Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Koně a přirozená komunikace ...a kozy + rosnicky
NYEMI
Koně z jiného úhlu pohledu, než jako cvičební náčinní.
Zvídaví lidé vítaní, stejně jako vlastní zkušenosti.

[http://i369.photobucket.com/albums/oo138/nyemi/sol_zah_zpswfp35czx.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CAROLIAN --- 5:19:28 26.4.2017
Neda jsem dneska měla na úvazišti a do toho jsem nějak různě pobíhala dokola (řešila jsem nějaké věci se správcem a běhala do stodoly pro věci)... tak vždycky když mě chvíli neviděl, tak řehtal, že tam teda je, abych ho nezapoměla... a když jsem se tam přiřítila, tak jsem zjistila, že se odvázal - ale furt tam stál a čekal na mě!!!! Nesebral se a nešel do háje (na travičku).
ňuňu... on je tak zodpovědný a hodný!!!!
CAROLIAN --- 3:36:30 26.4.2017
NYEMI: z čehož by plynulo, že jsem úplně geniální, když mi kůň nastupuje sám :-).... (jenomže to tak není, on je prostě kůň, kterýho nikdo nestihnul zkazit... který má celý život více méně konzistentní přístup - a já jsem asi nejšílenější extrém v jeho životě)
NYEMI --- 22:52:10 25.4.2017
PES: Problem nikdy neni v koni :(
PES --- 19:54:19 25.4.2017
NYEMI: Ono je to hodně i o přístupu - sám jsem úspěšně naložil koně, kterého jsem téměř neznal (ani on mne), poté, co ho majitelka nebyla schopna v rámci "tréninku nastupování" dopoledne (v den, kdy v poledne měla jet na závody) skoro hodinu naložit a šla si pro "větší bič" a dala mi koně se slovy "klidně to zkus"...
A kupodivu i ten vystresovaný koníček, který s majitelkou skoro pozpátku cválal od přepravníku a vyškubával z ruky vodítko, byl během minuty hlavou v přepravníku a během druhé minuty tam vlezl celý, abych ho po chvíli nechal vyjít předními dveřmi (byl to průchozí přepravák, tím pádem IMHO o dost jednodušší nakládání než u běžných vozíků). O chvíli později jsme to předvedli ještě 1x, když se panička vrátila s tím bičem (ale nedostala příležitost ho použít), tentokráte ještě s následným vystoupením opatrným couváním.

O hodinu později, při "ostrém" nakládání na odjezd na závody jsem se už jen nevěřícně díval (a o další půlhodinu cirkusu později jsem koně vzal a ve spolupráci s řidičem, který vypomohl zadní lonží, jsme ho opět v několika minutách celkem v pohodě naložili, aby na ty závody odjeli - o hororu při cestě zpět, která se kvůli dalšímu cirkusu s nakládáním protáhla až hluboko do noci, jsem pak jen slyšel, ale dovedl jsem si na základě předvedeného živě představit co se dělo...)

Chudák kůň, nevzpomínám na tohle rád... Ale problém nebyl v koni...
NYEMI --- 19:41:53 25.4.2017
NYEMI: A vim to jednoduse tak, ze jsem si tim taky prosla.
NYEMI --- 19:32:58 25.4.2017
PES: Je to klasika. Lidi to netrenujou. Klic k uspechu je udelat si volny odpoledne a kone tam tlacit klidne i hodiny. Ale bez stresu. A pak uz to jen parkrat zopakovat. Jenze vetsina lidi tohle resi az ve chvili, kdy se ma nekam jet a to pak samozrejme neni cas.
PES --- 17:24:26 25.4.2017
CAROLIAN: Naopak někteří koně vlezou i tam, kde bys to raději nechtěla :-)

(No a zážitky ze sledování různých nakládání - raději no-comment - zase by mi to zkazilo náladu)...
CAROLIAN --- 16:59:02 25.4.2017
NYEMI: já jsem včera zase viděla slečnu, co nemohla dostat koně do přívěsu.... kobyla už tekla krev po přední noze, asi se nakopla o hranu.... jsem si myslela, jakej je Ned machr, když nastupuje samostatně (já přijdu k přívěsu a on tam vleze), ale do kavárny jsem ho teda ještě nebrala :-))
GIO --- 14:28:27 25.4.2017
haha:))
NYEMI --- 14:26:51 25.4.2017
GIO: Tahle cajovna byla jeste ok, jednou jsme lezly do kavarny, kde se nemohla ani otocit, tak to pak musela vycouvat.