Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 12:18:17 29.11.2016
CUKI --- 14:32:00 27.11.2016
VZDÁLENÁ INSPIRACE :-)
Cíl Mars: koncept lidské kolonie na Marsu - Ekologické bydlení
http://www.ekobydleni.eu/architektura/cil-mars-koncept-lidske-kolonie-na-marsu
CUKI --- 19:12:04 23.11.2016
NAVRY: Běžně? Co si pod tím představit? Já se tím hlavně moc neživým a navíc se teď vydávám cestou malých (25-50m2) nízkorozpočtových staveb, kde se tohle řešení moc nehodí. U sebe, necelej 10 let zpátky, jsem zase neměl na takové řešení moc peněz, takže se šlo cestou kompromisu co jsem zde popisoval. Na dřevostavbu jsem si zase sám netroufal, z důvodu technologické náročnosti na provedení. Teď zase jedu spíš ty dřevostavby.
Mám pár projektů, které bych chtěl v budoucnu zrealizovat až budou peníze, nebo těmto řešením nakloněný investor v mém okolí. Nicméně i když se jedná většinou o řešení, co je zatím neodzkoušeno a nic podobného jsem nikde nenašel, tak nejsem žádnej extrémista a nestavím z odpadků jenom proto že jsou. Pokud zakopanej domek jedině BETON a to s velmi specifickými požadavky na materiál i technologii.
NAVRY --- 13:48:11 23.11.2016
IV0: to vyhovuje, ještě nemám ani projekt. Budu na tebe pamatovat :)
IV0 --- 13:00:29 23.11.2016
NAVRY: Mám :) Prodávat ho budu až příští rok.
NAVRY --- 12:42:12 23.11.2016
IV0: Máš ho ještě? :)

CUKI: Děláš takový projekty běžně? Plánuju částečně zakopanej domek v mírně svažitym terénu a chtěl bych se inspirovat hotovejma projektama
NYKRUK --- 8:03:59 23.11.2016
OGMIOS: ne mašinu, ale taak, že DPH bude zaplaceno a nelze ho pak odečíst z ceny v daňovém přiznání.
OGMIOS --- 6:32:34 23.11.2016
NYKRUK: nepochopil jsem to s temi platci a neplatci dph, proc by tu masinu clovek nemel videt?
NYKRUK --- 23:16:00 22.11.2016
U těhle strojů existuje taková imaginární cenová hranice, která rozhoduje o tom, jestli jsi poslední majitel a pak šrot a nebo jestli jsi jeden z majitelů, který si udělá co potřebuje a pošle to dál. Někdy boj o to, abys nebyl poslední majitel je fakt zoufalý a hraničí s celkovou rentabilitou plánu. (Že já sem si to radši nenechal udělat, že jsem si radši nepřiplatil a nevzal si CATa z půjčovny). Ideální varianta je koupit mašinu v kondici - zabavený leasing, končící důchodce - prostě stroj z provozu. A ne nejlevnější odloženou mastnou vyhrkaninu s 15 000 mth a orezlou lopatou v bazaru. Dovoz z venku je diskutabilní, protože náklady na přepravu jsou hodně vysoké a pokud není v zahraničí partner, kterému se dá 100% věřit, tak to ve výsledku může být ještě větší průšvih než varianta z CZ bazaru. Další věc je, že 99% strojů mají plátci DPH, takže fyzická osoba neplátce DPH vysolí a už ho nikdy neuvidí.
Chce to dobrou kalkulaci, kolik materiálu chceš přesunout a kolik by to stálo na zakázku nebo s ofiko půjčenou mašinou. Pak to porovnat s variantou sekáč a radši vycházet z toho, že na konci projektu bude cena stroje nula + cena šrotu. 8 tun Caterpillaru je pořád min 30 tisíc + prodaný náhradní díly :) Když to vyjde líp a odjede to k dalšímu kupci, tak pohoda:)
CUKI --- 21:16:28 22.11.2016
JADR: on je problém podle mě v tom, že jakmile je něco více lidí, tak se o to nestará nikdo