Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Docker a kontejnery
ALMAD
Docker aneb přístupný provoz kontejnerizovaných aplikací
Docker(Hub), Compose, Swarm, boot2docker, DevOps, LXC, ECS, TumTum a jiné buzzwordy
Bezpečnost v prostředí kontejnerů
Related: automatizace [ Centralizovaná správa stanic a ostatních prvků v síti konfigurace/inventarizace/instalace/aktualizace/zalohovani ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UETOYO --- 13:58:07 14.3.2017
NIXIMOR: Moc díky!
NIXIMOR --- 13:50:21 14.3.2017
UETOYO: V podstate si to predstavujes spravne, akorat pozor na databazi a perzistentni storage... resp. v tvem pripade asi idealne neperzistentni. Co jsou treba predpripravene image pro MySQL, tak maji data defaultne ve volume, takze zustavaji i mezi restarty kontejneru, coz v tvem pripade je nezadouci.
UETOYO --- 13:38:46 14.3.2017
Mám úplně začátečnickou otázku, která s tím asi souvisí. Chtěl bych vývoj založit jen na Dockeru. Představuji si to tak, že mám např. běhové prostředí (JVM, CLR) v jednom imagi a databázi v druhém. Tím se odstíním od jakýchkoliv závislostí na mém stroji. Image s databází používám tedy jen na integrační testy (ať už lokálně nebo na build serveru). Pokud potřebuji k vývoji více částí, použiji docker-compose. Představuji si to reálně? Můžu tím nahradit zcela Vagrant apod.
THEODORT --- 11:55:41 10.11.2016
VESNACH: duvod je pomerne prosty: vetsinou neni cilem dockerizovat databazi, jediny pripad ktery pamatuju byl beh testu aplikace s ruznymi db kdy jenkins pousti docker kontejnery napr. s Oracle a jinymi databazemi, kterymi si nechces zasirat vyvojove prostredi 24 hodin denne.
k tvemu pozadavku: upravil bych si kontejner tak ze si pri startu pripoji soubor s sqlite db z hostitelskyho systemu nebo jineho sitoveho uloziste.
DWICH --- 16:11:36 9.11.2016
Když jste u těch kontejnerů pro Django - nevíte o nějakym univerzálním kontejneru, kde by byl Python 3.x a zároveň Postgres 9.x? Tzn. kombinace těchdle dvou:

Pro Python je: https://hub.docker.com/_/python/
Pro Postgres je: https://hub.docker.com/_/postgres/

Kdyby byl už nějakej hotovej, rozuměj - kdyby se už někdo staral o jeho vývoj/údržbu, nemusel bych se o to starat já a mohl bych používat. Případně díky za tipy, jak toho dosáhnout s minimem úsilí
VESNACH --- 15:50:39 9.11.2016
Container Hacks and Fun Images
https://www.youtube.com/watch?v=1qlLUf7KtAw


treba tahle pani v tom ma jasno, co vsechno "uklidit" do kontejneru.
VESNACH --- 15:35:43 9.11.2016
me slo v podstate jen o setup docker-compose pro django projekt s sqlite, nic vic :D vy do toho montujete nejaky fundamentální principy co vsechno dokerizovat a co ne. Co sem pochopil, tak image de udelat v podstate z cehokoliv, a nevidim duvod, proc bych nemel delat image z python appky, ke ktery pridam sqlite db... teda krom chyby docker-compose ohledne entrypointu, coz sem pochopil.
NIXIMOR --- 9:54:29 9.11.2016
SH_PANDA: Ano, to je urcite spravne, ale jak rikas, sqlite opravdu neni dobrej pripad, protoze proste nema tu binarku ktera ji zpristupnuje dal. Ma jen klientskou appku, ktera ti je ale z hlediska pouziti v nejakem software uplne k nicemu.
SH_PANDA --- 8:15:53 9.11.2016
sqlite mozna neni dobrej priklad, ale IMO zabalit do docker image nejakej obskurne buildovanej/setupovanej tool, nebo tool, ktery neni pro vase OS je uplne legitimni pripad pouziti Dockeru a kdyz to nevidite, tak si doplnte vlastni urazky na vasi inteligenci/znalosti/predstavivost ...
VESNACH --- 23:07:02 8.11.2016
DANIELSOFT: jo, to bude ono.