Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Koně a přirozená komunikace ...a kozy + rosnicky
NYEMI
Koně z jiného úhlu pohledu, než jako cvičební náčinní.
Zvídaví lidé vítaní, stejně jako vlastní zkušenosti.

[http://i369.photobucket.com/albums/oo138/nyemi/sol_zah_zpswfp35czx.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANABEL_LEE --- 19:05:16 23.2.2017
CAROLIAN: no to se nedivim ze klel, ona je to dost makacka, nikdy nedelanej takhle starej kun ii bruskou, natoz raspli :)
SHAMPOO --- 17:16:57 23.2.2017
CAROLIAN: no hele já dala přispat rovnou, před ní šly tři kobyly a pní málem nepřežila. Jako dávaj kapku, jen přispí a je to, kamarádčině kobyle rostou zuby nějak podivně a dělaj je co rok a pro mě teda byla koňská tlama zážitek :) ty zuby jsou tak .... hmm legrační :)
CAROLIAN --- 16:20:45 23.2.2017
SHAMPOO: Nedovi je cca 17, imho mu zuby dělal poprvé vet loni... děsně prý klel.... ale se ho (veta) zeptám... ani nevím, jestli si Ned nechá kouknout do huby jen tak.... hmmm....
SHAMPOO --- 14:24:01 23.2.2017
CAROLIAN: u nás byla teď zubařka a říkala že bych měla do 20 let dělat co rok zuby a prý pak když stárnou tak méně často, ale tak kobyle je 11 a zuby jsem jí dělala prvně a myslím že se se zubařkou uvidím spíš až za ten další rok, žvejká jí to pěkně
CAROLIAN --- 1:38:21 23.2.2017
ANABEL_LEE: ok, nechám mu to přejet... (přijede vet, bude hromadně očkovat a všechno, výhoda je, že když je pozvaný od stájí, tak neplatíme cestovné, jen úkony)
ANABEL_LEE --- 16:32:31 22.2.2017
CAROLIAN: tak jak je to potreba, u starsich koni klidne jednou rocne, je nutne tam obcas sahnout nebo nechat sahnout a radsi pribrousit casteji nez pak trapit kone i cloveka dlouhym zasahem
CAROLIAN --- 7:21:31 22.2.2017
dotaz, jak často děláte koním zuby?
CAROLIAN --- 4:19:45 22.2.2017
SHAMPOO: ale jo, zdálky to asi romantický je........ zavalenej chlap to přežil a včera když odpoledne přes dálnici padnul strom, tak řidiči vylezli a strom odklidili, než se silničáři vzpamatovali. Reportérka to komentovala slovy "jeden z řidičů byl zjevně místní, neboť měl v autě motorovou pilu a strom na místě rozřezal" :-)) (tady v těch horách žijou fakt horalé :-))

Jinak moje stájová kolegyně se včera nedostala domů - zkoušela to objet severně přes Half Moon Bay, tam narazila na zasypanou jedničku (pobřežní dálnice), tak se vrátila, přespala v hotelu a dneska ráno vyrazila tou 88mi mílovou cestou a po asi třech objížďkách dorazila domů ve čtyři odpoledne (tu dálnici, co objížděla nakonec otevřeli v půl třetí, což je pro ní tak akorát k nasrání...)

Já jsem to (že otevřeli) zjistila cestou s dcerou od doktora, takže jsem maroda vyhodila doma a mastila do stájí.... Koně všichni vyjukaní, pže po strašidelné noci (výběhy plné klacků a větví a bordelu) nepřijel Federico krmit, krmila stará správcová (baba sotva leze), zjevně je nakrmila málo (Ned se teda tvářil, že by si dal vozku i s povozem - ne, že by nebyl zaměřený na to žrádlo i normálně, ale dneska vysloveně prudil), plus naházela seno do zas*anejch přístřešků (koně by v noci do té činy nevyhnal, tak si holt všichni dělali pod sebe a nikdo nevyklízel), čímž půlka sena byla nepoživatelná... plus celý den se ve stájích nic nedělo - takže když jsem přijela já, tak VŠICHNI koně na mě čuměli co se jako děje.... (trhla jsem v příjezdu i managorku - ta také zůstala přes noc na blbé straně a ráno to objížděla dokola podobně jako ta kolegyně - asi o půl hodiny).... takže dobře to dopadlo a koníšek byl určitě rád, že jsem se dostavila (s mísou příkrmu, haha), ale tak úplně romantický to taky nebylo :-))
SHAMPOO --- 0:08:08 22.2.2017
CAROLIAN: mě všechny tyhle popisky připadají šíleně romantický, až na zavalenýho chlapa :)
CAROLIAN --- 16:28:51 21.2.2017
SHAMPOO: zapracuju na tom..... jsou ňuňu.....

ale dneska to teda nebude.... zavřeli dálnici a já se jinak než po ní do stájí nedostanu. Jedna objížďka je 44 mil přes hory (kde hrozí, že mě to zavalí nebo tam zůstanu viset) druhá je 88 mil objet hory po pobřeží a zkusit to z druhé strany (tam je dálnice stažená do jednoho pruhu, kvůli tomu jak to zasypalo chlapa přes týdnem).... obojí výlet na celý den....