Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DEVIL --- 21:23:37 18.2.2020
PRASECI_SOIREE: kolik stoji balik ty celulozy?
SNUPAK --- 14:08:18 15.2.2020
NYRLEM: No reálně je ta zkusenost spíše taková, že jezírko je koníček spíš než bezúdržbová funkční věc. zas na druhou stranu okolo klasického bazénu taky lítáš, čistíš, měříš, doplňuješ. na některých zahradách to funguje velmi pěkně, ale dvakrát ročně to větší údržbu chce.
NYRLEM --- 21:42:58 14.2.2020
SNUPAK: precetl jsem si nekolik clanku, kde varuji, ze realne to nemusi stihnout nastup sezony, ta je kratka (4 mesice) a taky ze po nekolika letech se to cele ucpe koreny rostlin, ktere to mely cistit a bude potreba to castecne rozebrat .. tak nevim :) chtel jsem tak 40 m3 na zahradku na plavani, mozna spojit s aquaponii a zastresit a ted si nejsem uplne jistej ..
PRASECI_SOIREE --- 0:36:20 13.2.2020
BIO mineralizace, živé cihly, které se množí pomocí bakterií :: Voda235
https://voda235.webnode.cz/l/zive-cihly-ktere-se-mnozi-pomoci-bakterii/
PARRHESIA --- 21:19:24 10.2.2020
NYRLEM: V Radotine na tom biotopovem bazenu ted hledaji udrzbare, mel jsem se tam dostavit na pohovor.. Me tato tematika taky zajima, stejne jak akvaponie. Vysel mi nakonec, jiny kseft, skoda,, mohl jsem tam vyziskat zajimave zkusenosti..
SNUPAK --- 0:16:26 9.2.2020
NYRLEM: U pár realizací jsem byl a pamatuji si, že nějaká minimální plocha je. Jde o délku břehové zóny. Podle mě by se to dalo stlačit použitím hodně poreznich materiálů do filtrační zóny. Tím by se nahnal povrch, na kterém sídlí přátelské bakterie a další. Plus dobrá technologie - přepouštění z koupací do filtrační zóny, uv lampa. Určitě by to chtělo konzultaci s někým zkušeným na místě.
NYRLEM --- 15:45:49 8.2.2020
Mate nekdo zkusenosti se stavbou biotopu, bazenu, ktery je cisten prostrednictvim vodnich rostlin? Resim, nakolik je pravdou, ze minimalni plocha by mela byt 70 metru a cim se to da stlacit ..
CUKI --- 12:51:03 3.2.2020
DOKKTOR: přesahy střech se tam nepočítají, pokud nemají podporu.
GOR: :-D Bacha aby si to tady nepřečetli, za chvíli to můžou mít v letáku...
NIMBUS: všechno jsou to koniny. Jen se dobře prodávaj. Prioritně je potřeba projektovat takovou stavbu, která tyhle nesmysly vůbec nepotřebuje a nebo jen minimálně=že je to ekonomický i ekologický nesmysl...
Bohužel nonsence dnešní divné doby
PRASECI_SOIREE: bacha jen na vlhkost a na velmi mizerný izolační vlastnosti. Stačí malá vlhkost a dost slehává. Výhodou je ale dobrá recyklovatelnost.
PRASECI_SOIREE --- 17:00:18 26.1.2020
ČESKÁ IZOLACE - foukaná ekologická tepelná a akustická celulózová izolace  |  Enroll CZ spol. s r.o. - Foukaná izolace a zateplení Liberec
https://www.enroll.cz/cs/ceska-izolace_foukana-ekologicka-tepelna-a-akusticka-celulozova-izolace/
NIMBUS --- 8:29:43 26.1.2020
GOR:
KCHARI:
PRASECI_SOIREE:
Díky, díky :)
Celé je to nějakej blud:
Rekuperácia STIEBEL ELTRON s rozvodmi 3600 eur
tepelné čerpadlo vzduch vzduch Mitsubishi Electric 1500 eur
elektrické fólie Heatflow Ramis eu 980 eur
dizajnové krbové kachle Zaragoza od Thorma 470 eur
Ty ceny jsou taky nějak mimo, ne? I ta kombinace je fakt podivná