a projde skrze SDK, tak by se zřejmě mohla kondenzovat v tý vatě, která ale blbě vysychá. Pak by přece mohly vzniknout problémy s plísní apod. - a v tom domě se ta voda prostě kondenzovat bude ne?
STETKA --- 14:27:37 9.1.2017
DON_PEDROPOULOS: Nemám rád, když je nasákavá izolace uzavřená mezi parotěsný roviny - když už se tam nějaká vlhkost dostane, což se prostě stane, tak se pak těžko vydejchá...
Co se týče toho zděného štítu, tak to ideální není, ale rozhodně se to tak dělá a asi to většinou nějak funguje...já jsem to naštěstí nikdy řešit nemusel, takže asi úplně neporadím...
DON_PEDROPOULOS --- 12:26:03 9.1.2017
STETKA: ok, takže OSB může folii nahradit. Proč myslíš, že by mohl být problém s tou izolací mezi dvěma osb stěnama?
Druhá část té otázky se týkala toho druhého štítu, který je zděný.
STETKA --- 0:13:01 9.1.2017
DON_PEDROPOULOS: osb je parobrzda - to, že dali sdk přímo na ni, jako problém nevidím, spíš by mně vadilo, že je izolace uzavřená mezi dvě osb...
DON_PEDROPOULOS --- 11:50:41 8.1.2017
Zdar,
mám dotaz ohledně montáže SDK v podkroví. Střecha je skladba vata, hl. folie, SDK. Ale řeším štíty, jeden je dostavovanej dřevěnou konstrukci, tzn. že tam je OSB, vata, OSB a na to firma dala rovnou SDK. Druhý štít je zděný (pouze 150mm), firma dala vatu a na to přímo SDK. Není tohle trošku problém? Nechápu, proč nedali parotěsku všude, mělo by to tak být? Díky moc.
PSYKO --- 7:29:17 29.12.2016
vyroba nepálených cihel v Indii
India's most innovative ideas implement by common people | must watch
http://www.youtube.com/watch?v=OBBHA_Mz3vI
CUKI --- 15:37:13 21.12.2016
Pasivní domy v přírodě i uprostřed Prahy. Originální stavby se zelenou střechou šetří vodu i energii na vytápění |
http://archiv.ihned.cz/...u-strechou-setri-vodu-i-energii?utm_source=aktualne.cz&utm_medium=carousel