Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 8:20:23 19.5.2017
MAR_TINA: No mě šlo spíš o to, jaké možnosti mám, když si koupím auto, které má mít nějaké parametry a po více než dvou letech zjistím, že ty parametry nesplňovalo už od začátku. Viz třeba VW koncern.

LINKOS: Tyhle porodní bolesti jsou jasný a má je asi každá čistička. Bakterie prej žijou a po téhle stránce je to v pohodě, ale už na začátku výrobce udělal nestandardní opravu, že nějakou část odstranil a pozměnil. Udělal tam jiný otvor skrze komory a ani jeden z těchto zásahu není v projektové dokumentaci.
Prostě přijde mi to jako analogie toho, když sám výrobce-prodejce odstraní při záručních opravách odstraní u auta palivový filtr protože se díky němu auto pokazilo.
MAR_TINA --- 23:00:22 18.5.2017
CUKI: oni by asi museli postupovat přesně podle zákona. Do dvou let reklamovat prvně, každou opravu včas reklamovat a jakmile nastane 3x stejná závada / 4x různá chtít zpět peníze.

Můžou se zkusit dohodnout s výrobcem na výměně za jiný model za dobrou cenu, připojení tam a ven by mělo pasovat na jakoukoli čističku, potřebná velikost "díry v zemi" na vlastní čovku bývá také podobné u stejně výkonných modelů.
LINKOS --- 22:53:24 18.5.2017
CUKI: z lackeho pohledu ma vyrobce atest a je na uzivateli jak to provozuje. Dokonce si myslim,ze muzou prijit z uradu,udelat test a pokud to nebude v norme mohou pozadovat po majiteli napravu. Jako roze**at tydle cisticky je vazne snadny,spatna dezincekce,spatna vune do zachodu,spatny myci prostredek, opomenuti dopneni bakterii, nepouzivani cisticky prilis dlouhou dobu,prilisne pouzivani v kratkem case...
Predpokladam,ze udrzbu plati uz davno ze sveho a zaruka byla kolik,dva roky? Co ted po vyrobci muzou chtit?
MAR_TINA --- 22:45:29 18.5.2017
CUKI: čistička má kontrolní místa odkud se mohou brát vzorky. Poslední taková kontrola je / by měla být pažnice těsně za výpustí do vsaku, tam lze provést odběr vzorků - měly by mít deklarovanou čistotu - i kontrolovat hladinu vody. Je-li za čov zařazena retenční nádrž, je to o to snažší.
CUKI --- 22:34:28 18.5.2017
MAD_MAN: Tak sousedi už jsou asi osm let na trati :-) Mě spíš jde o to jak se to řeší obecně, na základě nějakého rozboru vody, nebo jen pohledem? Jak se kontroluje čistička, že funguje správně? Ten atest či to co je, který dostane majitel při koupi, platí stále? Tedy, že čistička funguje neomezeně dlouhou dobu? Nebo má úřad životního prostředí možnost nějaké kontroly?
MAD_MAN --- 22:15:51 18.5.2017
CUKI: vidím to jako běh na dlouhou trať, odborné posudky pro a proti... nejlepší by bylo asi sehnat odborníka co by to opravdu vyladil, případně navrhl úpravy když výrobce to evidentně nezvládá
CUKI --- 21:17:31 18.5.2017
MAR_TINA:
LINKOS: Já nemyslel, že by vylévali zbytek pánve do dřezu, ale když umeju nádobí tak se toho tam dostane dost i tak. Do myčky používají tuším něco ekologicky přijatelnýho, prací prášky jsou ale běžné svinstva.

Problém je že ta firma tu čističku celou dobu "ladí" nikdy to nefungovalo ke spokojenosti majitele. A co mi to přišlo, tak se jednalo o nějaký pokusný výrobek.
LINKOS --- 19:29:38 18.5.2017
CUKI: tuk totiz nepatri do cisticky, krom toho,ze spusobuje problemy v cistickach,tak taky zanasi odpadni trubky a prilepuje dalsi necistoty. Nektere obce uz na to prisli a delaji osvetu a pomahaji se zpetnym odberem v pet lahvich. Vytrideny to ma jeste vyuziti.
MAR_TINA --- 18:50:24 18.5.2017
CUKI: co vím, ale moc toho nevím, tak tuk je pro čističky všeobecně problém. Lidi, co pečlivě ladili chod 1) nevylévají tuky do odpadu, mají zvláštní nádobu a tu pak hodí do popelnice nebo vyvezou na sběrný dvůr. I jenom blbé slití pánve po smažení řízků 2) jako tuk se chovají aviváže a některé tekuté prací prostředky. Místo toho používají prací prášky (sypké) a máchadlo (roztok kys. citronové nebo octové). 3) naopak do myčky se dávají takové ty jarové a jiné polštářky s detergentem, ten to zbylé minimum tuku rozdělí na dost jemno.

Na reklamaci mi to,zejména po 8 letech, nepřijde.
CUKI --- 18:39:39 18.5.2017
Nemá někdo zkušenosti jakým způsobem se reklamuje čistička? Sousedi mají cca 8 let čističku se kterou jsou od počátku samé problémy a firma se k tomu staví dost laxně a neodborně.
Za poslední 3 roky se vyměnil konečný zemní filtr, který je postaven na nevhodném místě pro údržbu a hlavně se stále zanáší tukem, který čistička prostě neumí odfiltrovat. Řešení které udělali v podobě toho, že vyměnili náplň za mnohem hrubší zrnitost z mého laického hlediska nepovažuji za dostatečné řešení, protože to teď zanáší tukem následnou nádrž kam odtéká voda se zemního filtru, která by měla být již čistá.
Nejde o to, že by se čistička nějak porouchala, ale mě přijde, že tento koncept prostě nikdy nemohl dlouhodobě fungovat.
Řešil tu někdy někdo něco podobného?
dík