Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dotace a dotační programy
RENDALF
Přehled aktuálních dotačních programů z EU a jiných fondů, vlastní zkušenosti s žádáním a získáním samotné dotace a pod.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MORPHLER --- 10:47:03 18.12.2017
MORPHLER: a neco k tomu pokud si to chcete trochu proklepnout.. https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7jj0oa/im_donating_5057_btc_to_charitable_causes/
The Mysterious Pineapple Fund is Giving Away $86 Million in Bitcoin | Inverse
https://www.inverse.com/article/39443-pineapple-fund
diky : [ HANT @ Bitcoin - digital peer-to-peer cryptocurrency ]
MORPHLER --- 10:42:53 18.12.2017
http://pineapplefund.org/ pred par dny spustili. 86M USD (v BTC).. zatim podporuji projekty jako treba MAPS a EFF. Jednoducha zadost a imho docela fer podminky (nenova neziskovost registovana ve sve zemi) zkuste :) .. psycho je ze diky pohybu BTC rozdali vice nez 6M ale hodnota fondu v USD je jen o 2 mene .) stoji za tim jen par jednotlivcu, co meli strasne levne stare BTC a chteji je vyuzit dobre a ne na sebe.
KETHAMINA --- 9:50:39 30.11.2017
BABBA: ahoj,abychom si rozuměli, nehodlám poskytovat bezplatné poradenství ani dělat analýzu dostupných dotačních příležitostí pro váš spolek. Snažila jsem se říct, že jak veřejně prospěšný, tak normální podnikatelský záměr potřebuje dobrý (promyšlený) plán, včetně zohlednění rizik a průzkum trhu.

Otevřít svůj atelier,je tak prazdná informace, že už fakt nebudu dál reagovat. Místo zdá se utajené. Takže shrnuto podtrženo, na zakladě (ne)poskytnutych info neznám nikoho,kdo by vás podpořil a kde byste mohli žadat. Good luck.
BABBA --- 8:53:27 30.11.2017
KETHAMINA: ano tak je to mysleny. kdyz se podivas na atelier http://www.malovanikresleni.cz/
tak jsou take zapsany spolek a jejich kurzy jsou hodne drahe. Proto nas na zacatek napadlo zkusit zazadat o dotaci. Pokud by ji nedostala, tak by se vzala pujcka. Nejake reference ma, od rodicu nebo deti. Ted uci v ruznych atelierech ale chtela by prave otevrit svuj.
KETHAMINA --- 8:45:53 30.11.2017
BABBA: můžu se zeptat proč to nebudou normální placené kurzy, kde lektory a nájem uhradí účastníci?

Bezplatné akce se financují spíše pro děti ze sociálně slabých rodin a to v Praze není úplně nejrozšířenější cílovka, respektive dost by záleželo kde přesně v Praze se to má konat. Zaroveň bez reference a nějakého projektového logframe úplně nový spolek bez historie nic nedostane, jací partneři a zavedené organizace se sdružením spoluprácují?

Vychází vznik toho spolku z poptavky konkrétní radnice nebo analýzy SVČ, které nepokrývá zájem uchazečů, nemá bezbarierový přístup a velký počet dětí se tam tak nemůže dostat a kámoška má bezbariérové prostory, ....nebo kde padla myšlenka založíme spolek?

Poslední dobou mi přijde, že diky rozšiřování běžnosti Čapího hnízda, se lidé při tvorbě bussines plánu rovnou poohlíží, co by platili z dotací, aniž by věděli, jaká cílová skupina bude mít o jejich zboží zájem. Jestli chce kamoška otevřít kurzy a nedaří se jí je naplnit, tak dělá něco blbě a dotace to nevyřeší, obzvláš teda, pokud chce investovat do zprostředkovatele, co za ní podá tunu žadostí, které ona zaplatí.

Na začátek si může zkusit požadat o konzultaci bussines plánu na Um sem um tam, pokud nemá zkušenosti ani reference, rozhodně začít bezhlavým psaním žadostí bude naprostá ztráta ćasu.
BABBA --- 8:31:25 30.11.2017
KETHAMINA: pro deti ruznych vekovych kategorii, od 3 do 15 let ale i pro dospele. jednalo by se o kurzy malovani a kresleni, ruční grafiky, ilustrace atd. bylo by to v Praze. hlavnim cilem je podporovat umelecky rozvoj, zdokonalovani ve vytvarnych technikach, ucastnit se soutezi a vystav. dotace chce na prvotni naklady: nakup materialu (stojanu, barev, papiru, stetcu atd.), na prvni dva najmy a vyplaty lektorum, techniku, opravy v novem prostoru (malovani atd.), nabytek atd. vcera ji zapsal mestsky soud jako spolek. staci takto?
KETHAMINA --- 21:40:22 29.11.2017
BABBA: říkáš moc málo informací. pro jaký děcka?kde v ČR?o jaké jde kurzy? Co je jejich cílem?na co přesně chce dotace? Jaké má reference? Jaký subjekt by pro pro ní žadal, když ještě nemá organizaci?
BABBA --- 13:27:19 29.11.2017
Ahoj, přítelkyně chce otevírat v únoru 2018 neziskovku s výtvarnými kurzy pro děti. Je možné ještě zažádat o dotaci? Kde je to možné? Má to cenu přes CYRRUS ADVISORY nebo eDotace? Nebo je to drahé? Díky za odpověď
RENDALF --- 21:16:45 22.3.2017
MŽP spouští druhou vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle další 3,4 miliardy korun na výměnu starých kotlů - Ministerstvo životního prostředí
http://www.mzp.cz/cz/news_kotl%C3%ADkove_dotace_2.%20vlna
ETERNITY --- 23:57:32 21.3.2017
CASTROL: jj, jsem v kontaktu. Kazdopadne mnohokrat dekuju za nazor.