Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Koně a přirozená komunikace
NYEMI
Koně z jiného úhlu pohledu, než jako cvičební náčinní.
Zvídaví lidé vítaní, stejně jako vlastní zkušenosti.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CAROLIAN --- 7:10:04 30.11.2015
NYEMI: a nebo prostě vnímá to, jestli mám nějaký cíl.... on je fakt trail horse, on potřebuje "někam jít", ne jen běhat dokolečka... on jízdárně nerozumí, on to dělá protože to po něm chci, ale když jsem ho dneska vzala na trail, tak mi přišlo, že najednou se mu rozsvítilo a hrozně se uklidnil (a to prosím navečer, zavlekla jsem ho do černého lesa - se vstupem na ten trail má většina koní problém - je to z kopce, zarostlé stromama, je tam tma atd.) - jako měla jsem ho na vodítku, takže jsem šla první, ale zdaleka nebyl tak rozpačitý jako když chodíme po stájích...

... no on to vůbec byl zážitek... jsem vzala děti - dcera jela na poníkovi a syna jsem měla v záloze, kdyby se poník nějak plašil - a poník skutečně byl poněkud nervní... no jo no... ale u tohodle poníka těžko říct... ve stájích je šílený bugr, zrovna se to semlelo, že se mění osazenstvo a ti co zůstávají, tak se různě stěhují - od prvního máme novou managerku, tak se věci různě hýbou, uvidíme jestli k lepšímu (z mého pohledu ano, ta původní mgr tam byla osmnáct let a byly různé zvláštní dohody, každý platil jinak - a třeba poníci jsou v jednom výběhu dva a každý platí plnou cenu, zatímco jinde je ve dvojitém výběhu jeden kůň za poloviční cenu - tj. čtvrtinu toho, co platí ponclové - a podobné radosti)... to nic nemění na tom, že ve stájích je pěknej zmatek a koně jsou vycukaní...
NYEMI --- 5:48:37 30.11.2015
CAROLIAN: To zni, jakioze hodne vnima posun vahy.
CAROLIAN --- 23:27:30 29.11.2015
tak Ned přežil dva dny bez mého dozoru :-)... ale je to rypák, když jsem ráno přišla, tak měl zamrzlou vodu - jsem myslela, že si s tím poradí - a nic (v Arizoně si to koně prostě rozbili čumákem - tohle navíc nebyl ani pořádný led, jen takový škraloupek).... (ne, nemáme ohřívadla do napáječek, protože v Kalifornii přeci NEMRZNE - ale myslela jsem, že s ledem ve vodě se na horách setkal běžně - a nebo že by neměl žízeň?)

trošku jsme courali po ranči a tak - on je zlatíčko na čištění, nohy sám podává, na sedlo drží, jediné co nemá rád je sahání na uši (vadí mu to i když nandavám uzdu). A fakt je to "trail horse" - on půjde kam já určím, ale cestu si vybírá sám... takže přesvědčit ho, že na jízdárně chci aby šel PŘES ty tyče (jen na zemi ložené), když kolem je TOLIK místa, se podařilo až na druhý pokus. Není problém projít s ním do úzkého prostoru - mezi přívěsy, přístřešky atd. - to mu nevadí, když je tam jasná cesta, ale třeba na široké cestě se bude vyhýbat loužím...
Dále jsme si vyjasňovali, že i když jemu je jasné, že domu vede zkratka (kozí stezka, dá se teoreticky švihnout prudká zatáčka přes rožek a tak), tak budeme chodit po cestách. Pak ještě jsme trénovali nasedání - že v okamžiku kdy balancuju nad sedlem se NEBUDE nikam odcházet a počká se na pokyn... a tak... zajímavý je, že hrozně funguje "na hlavu" - kam otáčím hlavou - v okamžiku, kdy se rozhlížím, tak si to šněruje jak ožrala, fakt musím sedět a hledět přímo před sebe :-).
Pořád ještě ho musím upomínat, že na něm sedím - je jak vlak s tou záchranou brzdou, kde když mašinfíra nemačká čudlík v určitých intervalech, tak se vlak zastaví - Ned to samý, když nepřicházejí pokyny, tak začne zpomalovat, fakt na něm musím "jet".
NYEMI --- 21:34:34 29.11.2015
Je v planu pruh s hradbickou, ktera bude mit na vrcholech trasne a rolnicky. Jeden pres prsa a druhek prave pres zadek. Taky to bude asi zluty, nebo mozna cerny.
ANABEL_LEE --- 21:17:18 29.11.2015
me by se libil zlatej drak na zadku!
PES --- 20:48:45 29.11.2015
NYEMI: ještě olemovat a postupně vyšít nějaké vhodné ornamenty (zlatou nití :-)) a bude to i do bitvy...
CAROLIAN --- 6:46:59 29.11.2015
haha, budu muset tedy nafotit naše kozy v průvodu :-))... zkoušeli jsme kostým a vypadá to dobře... akorát teda nevím, co budou říkat kozy na průvod. Poníci půjdou taky (bez jezdců), ale tam jsem se nějak neangažovala - myslím, že čtyř koz budu mít tak akorát :-))
PES --- 1:45:51 29.11.2015
NYEMI: do průvodu se to určitě stihne a bude to vypadat "epesně" :-)
NYEMI --- 21:01:37 28.11.2015
UAAAAGH! Jeste to neni hotovy a uz to je epicky! Co teprve, az to olemuju a pridam tomu trasne a ozdoby a hradbicky!
Jely jsme to otestovat na jizdarnu, jestli z toho nebude nervozni, a Sol se tvarila nerudne jen kdyz jsem ji to ukazala. Kdyz jsem to na ni nandala a nasedlala, tak uz ji bylo sumak, ze kolem ni vlajou cancoury.
Jen skaredy, spatny fotky, byla tma, ja jsem byla hodne vzrusena, takze Sol nechtela stat, a jeste jsem si nevsimla, ze je ohrnuta decka.
[http://i369.photobucket.com/albums/oo138/nyemi/cabra_02_zps5eat5isj.jpg]

[http://i369.photobucket.com/albums/oo138/nyemi/cabra_03_zpspaosifyg.jpg]
NYEMI --- 14:38:25 28.11.2015